پورغلامی : ایران برابر اسپانیا دست و پا بسته نخواهد بود

پیشکسوت فوتبال ایران معتقد است ، بازی‌های دوستانه ی تیم ملی می‌تواند نقطه ضعف‌های شاگردان کی‌روش را نشان دهد و تیم ملی لزومی ندارد تمام بازی‌های دوستانه‌اش پیروز باشد .

فرهاد پورغلامی ، پیشکسوت فوتبال ایران درباره ی فرصت کم تیم‌ ‌ملی تا جام جهانی روسیه ، اظهار کرد : جام جهانی رخداد بزرگی است و تیم ما هم دومین تیمی بود که توانست جواز حضور در این مسابقات را کسب کند . تیم ما همان تیم است و نیاز به حمایت دارد تا با آرامش در جام جهانی حضور پیدا کند .

وی افزود : تیم‌ ‌ملی باید حمایت شود ، زیرا با حریفان قدرتمندی در جام جهانی هم‌گروه هستیم و بازیکنان باید با آرامش خاطر برابر حریفان به میدان بروند . تیم‌ ‌ملی ایران همیشه به اتحاد و حمایت مردم از آن معروف بوده است . زمان ، زمان انتقاد نیست . حمایت‌ها و انتقادهای ما در نحوه ی بازی تیم‌ ‌ملی موثر است و باید کاری کنیم تا تیم ما بازی‌های خوبی را به نمایش بگذارد .

پورغلامی درباره ی بازی‌های دوستانه تیم‌ ‌ملی پیش از آغاز جام جهانی گفت‌ : قرار نیست در همه ی بازی‌ها پیروز شویم . هدف دیدارهای تدارکاتی پیدا کردن نقطه ضعف‌هاست . تیم ما مدت زیادی بود که شکست نخورده بود و یکی از دلایل انتقادات فراوان از شکست برابر ترکیه همین است . به‌ هر حال این بازی‌ها کمک می‌کند تا بازیکنان عیب‌های خود را بشناسند و با تمرکز بالاتری در بازی‌های جام جهانی به میدان بروند .

مربی سابق تیم‌ ‌ملی درباره ی استراتژی ایران در جام جهانی روسیه اظهار کرد : تفکر دفاعی بازی کردن تیم کی‌روش از جام جهانی قبلی نشات می‌گیرد . پس از آن ما در بازی‌های بزرگ دیگری حاضر شدیم که تیم ما هجومی‌تر بازی کرد و حتی موفق شد بازی‌های مهمی را نیز پرگل برنده شود . پس از جام جهانی برزیل و زمانی که تیم ما پوست اندازی کرد ، از نظر تیمی بهتر شدیم و به طور قطع در روسیه با استراتژی خاصی مقابل حریفان به میدان خواهیم رفت . استراتژی که مبنی بر خوب دفاع کردن همراه با حملات و ضدحملات برنامه‌ریزی شده است . مهاجمان خوبی داریم که همه لژیونر هستند و خلاقیت بالایی دارند . ایران برابر حریفانی همچون ‌اسپانیا و پرتغال دست و پا بسته نخواهد بود .

"ایسنا"

نوشته‌های تازه

تیر 1403
ش ی د س چ پ ج
 1112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
0607080910  

بایگانی‌ها