بدترین و بهترین گروه برای ایران کدام است ؟

تیم ملی ایران روز دهم آذرماه هم گروهی های خود را در جام جهانی خواهد شناخت .

با پیروزی پرو برابر هندوراس ، آخرین تیم حاضر در جام جهانی 2018 هم مشخص شد و از چهره ی 32 تیم حاضر در این رقابت ها و جایگاه آن ها در سیدبندی رونمایی شد .

سید بندی این مسابقات به قرار زیر است :

Untitled

تیم ملی فوتبال ایران به عنوان تیم سی و چهارم جهان و آخرین تیم سید سه در این جدول حاضر است . حالا مشخص می شود که رتبه ی رنکینگ فیفا تا چه حد سرنوشت ساز و مهم است .

از الان همه درباره ی گروه بندی این مسابقات صحبت می کنند و این که ایران در چه گروهی قرار بگیرد ، بهتر خواهد بود . این گمانه زنی ها تا تاریخ دهم آذرماه ادامه خواهد داشت . روزی که در کرملین روسیه قرعه کشی نهایی انجام می شود و تیم ها رقبای خود را می شناسند .

با توجه به سید بندی صورت گرفته ایران باید از بین روسیه ، آلمان ، برزیل ، پرتغال ، آرژانتین ، بلژیک ، لهستان و فرانسه با یکی هم گروه شود . بی تردید روسیه و لهستان ، کم نام و نشان ترین سرگروه های موجود به شمار می روند و بهتر است که با یکی از این دو تیم هم گروه شویم . از بین این دو تیم هم شاید میزبان بودن روسیه در قضاوت داورها و همچنین جو ورزشگاه تاثیر داشته باشد اما این حسن را هم می تواند داشته باشد که ممکن است بازی افتتاحیه را ما برگزار کنیم .

در سید دوم حضور چند تیم قدرتمند حکایت از سخت شدن داستان دارد . اسپانیا ، انگلیس ، سوییس ، کلمبیا ، مکزیک ، اروگوئه ، پرو ، کرواسی تیم های این سید هستند . شاید پرو که آخرین صعود کننده به جام جهانی بود ، بهترین گزینه ی ممکن بالاتر از تیم های مکزیک و کلمبیا باشند .

در سید سوم که خود ایران حضور دارد و طبیعتاً هیچ تیمی با ما هم گروه نمی شود . در نهایت سید چهارم ؛ جایی که ایران با یکی از تیم های صربستان ، نیجریه ، مراکش یا پاناما هم گروه خواهدشد . شاید در این بین پاناما با فاصله بهترین گزینه ی ممکن برای ما باشد .

بدین ترتیب شاید گروه روسیه یا لهستان ، پرو و پاناما بهترین گروه ممکن برای ما باشد و از طرفی قرار گرفتن در گروهی شبیه به برزیل ، اسپانیا و صربستان یا آلمان ، انگلیس و نیجریه بدترین گزینه ی ممکن برای ما باشد . برای تیمی که این بار سودای رفتن به دور دوم را در سر می پروراند .

"ایلنا"

telegram

نوشته‌های تازه

تیر 1403
ش ی د س چ پ ج
 1112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
0607080910  

بایگانی‌ها