فتح ال‌کلاسیکو توسط بارسلونا

تیم‌های فوتبال رئال مادرید و بارسلونا حساس‌ترین بازی باشگاهی دنیا را برگزار کردند که در پایان تیم بارسلونا به یک برد پرگل دست یافت و با اقتدار در صدر جدول ایستاد .

تیم های فوتبال رئال مادرید و بارسلونا دیدار رفت ال کلاسیکو را روز شنبه در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو برگزار کرده اند که در پایان تیم بارسلونا ۳ بر صفر میزبان خود را شکست داد .

نیمه ی نخست این بازی با برتری میزبان همراه بود . تیم رئال مادرید که در ورزشگاه اختصاصی خود بازی می کرد ، در همان دقیقه ی ۲ توسط رونالدو به گل رسید که البته در موقعیت آفساید قرار داشت و داور هم آن را نپذیرفت .

تیم رئال مادرید فشار خود را ادامه داد و در دقیقه ی یازدهم یک موقعیت خوب دیگر را توسط رونالدو از دست داد . بارسلونا در این دقایق بر بازی مسلط نبود .

بارسلونا در دقیقه ی ۱۷ نخستین حمله ی نصفه و نیمه ی خود را انجام داد که پاس سرخی روبرتو به پائولینیو نرسید .

رئال مادرید که در تمامی نقاط زمین پرسینگ را در دستور کار داشت ، اجازه نمی داد بارسلونا در میانه ی میدان بازی معمول خود را به نمایش بگذارد و آبی اناری ها تنها به دفاع کردن مشغول بودند .

در دقیقه ی ۳۰ لیونل مسی با پاس عالی خود پائولینیو را در موقعیت خوبی قرار داد که ضربه ی او با دفع ناواس همراه شد و به کرنر رفت .

یک دقیقه بعد نوبت به رونالدو رسید تا در موقعیت گلزنی قرار گیرد ، با این حال تراشتگن با پا شوت پای چپ ستاره ی رئال مادرید را به کرنر فرستاد .

در دقیقه ی ۳۴ رئال مادرید خلق موقعیت کرد اما بنزما این فرصت را از دست داد .

تیم بارسلونا در دقیقه ی ۳۹ فرصت خوبی برای زدن گل داشت . فرار مسی از چپ و سانتر او با ضربه ی سر پائولینیو همراه شد که بار دیگر ناواس آن را دفع کرد .

در دقیقه ی ۴۲ نیز ضربه ی سر زیبای بنزما به شکل خطرناکی از کنار تیر عمودی دروازه ی بارسلونا به بیرون رفت تا نیمه ی نخست با تساوی بدون گل خاتمه یابد .

در نیمه ی دوم بارسلونا بر خلاف نیمه ی نخست شروع بهتری داشت . شاگردان والورده با پاسکاری های متوالی توپ را در اختیار گرفتند و اجازه ندادند رئال مادرید شروعی توفانی داشته باشد . این روند باعث شد بارسلونا کاملاً نیمه ی مربیان را از آن خود کند و در سانتیاگو برنابئو ال کلاسیکو را فتح کند .

نخستین موقعیت جدی آبی اناری ها در این نیمه را جوردی آلبا در دقیقه ی ۵۲ با فرار از چپ و پاس به بیرون برای سوارز خلق کرد که توپ او را ناواس دفع کرد .

بارسلونا در دقیقه ی ۵۴ به گل رسید . لوییس سوارز زننده ی این گل بود . راکیتیچ در میانه ی میدان صاحب توپ شد و با پیشروی توپ را برای سرخی روبرتو فرستاد که او هم با پاس عرضی طلایی سوارز را در موقعیت گل قرار داد و مهاجم اروگوئه یی کار را تمام کرد .

تیم بارسلونا بازی خوب خود را بعد از این گل هم تداوم بخشید . بعد از این که آبی اناری ها یک موقعیت دیگر را از دست دادند ، در دقیقه ی ۶۴ توسط لیونل مسی به گل دوم خود رسیدند .

بارسلونا در پی یک هجوم همه جانبه توانست به گل دست یابد اما کارواخال مدافع راست رئال مادرید قبل از این صحنه توپ را با دست دفع کرد و داور یک ضربه ی پنالتی برای بارسلونا اعلام کرد و کارواخال را هم اخراج کرد . لیونل مسی این ضربه را به گل تبدیل کرد . این پانزدهمین گل فصل لیونل مسی بود .

لئو مسی بعد از این گل روی یک حرکت انفرادی تا آستانه ی گل سوم بارسلونا پیش رفت اما ضربه ی نسبتاً آرام او را ناواس مهار کرد .

زیدان بعد از این اتفاقات تغییراتی را ایجاد کرد . گرت بیل و آسنسیو به میدان آمدند . رئال مادرید که بعد از این تعویض ها جان گرفته بود ، در دقیقه ی ۷۹ می توانست دروازه ی بارسلونا را باز کند اما ضربه ی گرت بیل را تراشتگن استثنایی با پا دفع کرد . بیل با شوت محکم خود یک بار دیگر تراشتگن را به واکنش وا داشت .

بارسلونا این حملات رئال را با یک ضدحمله توسط نلسون سمدو پاسخ داد . ناواس در حالت تک به تک توپ مدافع هافبک پرتغالی را دفع کرد .

رئال مادرید در ادامه روی ضربه ی راموس تا آستانه ی گل پیش رفت که تراشتگن بار دیگر دروازه را بسته نگه داشت . در دقایق پایانی بار دیگر حرکت مسی خطرناک بود که نتیجه یی نداشت .

بارسلونا در دقیقه ی ۹۳ به گل سوم نیز رسید . لیونل مسی با حرکت خوب خود توپ را به الکس ویدال رساند تا بازیکن تازه وارد بارسلونا گل سوم را به ثمر برساند و یک برد بزرگ برای بارسلونا رقم بخورد .

آبی اناری ها که در نیمه ی مربیان حریف را تحت کنترل خود قرار داده بودند ، با این برد ارزشمند ۴۵ امتیازی شدند و با اقتدار در صدر جدول ایستادند . رئال مادرید با ۳۱ امتیاز در رده ی چهارم جدول قرار دارد .

"خبرگزاری مهر"

telegram

نوشته‌های تازه

بهمن 1402
ش ی د س چ پ ج
 1213
14151617181920
21222324252627
28293001020304
05060708091011

بایگانی‌ها