پیشکسوت ملوان : متاسفانه انسجام و اتحاد لازم میان پیشکسوتان فوتبال انزلی و ملوان از میان رفته است

در دهه های اخیر در ترکیب ملوان نوعی عدم همبستگی به چشم می خورد ، نه تحمل رنج و مشقت و کار مضاعف برای اعتلای نام ملوان ؛ درست برخلاف زمان بازیگری ما که هریک از 11 نفرِ پیکره ی اصلی ملوان ، ایفاگر نقش های محوله از سوی مربیان می شدند و برای شادکردن تماشاگران از هیچ کوششی دریغ نمی کردند .

گفت و گویی که در ذیل می خوانید ، توسط کاربر محترم “سروش ملت پرست” با نادر عزت اللهی پیشکسوت و مربی اسبق تیم های ملی نوجوانان ، جوانان و ملوان بندرانزلی انجام شده که “سپید نیوز” عیناً متن ارسالی را از نظرتان می گذراند .

                                                                       ***

آقای عزت اللهی در آغاز قدری از خودتان بگویید و دوران فوتبالی تان : متولد سال 1342 در بندرانزلی هستم ؛ ابتدا در تیم پاس انزلی بودم با مربی گری صادق دشتی وسعید قربانی و بعد ملوان زیرنظر آقایان صالح نیا و رجبیه فرد — طی سال های 1362 تا 1375 ، همچنین عضو تیم منتخب گیلان ، تیم ارتش و حضور در اردوی تیم ملی در زمان زنده یاد دهداری .

تیم آرمانی ملوان از نظر شما شامل کدام بازیکنان می شود؟ حبیبی ، درجزی ، قدیربحری -دفاع چپ- ، فرخ جهانی -دفاع راست- ، پورغلامی ، قایقران ، فکری ، محمدیان ،گروهی ، محمدوند و احمدزاده

نظرتان به طورکلی درمورد پیشکسوتان ملوان چیست ؟ باید از تجارب پیشکسوتان دردکشیده در ملوان استفاده کرد و از تجربیات شان برای نسل جوان سود برد . پیشکسوت ها می توانند بعد از بازنشستگی ، بازهم به فوتبال انزلی و ملوان خدمت کنند ولی یکسری کاستی های موجود متاسفانه باعث می شود که پیشکسوتان به عناوین مختلف زیرپای همدیگر را خالی کرده و تنها ایرادگیری های بی جا و غیرمنطقی رواج داشته باشد و متاسفانه آن انسجام و اتحاد لازم میان پیشکسوتان فوتبال انزلی و ملوان از میان رفته است .

زیباترین و به یادماندنی ترین گل هایی که به ثمر رساندید کدام ها بودند ؟ در دیدار با تام اصفهان در مرحله ی نیمه نهایی جام حذفی 1365 که با شوتی از فاصله ی 25 متری دروازه ی عابدزاده بازشد و نیز گلم به تیم دارایی تهران و حمید بابازاده در دیدار برگشت جام حذفی در فروردین سال1368 .

بهترین خاطرات تان از ملوان کدامند ؟ خاطره ی همیشه شیرین و غرورانگیز قهرمانی با تیم ملوان درمسابقات جام حذفی کشور در سال های 1365 و 1369 و نیز خاطرات خوش با مرحوم قایقران .

دلایل قوت بازیکنان ملوان در دهه ی طلایی1360 و افت  دهه های اخیر چه بود ؟  آن دوران خود بازیکنان خلاقیت های فردی داشتند و با تمام وجود برای نام ملوان احترام قایل بوده و زحمت می کشیدند و هم و غم شان برد ملوان و راضی نگه داشتن تماشاگران بود .تمرینات اختصاصی برای مان منظور می شد ، اما در دهه های اخیر در ترکیب ملوان نوعی عدم همبستگی به چشم می خورد ، نه تحمل رنج و مشقت و کار مضاعف برای اعتلای نام ملوان ؛ درست برخلاف زمان بازیگری ما که هریک از 11 نفرِ پیکره ی اصلی ملوان ، ایفاگر نقش های محوله از سوی مربیان می شدند و برای شادکردن تماشاگران از هیچ کوششی دریغ نمی کردند .

چه نظری درباره ی شرایط فنی تیم ملوان کنونی دارید ؟ در خط هافبک فقدان یک رهبر که سازمان دهنده ی تیم و حرکات بازیکنان باشد ، به چشم می خورد که در مواقع بحرانی و تحت فشار رقیب قرار گرفتن ، تیم را آرام ساخته و انسجام بخش حرکات تیمی باشد . البته چون از لحاظ سنی این بازیکنان نزدیک به هم هستند ، زیاد از هم حرف شنوی ندارند .

در مورد ملوان چه آرزویی دارید ؟ مایلم ملوان مثل سال های گذشته افتخار انزلی و گیلان  و حتی ایران باشد .

یک خاطره از سال های دورتان با ملوان بگویید . در بازی با تام اصفهان در سال 1365 ، درست وقتی که یکی از بازیکنان تام به دلیل تعویض کفش خود از بازی دور مانده بود  ، روی پاس ارسالی از حمید محمدیان ، با شوتی سرضرب از پشت محوطه ی جریمه توپ را  وارد دروازه ی تیم تام و عابدزاده کردم که پس از پایان بازی شاهد ناراحتی  و اشک آن بازیکن بودم .

خاطره ی  افسانه یی تان با ملوان در سال 1369 : من هم مثل بقیه ی اعضای تیم  بسیار خوشحال بودم که دوستداران ملوان و مردم  انزلی را شاد کردیم و با استقبال باشکوه و وصف ناپذیرشان رو به رو شدیم که خاطره اش همیشه برای مان زنده است و پابرجا .

چه پیشنهادی برای رشد و توسعه ی فوتبال انزلی و ملوان دارید ؟ تشکیل یک کمیته ی فنی با صلاحیت ، مرکب از پیشکسوتان فوتبال انزلی به منظور ارایه ی نقطه نظرات فنی خویش در جهت احیای فوتبال انزلی و ملوان تا از این راه خلاء موجود در زمینه های مربی گری و فنی در سال های اخیر مرتفع شود . همچنین بار دیگر باشگاه هایی در سطح انزلی با کمک مدیران ادارات شکل گیرد تا با فعالیت جوانان در این باشگاه ها ، به بهترین وجه زمینه های پویایی مجدد فوتبال انزلی و ملوان فراهم آید .

 

 

 

 

اسفند 1402
ش ی د س چ پ ج
 101112
13141516171819
20212223242526
27282901020304
050607080910  

بایگانی‌ها