جام به سرزمین آفتاب تابان رفت

دیدار برگشت فینال هفدهمین دوره ی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا بین تیم های پرسپولیس و کاشیماآنتلرز در حالی با تساوی به پایان رسید که تیم ژاپنی به واسطه ی پیروزی در دیدار رفت قهرمان آسیا شد .

دیدار برگشت فینال لیگ قهرمان آسیا از ساعت ۱۸:۳۰ امروز شنبه بین تیم های فوتبال پرسپولیس و کاشیماآنتلرز در ورزشگاه آزادی برگزار شد که این دیدار در پایان با تساوی بدون گل به پایان رسید تا تیم ژاپنی به خاطر پیروزی دو بر صفر در دیدار رفت ، جام را به سرزمین آفتاب تابان ببرد .

این برای سومین بار در تاریخ لیگ قهرمانان آسیاست که تیمی از ایران به دیدار فینال راه پیدا کرد اما نه سپاهان ، نه ذوب آهن و نه پرسپولیس نتوانستند عنوان قهرمانی را به خود اختصاص دهند و تیم های شرق آسیا قهرمان شدند .

پرسپولیس  در این دیدار با ترکیب  علیرضا بیرانوند ، سیدجلال حسینی ، محمد انصاری (۶۸ احسان علوان زاده) ، شجاع خلیل زاده ، شایان مصلح ، آدام همتی (۶۵ فرهاد ربیع خواه) ، کمال کامیابی نیا ، احمد نوراللهی ، علی علیپور ، گادوین منشا و بشار رسن به میدان رفت .

** دقایق حساس بازی :

* دقیقه ی یک : حمله یی که کاشیما انجام داد با عجله ی مدافعان پرسپولیس به کرنر رفت که این ضربه را بیرانوند دفع کرد و به یک ضدحمله تبدیل شد که شوت محکم علیپور از بالای دروازه به بیرون رفت .

* دقیقه ی ۵ : بازیکنان کاشیما در یک توپ گیری خوب در میانه ی زمین به پشت محوطه ی جریمه ی پرسپولیس رسیدند اما مدافعان سرخ پوش هوشیار بودند و توپ را گرفتند .

* دقیقه ی ۱۰ : پرسپولیس پس از دقایقی حملاتی را روی دروازه ی حریف پی ریزی کرد که در یک مورد علیپور توپی را از درون محوطه ی جریمه به بیرون ارسال کرد اما توپ کامیابی نیا به بدن مدافعان حریف خورد .

* دقیقه ی ۲۰ : کاشیما که از زیر فشار پرسپولیس خارج شده بود ، یکی – دو حمله را روی دروازه ی پرسپولیس ایجاد کرد اما خطری دروازه ی بیرانوند را تهدید نکرد .

* دقیقه ی ۲۷ : ارسال پرسپولیس از جناح چپ با ضربه ی سر علیپور همراه شد که دروازه بان کاشیما توپ را مهار کرد .

* دقیقه ی ۳۳ : ارسال بشار رسن از جناح چپ درون محوطه ی جریمه توپ را به منشا رساند اما تعلل این بازیکن اجازه نداد موقعیت خطرناکی روی دروازه ی کاشیما ایجاد شود .

* دقیقه ی ۳۹ : بشار رسن یک تنه به قلب دفاع کاشیما زد و بعد از جا گذاشتن چند بازیکن حریف ضربه یی  را در زوایه ی بسته به سمت دروازه زد که دروازه بان کاشیما آن را مهار کرد .

* دقیقه ی ۴۲ : شوت احمد نوراللهی درون محوطه ی جریمه در آستانه ی ورود به دروازه توسط دروازه بان کاشیما دفع شد .

* دقیقه ی ۴۷ : پرسپولیس در شروع نیمه ی دوم حمله یی را روی دروازه ی کاشیما پی ریزی کرد که منشا بازهم توپ را از نزدیک دروازه دور کرد و ضربه اش راهی به دروازه پیدا نکرد .

* دقیقه ی ۵۵ : بشار رسن پایه گذار یک حمله شد و در حالی که پشت محوطه ی جریمه توپ را به علیپور رساند ، این بازیکن نتوانست موقعیت خطرناکی را روی دروازه ی حریف ایجاد کند و توپ از دست رفت .

* دقیقه ی ۶۴ : بهترین موقعیت پرسپولیس به دست آمد که پشت محوطه ی جریمه منشا توپ را برای علیپور کاشت که شوت محکم این بازیکن از کنار دروازه به بیرون رفت .

* دقیقه ی ۶۸ : محمد انصاری که دقایقی قبل دچار مصدومیت شده بود ، جای خود را به احسان علوان زاده داد .

* دقیقه ی ۷۸ : ارسال  از جناح راست روی دروازه ی کاشیما را علیپور با ضربه ی سر به سمت دروازه زد که توپ او از بالای دروازه به بیرون رفت .

* دقیقه ی ۸۵ : پرسپولیس در چند حمله قصد نزدیک شدن به دروازه ی کاشیما را  داشت اما قدرت تهاجمی سرخ ها آن قدر نبود که بتواند دروازه ی حریف را با خطر جدی مواجه کند .

* دقیقه ی ۸۸ : شاگردان برانکو پس از زدن چند ضربه ی کرنر توسط نوراللهی پشت محوطه ی جریمه صاحب موقعیت شوت شد که ضربه ی محکم این بازیکن از بالای دروازه به بیرون رفت .

 

"خبرگزاری مهر"

 

 

اسفند 1402
ش ی د س چ پ ج
 101112
13141516171819
20212223242526
27282901020304
050607080910  

بایگانی‌ها