دست‌نشان : تراکتورسازی هم سرباز می‌گیرد و هم پول خوب می‌دهد

سرمربی تیم فوتبال ملوان ، گفت : تراکتورسازی حسنی که دارد هم سرباز می‌گیرد و هم پول خوب پرداخت می‌کند . ما آن توان مالی را نداریم .

نادر دست‌نشان در مورد وضعیت ملوان و پیروزی مقابل شهرداری تبریز ، گفت : شرایط خوب است ، منتظر بازی عقب افتاده مقابل مس رفسنجان هستیم . باید در دیدارهای خانگی نتیجه بگیریم . دنبال پیروزی هستیم تا از نظر جایگاه به شرایط بهتری برسیم .  بازیکنان زحمت زیادی کشیدند و به طور مضاعف تلاش می‌کنند تا به موفقیت برسند .

وی در مورد این که آیا در نقل و انتقالات لیست خروجی و ورودی دارند ، عنوان کرد : قطعاً خروجی خواهیم داشت . باید بازیکن جدید جذب کنیم . این خواسته ی به حق مردم و هواداران ملوان است که تیم بهتری داشته باشند . نقاط ضعفی در نیم فصل اول داشتیم . مصدومیت‌ها و محرومیت‌های زیادی برای بازیکنان تیم‌مان پیش آمد . با جذب نفرات مناسب می‌خواهیم با قدرت بیشتر کار کنیم . اگر بازیکن نگیریم به مشکل می‌خوریم . البته این اتفاق منوط به شرایط مالی باشگاه است . وضعیت مالی مناسب نیست اما مسوولان باشگاه قول دادند این مشکل را حل کنند . منتظر رقم خوردن این تفاق هستیم .

دست‌نشان در پاسخ به این سوال که این تیم هم می‌تواند از سهیمه ی بازیکن سرباز استفاده کند و در این شرایط تراکتورسازی حتی بازیکنان سرباز لیگ دسته اولی را جذب می‌کند ، خاطرنشان کرد : می‌توانیم از بازیکن سرباز استفاده کنیم . تراکتورسازی حسنی که دارد هم سرباز می‌گیرد و هم پول خوب پرداخت می‌کند . ما آن توان مالی را نداریم . در این شرایط سربازها ترجیح می‌دهند در تراکتورسازی حضور یابند ، چرا که این تیم در لیگ برتر حضور دارد و از وضعیت مالی بهتری هم بهره می‌برد . اگر بازیکن مناسبی باشد که شرایط سربازی داشته باشد ما می‌توانیم این نفرات را جذب کنیم .

وی در مورد این که بازیکنان خوب لیگ دسته اول هم برای سربازی به تراکتورسازی می‌روند و دیگر ملوان و فجر نمی‌توانند بهره‌یی در این مورد ببرند و آیا نمی‌شد بازیکنان سرباز لیگ یک را برای این دو تیم در نظر بگیرند ، عنوان کرد : این بستگی به نظر مسوولان دارد . شنیدیم مهرعلی باران چشمه مسوول اول این امر که همشهری خود ما هم هست ، عضو هیات مدیره ی تراکتورسازی است و قرار بوده آنجا سمت داشته باشد . نمی‌دانم این موضوع درست هست یا نه ، اما اگر صحت داشته باشد او این حق را دارد که تیم خودش را بیشتر تقویت کند . ما هم راضی به رضای خدا هستیم .

سرمربی ملوان در مورد این که تیمش در نیم فصل اول افت و خیز زیادی داشت و آیا فکر می‌کند با تقویت تیم می‌توانند در نیم فصل دوم مدعی شوند ، اظهار داشت : با یک نیم فصل خوب نمی‌توان موفق شد . بارها اتفاق افتاده و دیدیم که تیم‌ها در نیم فصل دوم شرایط متفاوتی پیدا کردند . سال 87 در نیم فصل اول آلمینیوم اراک با جواد زرینچه صدرنشین بود و استیل آذین تیم چهارم یا پنجم بود . بین این دو تیم 14 امتیاز فاصله وجود داشت . ما 5 امتیاز کم تر داشتیم و آلمینیوم 3 بازی کم تر داشت . استیل آذین باتوجه به این که فعل خواستن را صرف کرد و با تلاش مدیریت ، اندک هوادارانی که واقعاً از تیم حمایت می‌کردند و بازیکنان و کادرفنی توانست مجوز صعود بگیرد . در پایان فصل ما حتی 9 امتیاز از آلومینیوم اراک جلو افتادیم . 2 سال قبل زمانی که سرمربی صنعت نفت شدم ، از تیم‌های فجرسپاسی و پیکان 12 امتیاز کم تر داشتیم ، اما با اتحاد هواداران ، مدیریت و کادرفنی به لیگ برتر صعود کردیم . پارس جنوبی ، شیرین فراز و تراکتورسازی هم این تجربه را داشتند . در نیم فصل دوم تیم‌ها با تغییرات زیادی رو به رو می‌شوند . تابستان و زمستان برای تیم‌ها اتفاقات مختلفی رخ می‌دهد و این فاصله قابل جبران است .

