حضور بانوان در ورزشگاه ها با 2 شرط ممکن است

معاون فرهنگی قوه ی قضاییه معتقد است ، بانوان نیز می توانند همچون آقایان به ورزشگاه ها بروند و از دیدن بازی ها لذت ببرند ، به شرطی که اخلاق و مسایل شرعی رعایت شود .

حجت الاسلام هادی صادقی افزود : همان گونه که خانم ها همراه با آقایان به سینما می روند و از دیدن فیلم بهره می‌گیرند یا به پارک می روند ، در ورزشگاه نیز می توانند حضور پیدا کنند ولی ورود زنان به ورزشگاه ها ممکن است دو عارضه داشته باشد که باید آن را برطرف کرد و مسوولان اجازه ندهند این مسایل پدید آید .
وی افزود : اگر این دو عارضه مدیریت و با آن مقابله شود و دولت فضایی مناسب را ایجاد کند که این دو مشکل وجود نداشته باشد ، هیچ اشکالی مانع حضور بانوان در ورزشگاه ها نخواهد بود که عارضه ی اول موضوع اخلاق است . یعنی ممکن است در ورزشگاه ها فضای ناسالمی وجود داشته باشد و کلمات اهانت آمیزی گفته شود یا به بانوان توهین هایی شود و در آن صورت حریم ها شکسته شود که در این زمینه باید مدیریت شود ولی باید بدانیم رفع این مساله فقط کار دولت نیست و خود مردم باید همکاری کنند .
معاون قوه قضاییه افزود : مساله ی رعایت اخلاق در ورزشگاه هم به عهده ی دولت است و هم تیم های ورزشی و طرفداران شان باید فعالیت کنند تا فضایی سالم را برای حضور زنان ایجاد کنند و فدراسیون ها نیز باید نظارت داشته باشند .
صادقی اضافه کرد : عارضه ی دوم مربوط به مسایل شرعی است که طبق فتوای مراجع تقلید دیدن بدن نامحرم برای هر دو طرف اشکال دارد . یعنی هم مرد و هم زن نمی توانند به بدن برهنه نگاه کنند که رفع این مشکل هم سخت نیست . چون در گذشته برای حضور بانوان در بعضی از ورزش ها این کار را کرده ایم و تجربه داریم .
معاون فرهنگی قوه ی قضاییه اضافه کرد : بانوان در اوایل انقلاب در هیچ رشته ی ورزشی شرکت نمی کردند ولی الان در ده ها رشته با پوشش خوب شرکت می‌کنند و بر همین اساس می‌توانند با پوشش خوب در مسابقات شرکت کنند .

 

"ایرنا"

 

 

اسفند 1402
ش ی د س چ پ ج
 101112
13141516171819
20212223242526
27282901020304
050607080910  

بایگانی‌ها