توقف تیم ملی فوتبال ایران برابر فلسطین

تیم ملی فوتبال ایران که خود را برای حضور در هفدهمین دوره ی رقابت های جام ملت های آسیا آماده می کند ، در دیداری تدارکاتی برابر فلسطین درحالی به تساوی رسید که تا دقیقه ی پایانی این دیدار تیم برتر زمین بود .

دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و فلسطین از ساعت ۱۷:۳۰ امروز در ورزشگاه الدحیل قطر برگزار شد که این دیدار با تساوی یک به یک به پایان رسید .

 این دیدار که نخستین بازی تدارکاتی شاگردان کارلوس کی روش در اردوی قطر محسوب می شود ، با شروع تهاجمی تیم ملی فوتبال ایران همراه بود .

شاگردان کی روش که در این بازی لباس یکدست سفید بر تن داشتند ، در همان دقیقه ی ۵ بازی با پاسکاری های دقیق خود توپ را توسط مهدی ترابی به طارمی رساندند تا مهاجم تیم ملی فوتبال ایران نخستین موقعیت خطرناک این بازی را رقم بزند . ضربه ی فنی مهاجم تیم ملی فوتبال ایران با اختلاف اندکی از کنار دروازه ی حریف به بیرون رفت .

پس از این گل بازیکنان قرمزپوش فلسطین از لاک دفاعی خارج شدند تا با سانترهای خود از جناحین ، دروازه ی بیرانوند را تهدید کنند . کادرفنی تیم ملی اصرار زیادی به بازی تهاجمی شاگردان خود داشتند . همین موضوع سبب شد تا کی روش بارها از کنار منطقه ی فنی خود ، پژمان منتظری را صدا زده و از وی بخواهد تا خط دفاعی را جلو بکشد .

در ادامه ی بازی مهدی طارمی روی کار تیمی بازیکنان تیم ملی در دقیقه ی ۲۳ صاحب موقعیت گلزنی شد اما ضربه ی او با واکنش عالی رامی حماده دروازه بان تیم ملی فلسطین همراه بود تا باز هم دروازه ی حریف ایران بسته باقی بماند . در ادامه ی این صحنه نیز ضربه ی اشکان دژاگه با اختلاف بسیار اندکی از کنار دروازه ی فلسطین به بیرون رفت .

سامع مرعبا مهاجم تیم ملی فلسطین در دقیقه ی ۲۷ روی غفلت مدافعان ایران صاحب موقعیت مسلم گلزنی شد اما شوت سرکش این بازیکن با واکنش فوق العاده ی بیرانوند همراه بود تا دروازه ی ایران بسته بماند .

ملی پوشان فوتبال ایران که اصرار زیادی به دادن پاس‌های صحیح داشتند ، توپ را به میلاد محمدی رساندند تا سانتر وی در دقیقه ی 43 را مهدی طارمی با بی دقتی به بالای دروازه ی حریف بزند .

بازیکنان فلسطین در دقایق پایان نیمه ی اول بازی رو به جلویی را از خود به نمایش گذاشتند اما حملات آن ها هم نتیجه نداد تا دو تیم بدون زدن گل به رختکن بروند .

کارلوس کی روش در ابتدای نیمه ی دوم تصمیم به ایجاد تغییر در خط دفاعی تیمش گرفت تا پژمان منتظری جای خود را در قلب خط دفاعی به محمدرضا خانزاده بدهد . شاگردان کی روش همچون نیمه ی اول بازی را با حملات متوالی خود آغاز کردند تا مدفعان فلسطین تحت فشار قرار بگیرند .

عملکرد بازیکنان تیم ملی در همان دقایق ابتدایی باعث شد تا ایران صاحب ضربه ی کرنر شود . اشکان دژاگه با ارسال دقیق این کرنر مهدی طارمی را صاحب موقعیت کرد تا مهاجم تیم ملی نخستین گل این بازی را به ثمر برساند .

پس ازاین گل بازهم مالکیت توپ برای شاگردان کارلوس کی روش بود . همچنین کادرفنی تیم ملی از مهاجمان می خواست تا فشار روی پاس های ترکیبی حریف را از همان جلو آغاز کنند . در ادامه ی این بازی ، مسعود شجاعی به جای اشکان دژاگه وارد زمین شد تا بازوبند کاپیتانی را بر بازو ببندد . همچنین مهدی ترابی نیز جای خود را به وریاغفوری داد تا بازیکن ملی پوش استقلال در پستی متفاوت به عنوان هافبک نفوذی بازی کند .

کادرفنی تیم ملی فوتبال ایران در اواسط نیمه ی دوم قصد محک زدن بازیکنان نیمکت نشین خود را داشت . علی علیپور ، امید ابراهیمی و حسین حسینی جای سردار آزمون ، روزبه چشمی و علیرضا بیرانوند وارد زمین شدند .

ملی پوشان فلسطین که قصد جبران گل خورده ی خود را داشتند ، حملاتی را طراحی کردند اما هیچ کدام خطری را روی دروازه ی ایران ایجاد نکرد .

تیم ملی فوتبال فلسطین که تغییرات محسوسی را نسبت به سال های گذشته داشته است ، در دقایق پایانی بازی حملات پردامنه یی را روی دروازه ی تیم ملی ایران ایجاد کرد تا در نهایت توسط بازیکن ذخیره ی خود جاناتان زوریا در ثانیه های پایانی گل تساوی را از روی نقطه ی کرنر به ثمر برساند .

 

"خبرگزاری مهر"

 

 

اسفند 1402
ش ی د س چ پ ج
 101112
13141516171819
20212223242526
27282901020304
050607080910  

بایگانی‌ها