بیات : نظرمحمدی عادت کرده بود همه کاره باشد

بدون شک می توان از باشگاه سپیدرود به عنوان یکی از پرحاشیه ترین باشگاه های حال حاضر لیگ برتر نام برد ، به خصوص در 24 ساعت گذشته .

شکست برابر پرسپولیس حسن ختام تلخی بود برای تنها نماینده ی گیلک های ایران در لیگ برتر ، تیمی که برای اولین بار حضور در این سطح از رقابت ها را تجربه می کرد و آرزوهای بسیار زیادی داشت تا طرفداران پرشمار رشتی را شادمان کند با علی نظرمحمدی در جمع کاندیداهای سقوط قرار گرفت تا نگرانی های زیادی اردوی این تیم را در بربگیرد .

در شرایطی که گفته می شد مالک جدید باشگاه با استعفای علی نظرمحمدی بعد از شکست برابر پرسپولیس مخالفت کرده و این مربی همچنان به همکاری خود ادامه خواهد داد ، شب گذشته با انتشار خبر برکناری او توسط مالک جدید شرایط در این باشگاه به نحو دیگری رقم خورد . تصمیمی که استارت سونامی بزرگی در سپیدرود بود تا به همین بهانه با کیومرث بیات گفت و گوی مفصلی داشته باشیم .

* آقای بیات حسابی شهر را به هم ریختید ؟
نه اتفاقاً ما هر تصمیمی در این چند ساعت گرفتیم ، تنها براساس مصالح باشگاه و آینده بود ، چون بعد از بررسی های مختلف دیدیم این گونه بهتر است .

* اما شما بعد از بازی با پرسپولیس با استعفای نظرمحمدی مخالفت کرده بودید ؟
استعفا ؟ کدام استعفا منظور شما است ! همان استعفایی که در اینستاگرام مطرح شد .

* بله .
اصلاً استعفایی در کار نبود که من بخواهم با آن مخالفت کنم . نوشتن یک کلمه که نمی شود استعفا !

* یعنی شما برخلاف چیزهایی که گفته شد هیچ حمایتی از سرمربی تیم بعد از شکست برابر پرسپولیس نداشتید ؟
ببینید من علی نظرمحمدی را خیلی دوست دارم و پسر فوق العاده خوش قلب و خوبی هم هست ؛ اما دیدگاه های کاری من و ایشان با هم تفاوت های زیادی داشت و دارد ، از همین رو نمی توانستیم در یک مسیر کاری حرکت کنیم به همین خاطر باید این مسیر تغییر می کرد .

* کمی صریح تر صحبت می کنید ؟
خیلی خلاصه بخواهم حرف بزنم در گذشته تا قبل از روزی که ما تصمیم به قطع همکاری با آقای نظرمحمدی بگیریم ، در باشگاه سپیدرود همه کاره سرمربی تیم بود ، چون هم جای مدیریت تصمیم می گرفت ، هم جای سرمربی تیم و این اصلاً با اصول باشگاه داری حرفه یی جور در نمی آمد . ایشان در تمام این مدت اختیار تام داشت و هر کس هم مدیر باشگاه بود چهره یی کاریزماتیک نبود که بخواهد بر سرمربی تیم تسلط داشته باشد و درست برعکس تحت اختیار ایشان کار می کرد که این با چارچوب های مدیریتی من اصلاً جور در نمی آمد .

* به همین خاطر تصمیم به برکناری ایشان گرفتید ؟
ما واقعاً چنین قصدی نداشتیم و بارها هم در نشست های برگزار شده خواستیم همه چیز بر طبق اصول حرفه یی خود پیش برود ؛ اما آقای نظرمحمدی نتوانستند این را قبول کنند که باید با چارچوب مدیریتی جدید وفق پیدا کنند . ایشان نمی توانست قبول کند که دیگر همه کاره ی باشگاه نیست و براساس شرح وظایف تنها در حد سرمربی و مسایل فنی باید تصمیم گیری کند و سیاست های کلان باشگاه را به مدیریت بسپارد . وقتی دیدم نمی تواند در قالب کاری ما قرار بگیرد ، بالاجبار این تصمیم را گرفتم و به اطلاع هواداران هم رساندم . غالب ما این است که سرمربی زیر نظر مدیریت کار کند ؛ اما برای ایشان سخت بود در چارچوب مدیریتی جدید جا بگیرد ، چون تا الان آزاد بود و هر کاری دلش می خواست انجام می داد ؛ اما دیگر نمی توانستم قبول کنم که یک سرمربی همه کاره باشد و به مدیریت توجهی نکند .

