فرانسه برای دومین بار قهرمان جهان شد

تیم ملی فرانسه در فینال جام جهانی 2018 روسیه با پیروزی قاطع مقابل کرواسی برای دومین بار در تاریخش قهرمان جام جهانی شد .

تیم های ملی فوتبال فرانسه و کرواسی امروز از ساعت 19:30 در دیدار فینال جام جهانی 2018 روسیه در ورزشگاه لوژنیکی مسکو به مصاف هم رفتند که این دیدار با نتیجه ی پرگل 4 بر 2 به نفع فرانسه به پایان رسید تا خروس ها برای دومین بار در تاریخ شان قهرمان جام جهانی شوند . آخرین قهرمانی فرانسه به سال 1998 برمی گردد که دشان ، کاپیتان تیم بود و این بار بعد از 20 سال به عنوان سرمربی جام را به فرانسه برد .

گل‌‌ های کرواسی : پریشیچ (28) ، مانژوکیچ (69)

 گل های فرانسه : مانژوکیچ(18) گل به خودی ، گریژمان (39) ، پوگبا (59) ، ام باپه (65)

داور : نستور پیتانا از آرژانتین

اخطار : کانته ، هرناندز (فرانسه)

اخراج : –

ترکیب فرانسه : لوریس، پاوارد ، واران ، اومتیتی ، هرناندز ، پوگبا ، کانته (55-انزونزی) ، ماتویدی (73-تولیسو) ، گریژمان ، ژیرو (81-فکیر) و ام باپه

ترکیب کرواسی : سوباچیچ ، ورسالیکو ، استرینیچ (81-پیاتزا) ، لورن ، ویدا ، راکیتیچ ، مودریچ ، بروزوویچ ، پریسیچ ، مانژوکیچ و ربیچ

شرح نیمه ی اول

بازی فینال مثل تمام فینال های دوره های گذشته ی جام جهانی با احتیاط بیشتری پیگیری شد . هر دو تیم همدیگر را محک می زدند تا بتوانند با استفاده از نقاط ضعف رقیب به گل برسند . فرانسوی ها در دقیقه ی 16 بازی یک موقعیت خوب از پشت محوطه ی جریمه به دست آوردند تا گریژمان خودش از این خطای به دست آمده نهایت استفاده را کند . ستاره ی اتلتیکومادرید توپ را به زیبایی تمام روی دروازه ی کرواسی ارسال کرد که این بار نه یک فرانسوی بلکه مانژوکیچ ، مهاجم تمام کننده ی کروات به جای باز کردن دروازه ی رقیب دروازه ی خودشان را باز کرد تا خروس ها  یک بر صفر جلو بیفتند .

اما این پایان کار در نیمه ی اول نبود ، چون کروات ها برای زدن گل تساوی به جلو کشیدند و حملات متعددی را روی دروازه ی خروس ها انجام دادند تا ثابت کنند که حریف دست و پا بسته یی نیستند . در دقیقه ی 28 بازی در یکی از حملات کرواسی یک موقعیت عالی برای پریشیچ ، ستاره ی اینتر میلان در محوطه ی جریمه رسید که او بدون معطلی توپ را روی پای چپش مهیا کرد و با یک ضربه ی زیبا دروازه ی خروس ها را باز کرد تا بازی به تساوی کشیده شود . 

فرانسوی ها در دقیقه ی 35 بازی یک کرنر به دست آوردند و ماتویدی یک ضربه ی سر زد که توپ با دست پریشیچ ستاره ی کروات ها برخورد کرد و اعتراض شدید فرانسوی ها باعث شد تا داور آرژانتینی اعلام ویدیو چک کند و در نهایت خطای هند اعلام شد تا یک پنالتی برای خروس ها مهیا شود . گریژمان این ضربه ی پنالتی را به زیبایی تمام به گل تبدیل کرد تا فرانسه در نیمه ی اول با پیروزی به رختکن برود .

شرح نیمه ی دوم 

کروات ها بازی را بهتر آغاز کردند و حملات متعددی را در همان ابتدای دقایق اولیه نیمه ی دوم انجام دادند . آنتونویچ یک ضربه ی تماشایی از پشت محوطه ی جریمه زد که با فوق واکنش لوریس این توپ به گل تبدیل نشد .

فرانسه علی رغم فشارهای زیاد کرواسی برای زدن گل تساوی از تجربه ی بالای شان نهایت استفاده را کردند تا بازی را کنترل کنند . در نهایت فرانسه از روی خلاقیت ام باپه بازیکن جوان شان به گل رسیدند . پدیده ی فرانسوی با تکنیک نابش وارد محوطه ی جریمه شد و دو نفر از مدافعان را کنار گذاشت و توپ را به گریژمان رساند تا او یک کاشته ی خوب برای پوگبا مهیا کند . شوت اول پوگبا به مدافعین کرواسی برخورد کرد و برگشت اما مروارید سیاه قدر دومین موقعیت را دانست و با یک ضربه ی فنی با پای چپ دروازه ی سوباچیچ را باز کرد تا فاصله را بیشتر کند و با خیال آسوده تر بازی را ادامه دهند .

اما این پایان کار نبود چون فرانسوی ها دست بردار نبودند و به دنبال زدن گل های بیشتر بودند . در این راستا بالاخره ام باپه پدیده ی فرانسوی ها نیز برای تیمش گلزنی کرد تا آب سردی بر پیکره ی کروات ها ریخته شود . ام باپه در دقیقه ی 65 بازی از پشت محوطه ی جریمه یک شوت زیبا زد تا دروازه ی کرواسی را برای چهارمین بار باز کند .

کرواسی ولی ناامید نشد و بعد از 4 دقیقه از دریافت گل چهارم از اشتباه فاحش لوریس در چارچوب دروازه ی فرانسه نهایت استفاده را کرد و گل دومش را به ثمر رساند . اومتیتی پاس به عقب داد و لوریس با اعتماد به نفس کاذب به دنبال دریبل مانژوکیچ بود ولی مهاجم یووه این موقعیت را از دست نداد و از اشتباه کاپیتان فرانسه نهایت استفاده را کرد تا این فینال پرگل به نتیجه ی 4 بر 2 به سود خروس‌ها به پایان برسد .

 

"خبرگزاری فارس"

 

نوشته‌های تازه

تیر 1403
ش ی د س چ پ ج
 1112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
0607080910  

بایگانی‌ها