محمودزاده : فعلاً فقط یک تیم سقوط می‌کند

برابر با آیین نامه ی بازی های دسته اول و از آن جایی که نفت تهران از مسابقات کناره گیری کرده و تیم مشکی پوشان هم از جدول کنار گذاشته شده ، تنها یک تیم به دسته دوم سقوط می کند .

فریبرز محمودزاده ، مسوول بازی های دسته اول توضیح داد : خیلی ها می گویند اجرای این بخش از آیین نامه ، بازی های دسته اول را به خصوص در هفته های پایانی به چالش می کشد و ممکن است باعث بروز مشکلاتی شود .  همانند مشکلاتی که پیش تر در زمان حضور راه آهن و صبای قم ایجاد شده بود . به باور این دوستان سقوط تنها یک تیم از جمع 16 تیم و آن هم در صورتی که هفته های متمادی به پایان بازی ها باقی مانده ، رقابت را در انتهای جدول از بین می برد و از سویی ممکن است باعث بروز رخدادهایی شود که سلامت بازی ها را زیر سوال ببرد . این دغدغه ها قابل درک و احترام است و قرار است در این زمینه گزارش مکتوبی به هیات رییسه ی سازمان لیگ برتر ارایه شود . در صورت موافقت هیات رییسه همان آیین نامه را اجرایی می کنیم . یعنی صعود دو تیم به لیگ برتر و سقوط سه تیم به دسته دوم . در صورت اجرایی شدن این بخش از آیین نامه ، بازی های دسته اول 16 تیمی باقی می ماند .

مسوول بازی های دسته اول در پاسخ به این سوال که آیا بازی ها در پایان دور رفت قرعه کشی می شود تا هر هفته دو تیم با قرعه ی استراحت رو به رو نشود ؟ گفت : یکی از خبرنگاران در این باره از من سوال کرد و من هم گفتم ، در حال حاضر چون بازی ها در میانه های راه دور رفت است ، نمی شود که این گونه تعبیر شد که امکان این کار در هیچ برهه ی زمانی وجود ندارد که این طور نیست . ما می توانیم در پایان دور رفت بازی ها را قرعه کشی کنیم . همانند کاری که در لیگ برتر جزیره انجام می شود . در این صورت میزبانی و میهمانی در دور برگشت مشخص است و تنها رویارویی تیم ها از دوباره رقم خواهد خورد . در این صورت در دور برگشت تیمی با قرعه ی استراحت رو به رو نخواهد شد . این درخواست در حال تنظیم شدن و ارایه به هیات رییسه ی سازمان لیگ برتر است .

 

"ورزش سه"

 

 

 

اسفند 1402
ش ی د س چ پ ج
 101112
13141516171819
20212223242526
27282901020304
050607080910  

بایگانی‌ها