دست‌نشان از سرمربی گری سپیدرود کنار رفت

سرمربی جدید سپیدرود با استقبال جالبی از سوی هواداران این تیم مواجه نشد تا از ادامه ی حضور روی نیمکت انصراف دهد .

سرمربی فصل گذشته ی ملوان بندرانزلی که سابقه ی حضور در فوتبال رشت و نیمکت پگاه گیلان را نیز در کارنامه دارد ، به عنوان سرمربی جدید سپیدرود معرفی شد و از امروز با حضور در تمرینات تست گیری کارش را استارت زد .

دست نشان که بعد از موفقیت فصل گذشته در جدال حیثیتی جام حذفی در فصل گذشته مقابل سپیدرود با استقبال و حمایت جالب توجه ی هواداران سپیدرودی مواجه شده بود ، هرگز تصور نمی‌کرد پاسخ مثبت به حضور روی نیمکت این تیم با چنین واکنش‌های منفی در شرایط فعلی مواجه شود .

عملکرد علی کریمی در فصل گذشته که منتهی به بقای سپیدرود رشت در لیگ برتر شد ، در کنار محبوبیت بی حد اسطوره ی شماره ی هشت فوتبال ایران اکنون به چالش بزرگی برای مدیران این باشگاه تبدیل شده که در پایان فصل نامه ی برکناری او را صادر کرده بودند . هرچند علی کریمی با عبور از این نامه مدعی شده بود در صورتی پایان همکاری‌اش را رسمی تلقی می‌کند که مبلغ مطالباتش طی توافق به او پرداخت شود و در غیر این صورت از اواسط خرداد تمرینات این تیم را پیگیری خواهد کرد . همراهی چهره‌های تاثیرگذار سپیدرود همچون حسین کعبی ، حسین ابراهیمی ، محمدرضا مهدوی ، محمد غلامی ، سهیل حق شناس و … از این مربی و عکس العمل نسبت به تن زاده و برنامه‌های او نیز چالش دیگری را پیش پای مدیران سپیدرود قرار داده است .

با این حال آن ها طبق برنامه نادر دست نشان را روی نیمکت خود قرار دادند و این مربی باتجربه نیز از امروز تمرینات تست را برای انتخاب استعدادهای جوان و بومی را در دستور کار قرار داد . اما طبق پیش بینی محل تمرین این تیم با حضور چندین هوادار محل تنش های لفظی بین طرفین شد .

اتفاقی که باعث شد تا نادر دست نشان بیشتر زمان تمرین را اختصاص به گفت و گوهای نه چندان دوستانه با هواداران دهد . هوادارانی که با اعلام این که علیرغم احترام به وجهه ی شخصی و فنی این مربی از او درخواست داشتند تا به همکاری با مدیران فعلی تن ندهد . دست نشان نیز همانند همان روزی که هواداران عصیانگر سپیدرود شاکی از شکست این تیم مقابل ملوان با او به درددل پرداخته و خواهان جانشینی‌اش روی نیمکت با علی نظرمحمدی شده بودند ، گوش فراداد و از این تصمیم جدید برای جایگزینی علی کریمی خود را مبرا دانست .

دست نشان که به شدت تحت فشار هواداران حاضر در محل تمرین امروز سپیدرود قرار گرفته بود ، ضمن توضیحاتی که به آن ها در خصوص برنامه‌ها و شرایط کاری‌اش می‌داد ، حتی به احتمال عدم حضورش روی نیمکت در آینده خبر داد و دقایقی بعد نیز در گفت و گو با خبرنگار ورزش سه آن را تایید کرد .

هواداران شاکی سپیدرود با اعلام این که مدیران کنونی باشگاه در انجام وعده‌های خود کوتاهی بزرگی صورت داده‌اند ، از دست نشان درخواست داشتند تا در این بازی مقابل علی کریمی قرار نگیرد و سرنوشت یک تیم را بازیچه‌ی این افراد نکنند .

این اتفاقات در شرایطی رخ می‌داد که تن زاده به عنوان مالک باشگاه نیز در محل تمرین حضور داشت و بارها مورد حمله ی شعارها قرار می‌گرفت . البته جبهه ی دیگری نیز در محل تمرین امروز حضور داشتند که به حمایت از تصمیمات جدید باشگاه می‌پرداختند اما با درگیری لفظی بین طرفین مواجه بودند که هر کدام دیگری را متهم به خط گرفتن از فرد مورد حمایت شونده خود می‌دانستند . در این بین تن زاده نیز به عنوان مالک باشگاه مدعی شد هماهنگی لازم با اداره ی کل و وزارت ورزش استان گیلان را صورت داده تا مدعیان مالکیت و خریداری این باشگاه تا روز 23 خرداد فرصت ارایه ی پیشنهادات خود را داشته باشند و در صورتی که مالک و خریداری با شرایط لازم پیدا شود ، تیم را تقدیم او کند و در غیر این صورت از روز 23 خرداد استارت نهایی برای آماده سازی تیمش را صورت دهد .

اتفاقات تمرین امروز اما دلسردی بزرگی را در نادر دست نشان شکل داد که در نهایت با تصمیم او مبنی بر عدم همکاری در شرایط فعلی تا زمان مشخص شدن تکلیف باشگاه شد .

