ماجرای بازداشت مربی لیگ یکی توسط اینترپل

مسوولان پلیس اینترپل با حضور در ورزشگاه 50 هزارنفره ی پارس‌آباد شیراز سرمربی قشقایی را بازداشت کردند !

خبر آنلاین در این باره می نویسد : همه شوکه بودند . درست بعد از پایان کنفرانس خبری بازی قشقایی و مس کرمان ، در دقایقی که ابراهیم طالبی از باخت تیمش شاکی بود ، اتفاق عجیبی رخ داد . گروهی لباس شخصی که حکم جلب این مربی را در دست داشتند ، به ورزشگاه آمده بودند و مربی را بازداشت کردند . 

ابی طالبی از چند هفته ی قبل به عنوان مربی جدید قشقایی معرفی شده اما اسم غریبی در فوتبال ایران نیست . دو دهه قبل او یک تاجر شیرازی مقیم آلمان بود که به باشگاه بایر لورکوزن نزدیک شد . او رفاقتی هم با علی فتح‌الله‌زاده پیدا کرد و توانست بازیکنان زیادی را از ایران به فوتبال آلمان ببرد . مهدی پاشازاده ، علی موسوی ، سرژیک تیموریان ، سیروس دین‌محمدی و داریوش یزدانی بازیکنانی از استقلال بودند که در آن سال ها به بوندس‌لیگای یک و دو رفتند و برخلاف انتقال های پرسپولیسی ، هیچ کدام دوره های موفقی را سپری نکردند . 

این اما همه ی کار طالبی برای استقلال نبود . او بارها مربیان بایرلورکوزن از کالموند تا فولر و بقیه را به ایران آورد و رولند کخ در اولین سال لیگ حرفه یی به کمک او به تهران آمد و خودش شد دستیارش در استقلال . در هفته های پایانی لیگ هم او توانست روی نیمکت این تیم بنشیند . با استقلال حتی قهرمان جام حذفی هم شد اما بعد از آن در سراشیبی افتاد . به آلمان برگشت . دارایی های مشترکش با فتح‌الله‌زاده و باشگاه استقلال یک به یک بسته شدند و بعد هم خیلی بی سر و صدا از آلمان برگشت و سال ها بی آنک ه خبری از او باشد ، در شیراز زندگی می کرد .

اخباری از این که مشکلات مالی برایش در آلمان به وجود آمده مطرح شده بود اما در حقیقت کسی خبری از او نداشت تا یک باره سرمربی تیم لیگ یکی قشقایی شیراز شد . خیلی ناگهانی به این تیم آمد و خیلی سریع هم توانست موفق شود . او تیم بحران زده را صاحب چند پیروزی کرد تا نامش سر زبان ها بیفتد .

دیشب اما شب خوبی برایش نبود . او به مس کرمان در خانه باخت تا شرایط برایش عوض شود . بعد از بازی هم که بازداشت شد .

نجف پور مدیر باشگاه قشقایی با تایید خبر این بازداشت می گوید : « چند مامور لباس شخصی به استادیوم آمدند و به نیابت از پلیس بین‌الملل او را بازداشت کردند . بله او بازداشت شده است . آن ها گفتند آقای طالبی را با شکایت همسر آمریکایی اش و پیگیری پلیس اینترپل بازداشت کرده اند . برای ما هم عجیب بود . او در این مدت فکر کنم ده سالی بود که ایران بوده و مشکلی وجود نداشته . خودش هم همین را می گفت . او خیلی با انگیزه بود و توانست در این هفته ها برای ما نتایج خوبی بگیرد اما شوکه شدیم . طالبی فعلاً در شیراز بازداشت است و به حکم قاضی انگار قرار است به تهران منتقل شود . نمی دانم و فکر نکنم قرار باشد او را از ایران خارج کنند و امیدوارم کل مساله به‌قدری حاد نباشد که ما دچار مشکل شویم . خودش که وقت بازداشت می گفت ، موضوع خیلی جدی نمی تواند باشد . ما امیدواریم این مساله حل شود و مشکل خاصی نباشد ولی خیلی هم در جریان ریز پرونده نیستیم . »

 

"ورزش سه"

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

شهریور 1401
ش ی د س چ پ ج
 1011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
02030405060708
09  

بایگانی‌ها