وی افزود : در ملوان از هفته ی اول کمبود بازیکن داشتیم و تا به حال تمام بازیکنان را در اختیار نداشتم تا یک تیم خوب را به میدان بفرستم . همیشه یکی دو بازیکن ما غایب بوده‌اند . جزو معدود تیم‌هایی هستیم که تحمل این فشار را داریم . چیزی که حلقه ی مفقوده ی ما برای رسیدن به مسیر درست است ، سطح توقع بالای بخشی از هواداران است .  یک تعداد از هواداران عاشق ملوان هستند اما مشکلات و شرایط تیم را درک نمی‌کنند . یک عده که خیلی بیشتر هستند نگاه واقع‌بینانه دارند . گروه اول شرایط را برای بازیکنان ما در دور رفت سخت‌ کرد . با توجه به  انتظارات بالایی که دارند ، بازیکنان جوان تیم من را با خدا بیامرز سیروس قایقران‌ها ، سیدجلال حسینی‌ها ، فرهاد پورغلامی‌ها ، محمد احمد‌زاده‌ها و … مقایسه می‌کنند . این مقایسه کار را برای بازیکنان من سخت می‌کند . عمده ی این بازیکنان جوان و سرباز هستند . من می‌توانم این شرایط را تحمل کنم اما برای بازیکن جوان تحمل فشار از سوی این هوادار که عاشق ملوان است و نمی‌تواند شرایط تیم را درک کند ، بسیار سخت است . 

سرمربی ملوان یادآور شد : این مساله کار را برای ما بسیار سخت کرد . مشکلات مالی ، مصدومیت‌ها و محرومیت‌ها و فشار هواداران باعث شد در بسیاری از روزها دچار مشکل شویم . در 6 بازی از حریف پیش بودیم و راحت می‌‌توانستیم بازی را با پیروزی پشت سر بگذاریم ، این فشارها و استرسی که روی تیم بود ، باعث شد در 6 بازی برد را با تساوی عوض کنیم . اگر بازیکنان ما از طرف آن گروه خاص که صدای رسایی هم دارند ، حمایت می‌شدند ، نتایج خیلی بهتر بود . اصولاً افرادی که  معترض هستند صدایشان کشش زیادی دارد . اگر خواستار موفقیت هستیم باید امکانات مالی و سخت افزاری را زیاد کنیم و از طرف دیگر هم بازیکنان را حمایت کنیم . فوتبال تا آخرین هفته ادامه دارد . برای مثال تیم خوب ملوان با مربی بسیار خوبش محمد مایلی‌کهن سال قبل تا دو سه هفته ی آخر جزو دو تیم اول بود و همین فشارهای کاذب باعث شد ملوان نتواند صعود کند . باید امسال تیم را یاری کنیم . من زیر فشار این هواداران تحمل دارم اما صادقانه می‌گویم بازیکنان زیر این فشار استرس زیادی پیدا می‌کنند . از هواداران متعصب و جوان ملوان می‌خواهم منطق بیشتری داشته باشند و از تیم حمایت کنند . در بازی با شهرداری ماهشهر هواداران ما از دقیقه ی یک به تشویق تیم پرداختند و بعد از گلی که در دقیقه ی 8 خوردیم هم این حمایت را ادامه دادند و نتیجه آن شد که بازیکنان بهترین عملکرد را داشتند . اما هوادارانی بودند که یا با تیم قهر کردند و به ورزشگاه نیامدند و یا اگر آمدند در یک گوشه نشستند و تیم را تشویق نکردند و وقتی تیم گل خورد حریف را تشویق کردند . اعتراض لازمه ی کار مربی و بازیکن است اما مهم تر از آن انجام حمایت است . امیدوارم با حل این مشکل و بهبود مسایل مالی ملوان بتواند مدعی باشد . رقیبان تا دندان مسلح هستند و ملوان هم باید به واسطه ی هواداران خود مسلح شود .

"خبرگزاری فارس"

telegram

0 replies on “دست‌نشان : تراکتورسازی هم سرباز می‌گیرد و هم پول خوب می‌دهد”

 • blank
  mehranneusha
  22 آذر 1396 at 6:01 ب.ظ

  آقای دست نشان ، پارسالم مایلی کهن به لطف بردهای ناپلئونی دور رفت ، در برابر تیم های مستقیم تا یک قدمی صعود پیش رفت !
  اما با لجاجت و اشتباه در مهره چینی به ویژه در برابر حریفان معمولی ، شانس صعود رو از دست داد …!
  تو که فقط دو تا بازی اخیر رو ، اونم جلوی دو تا تیم ته جدولی ، بردی !!!

نوشته‌های تازه

تیر 1403
ش ی د س چ پ ج
 1112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
0607080910  

بایگانی‌ها