* با این تفاسیر می توان به آینده ی باشگاه امیدوار بود ؟
شک نکنید آینده ی درخشانی در انتظار سپیدرود است ، چون من به بچه های تیم ایمان دارم . آن ها هم قسم شدند که تیم را نگه دارند ، در این بین من هم وظیفه ام را به نحو احسن انجام خواهم داد تا چند نفری که نیاز است به تیم تزریق شود تا ضعف ها به حداقل برسد را جذب و به تیم اضافه می کنم .

* آقای بیات شما بلافاصله آقای سیمائو سیلمار را به عنوان سرمربی جدید معرفی کردید و این باعث شد تا شایبه هایی رقم بخورد که شما خیلی وقت است تصمیم به تغییرات دارید ؟
باور کنید من از گذشته هیچ تصمیمی برای تغییرات کادرفنی نداشتم و اگر هم مربی برزیلی را معرفی کردم ، به این خاطر بود که این مرد برزیلی را برای دستیاری و کمک به آقای نظرمحمدی در نظر گرفته بودم تا هم به وضعیت تیم های پایه سپیدرود و آکادمی ما سرو سامان بدهد هم از نظر فنی و بار تاکتیکی کمک حال کادرفنی شود .

* شما در حالی سیمائو را به عنوان جانشین نظرمحمدی معرفی کردید که حالا خبر می رسد روانخواه سمت سرمربی گری را در دست گرفته است ؟
من دیشب چون مطمئن نبودم آقای روانخواه در این شرایط مسوولیت تیم را در دست می گیرد ، مجبور بودم تا سیمائو را به عنوان سرمربی معرفی کنم ؛ اما امروز صبح بعد از نشست با آقای روانخواه و توافق با ایشان تصمیم گرفتم تیم را به او بسپارم و از مربی برزیلی همچنان به عنوان دستیار بهره ببرم . سیلمار در باشگاه الوصل هم به عنوان مربی و دستیار کار می کرد و در سپیدرود هم این مسوولیت به او سپرده خواهد شد .

* کمی هم راجع به مشکلات مالی باشگاه صحبت کنیم . مشکلاتی که در این مدت جنجال های زیادی را رقم زده است ؟
مشکلات مالی با برنامه ریزی اقتصای که مد نظر داریم قطعاً تا مدت زمان کوتاهی برطرف خواهد شد ؛ اما باید همین جا اعلام کنم از روزی که مالکیت باشگاه را در دست گرفتم تا الان 620 میلیون تومان به باشگاه پول تزریق شده است .

* واقعا ؟
بله این پول تزریق شده و قرار است با برنامه هایی که داریم مشکلات را بیشتر از الان حل کنیم .

* اما بازیکنان شما بعد از بازی با پرسپولیس حرف از دریافتی 5 تا 6 میلیون تومانی می زدند که کفاف پرداخت قبوض برق ، تلفن و موبایل را هم نمی داد ؟
همان آقای کعبی که این حرف را زده بود ، 15 میلیون تومان پول از ما گرفته بود . اتفاقاً او را خواستم و گفتم چرا وقتی چنین رقمی دریافتی داشتی گفتی تنها پنج میلیون تومان گرفتم که جوابی نداشت بدهد . البته باید اینجا هم یک اعتراف صادقانه داشته باشم و بگویم که تقسیم پول ها در آن مقطع با ما نبود ، چون آقای نظرمحمدی که همه کاره ی باشگاه بود به ما گفت به هر بازیکن چه قدر پرداخت کنیم که این هم به خاطر همان اصول نادرستی بود که در این مدت باعث نا به سامانی در سپیدرود شد . در ضمن ما مرحله ی دوم پرداختی به بازیکنان را هم انجام دادیم و فعلاً نگرانی از این بابت وجود ندارد .

* چه قدر امیدوار هستید با این تصمیمات سپیدرود از مهلکه ی سقوط رها شده و در لیگ برتر بماند ؟
جلسه یی  دیشب با بازیکنان داشتیم که بعد از این جلسه تردیدهای حداقلی برای رسیدن به این هدف در ذهنم از بین رفت ، چون دیدم که بچه های تیم در صدد خلق کار بزرگی هستند و استارت این کار را از بازی با نفت در رشت خواهند زد ، جدالی که حتم داشته باشید با یک برد شیرین برای سپیدرود توام خواهد شد .

"ورزش سه"

telegram

نوشته‌های تازه

اسفند 1402
ش ی د س چ پ ج
 11
12131415161718
19202122232425
26272829010203
04050607080910
11  

بایگانی‌ها