تشریح تصمیم عجیب داور در دیدار لیگ یک

سرمربی ملوانان می گوید ، در آخرین دقیقه ی دیدار این تیم برابر گل گهر یکی از عجیب ترین تصمیمات ممکن توسط داور این دیدار گرفته شد .

تیم ملوان بندرانزلی در دیدار هفته ی بیست و چهارم خود در سیرجان برابر گل گهر به میدان رفت اما در نهایت موفق نشد نتایج خوب خود در هفته های اخیر را تکرار کند و با تساوی بدون گل در این بازی به کار خود پایان داد .

در این دیدار اتفاقی عجیب تعجب حاضرین را برانگیخت و در حالی که ثانیه هایی تا پایان وقت های اضافه باقی مانده بود ، خطایی به سود ملوانان اعلام شد و بازیکنان این تیم خیلی سریع توپ را روی دروازه ی حریف ارسال کردند و شهریار مقانلو موفق شد گل برتری را به ثمر برساند .

گلی که توسط داور مورد قبول واقع نشد ، چرا که او در حالی که موقعیتی حساس در محوطه ی جریمه ی گل گهر به وجود آمده بود و مهاجم ملوان در یک قدمی گلزنی قرار داشت در انتظار تعیین تکلیف نماند و به نشانه ی پایان بازی در سوت خود دمید ! این اتفاق که مورد اعتراض شدید بازیکنان ملوان واقع شده بود ، در نهایت یک کارت قرمز نصیب پژمان نوری کرد .

به همین دلیل با نادر دست نشان ، سرمربی ملوانان به صحبت پرداختیم تا وی نظر خود را در این باره بیان کند . دست نشان درباره ی سوت عجیب داور گفت : داور برای این بازی 3 دقیقه وقت اضافه اعلام کرده بود و راس آن 3 دقیقه هم سوت پایان بازی را در آن شرایط به صدا درآورد . تیم ما در وقت های اضافه دو تعویض جدا از هم داشت . واقعاً این دو تعویض هیچ وقت تلف شده یی به همراه نداشت ؟

او ادامه داد : اگر داور می دانست چند ثانیه باقی مانده است اصلاً چرا برای ما خطا گرفت ؟ آن خطا در فاصله ی حدوداً 30 متری بود و بازیکن ما توپ را ارسال کرد . عظیم گوک و مقانلو به سمت توپ رفتند و با ضربه ی مقانلو فرصت تبدیل به گل شد اما داور اعلام کرد سوت پایان بازی را به صدا درآورده ! اصلا مگر در دنیای امروز فوتبال این اتفاق می افتد ؟ حتی اگر وقتی هم تلف نشده باشد ، داوران می مانند تا تکلیف موقعیت صددرصد گل را بفهمند .

سرمربی ملوانان درباره ی واکنش خود و مسوولان تیم پس از بازی گفت : واکنشی نمی توانیم نشان دهیم . این اتفاق باید با کار حرفه یی داور می افتاد که نیفتاد وگرنه هرچه در این باره بگوییم ، می گویند نظر داور بود که بازی را تمام کند . این اعتراض ها تنها ضرر شامل حال ما می کند ، مثل اعتراض بازیکنان مان پس از این اتفاق که تنها یک کارت قرمز نصیب پژمان نوری کرد تا از حضور او در بازی بعدی محروم شویم .

دست نشان که با این اقدام داور به یاد خاطره یی افتاد ، گفت : این کار داور من را برد به 28 سال پیش و زمانی که به همراه تیم نساجی در رقابت های لیگ حضور داشتیم ، آن زمان ما تیم سوم جدول بودیم و در دیدار برابر تیم بندرعباس به میدان رفتیم . نیمه ی اول آن بازی را به دلیل گرمای شدید هوا با 3 گل به حریف واگذار کردیم اما در نیمه ی دوم و با عادی شدن شرایط برای بازیکنان مان توانستیم هر 3 گل را جبران کنیم و در آخرین ثانیه ها در حالی که من مدافعان حریف را از پیش رو برداشته بودم و دروازه بان آن ها را دریبل کردم باید گل چهارم را به ثمر می رساندم اما داور در حالی که فقط گل خالی را پیش روی خود داشتم با سوت خود پایان بازی را اعلام کرد و این موضوع ما را به شدت متعجب کرد . اتفاقی که در دیدار اخیر ملوان هم افتاد شبیه به همان بازی بود و شاید این حرکت دو سه بار در تاریخ فوتبال ایران اتفاق افتاده باشد ، هم در دوران بازی و هم در دوران مربی گری بنده برایم تکرار شد .

"ورزش سه"

telegram

نوشته‌های تازه

اسفند 1402
ش ی د س چ پ ج
 11
12131415161718
19202122232425
26272829010203
04050607080910
11  

بایگانی‌ها