دست نشان در این خصوص به خبرنگار ورزش سه می‌گوید : امروز تمرین را استارت زدیم اما کسانی که آنجا حضور داشتند کاملاً مشاهده کردند که لباس تمرینی نیز بر تن نکردم . با این حال هواداران رشتی مثل همیشه به من لطف داشتند و حتی کادرفنی‌ام و آقای مازیار ربیعی فر را نیز به شدت مورد تشویق قرار دادند و دقایقی نیز با آن ها صحبت کردم . صحبت‌های ما عاشقانه و به خاطر سپیدرود بود . تیمی که خودم به آن علاقه دارم و هواداران را صاحب اصلی آن می‌دانم . که اگر آن ها نبودند این تیم اکنون نمی‌توانست به حیات خود ادامه دهد . هواداران هم البته حق داشتند و این مساله باعث شد تا تنش‌هایی میان آن ها و آقای تن زاده شکل بگیرد . البته هواداران این را بدانند که من تن زاده را نمی‌شناختم و اگر این مسوولیت را قبول کردم ، به خاطر خاطرات خوبی بود که با هواداران رشتی داشتم . من با آقای تن زاده به عنوان مالک باشگاه قرارداد می‌بندم و با هواداران نیز به عنوان صاحبان اصلی باشگاه در تلاش خواهیم بود به نتیجه ی در خور دست پیدا کنیم .

وی در خصوص این که هواداران حاضر نسبت به او نیز در تمرین امروز موضع داشتند نیز گفت : نه این طور نبود . هواداران رشتی همیشه به من لطف داشتند و یک سری مسایل باعث شده بود تا تنش‌هایی میان آن ها و مالک باشگاه شکل گیرد . البته مالک باشگاه نیز مدعی است که در طول حضور 4 ماهه ی خود در این باشگاه نزدیک به 4 میلیارد و اندی خرج کرده تا باشگاه در لیگ برتر حفظ شود . اما هواداران نگران آینده ی تیم هستند ؛ تیمی که سرمایه ی اصلی آن ها را خودشان تشکیل داده‌اند و این نه شعار که با حضور بیش از 20 هزار نفره ی آن ها در تمامی بازی‌ها از لیگ دسته پایین‌تر تا لیگ برتر کاملاً مشخص بود و هست . البته یک سری دوستان هم در این میان شیطنت‌هایی می‌کنند که من نام آن ها را کاملا می‌دانم و اگر نیاز باشد رسانه‌یی خواهم کرد تا هواداران از افکار پلیدشان علیه تیم آگاه شوند .

دست نشان درباره ی این که با توجه به وعده ی علی کریمی که گفته روز شنبه تمرینات تیم را استارت خواهد زد ، چه واکنشی به این مساله خواهد داشت ، گفت : من برای علی کریمی احترام زیادی قایل هستم . او اسطوره ی پسرم هم هست و پسرم عاشق اوست و البته من هم عاشق او هستم . بازیکن فوق العاده‌یی بوده که اکنون نیز مسیر مربی گری را آغاز کرده و امیدوارم در این مسیر جدید نیز همانند دوران بازیگری موفق باشد . من وقتی قبول کردم که به تیم بیایم ، آگاه شده بودم که وکیل یا دوستان ایشان مراحل تسویه حساب را در حال پیگیری هستند . اما اکنون با شرایط به وجود آمده باید  بگویم که تا زمان برطرف نشدن مشکلات و این مسایل دیگر کار نخواهم کرد . من به عشق هواداران آمدم و زمانی که آن ها در تمرین امروز به من می‌گویند آقا نادر ما شما را دوست داریم اما لطفاً درگیر این مسایل نشو ، برایم کاملاً حرف‌شان قابل احترام است . من نه طرف مالک هستم و نه طرف هواداران که بخواهم این وسط خودم را خرج کنم . همه می‌دانند که تیم شرایط مالی مناسبی ندارد و من به عنوان مربی نیامده‌ام تا از سرمایه آن برای جذب بازیکن و شرایط مالی خودم سود ببرم و با کسب نتیجه ی لازم توانایی خودم را نشان دهم . کار کردن در چنین تیم‌ها و فضاهایی که از نظر مالی شرایط خوبی ندارد ، فقط به شرایط مربی گری بستگی دارد و من هم آمدم تا کمک کرده باشم . باشگاه قول داده بود که مطالبات بازیکنان را پرداخت کند و من هم به این ترتیب با 5-4 بازیکن صحبت کردم و آن ها نیز قول همکاری داده بودند تا 20 خرداد و بعد از عمل مالک باشگاه به تمرینات برگردند . اما فعلاً که تیم شرایط مناسبی ندارد و هواداران هم نگران اوضاع تیم هستند ، من هم عذرخواهی می‌کنم و دیگر در تمرینات حاضر نخواهم شد تا تکلیف مشخص شود .

"ورزش سه"

نوشته‌های تازه

اسفند 1402
ش ی د س چ پ ج
 11
12131415161718
19202122232425
26272829010203
04050607080910
11  

بایگانی‌ها