یوزهای نوجوان ایران آلمان را گلباران کردند

تیم فوتبال نوجوانان ایران با شکست مقتدرانه ی 4 بر صفر آلمان در جام جهانی هند صعود خود را به دور دوم قطعی کرد .

دیدار تیم های فوتبال نوجوانان ایران و آلمان در چارچوب گروه سوم جام جهانی وجوانان در هند از ساعت 18 در ورزشگاه جواهر لعل نهرو شهر گوای هند آغاز شد . نوجوانان ایران که در دیدار اول خود 3 بر یک گینه را شکست داده بودند ، با روحیه ی بالا پا به میدان گذاشتند و خیلی زود در دقیقه ی ششم توسط «یونس دلفی» به گل رسیدند .
دلفی در شلوغی جلوی دروازه ی آلمان و در یک رفت و برگشت یک ضربه ی ایستگاهی در محوطه ی جریمه اولین گل ایران را وارد دروازه ی ژرمن ها کرد .
بعد از این گل بازیکنان ایران چندین موقعیت مناسب گلزنی را با بی دقتی یا بدشانسی از دست دادند تا این که در دقیقه ی 42 دلفی بار دیگر با ضربه ی سر از روی یک ضربه ی کاشته دروازه ی آلمان را برای بار دوم باز کرد تا نیمه ی نخست با همین نتیجه پایان یابد .
بازیکنان ایران در این نیمه سه موقعیت تک به تک را توسط «امیرحسین حسین زاده» و «الهیار صیادمنش» از دست دادند . همچنین در دقیقه ی 15 شوت سرکش و از راه دور دلفی با دیرک افقی دروازه ی آلمان ها برخورد کرد و به اوت رفت .
تیم ایران در بیشتر دقایق این نیمه توپ و میدان را در اختیار داشت و برتری تاکتیکی و تکنیکی خود را به حریف دیکته کرد . البته آلمان ها نیز به رغم سراسیمه گی و اشتباهات فراوان در دفاع ، چندین موقعیت خطرناک روی دروازه ی ایران به وجود آوردند که هیچ یک به نتیجه نرسید .
با شروع نیمه ی دوم ، انگیزه و جسارت بازیکنان ایران دو چندان شد و خیلی زود «الهیار صیاد منش» در دقیقه ی 49 توپ ارسالی دلفی را با ضربه ی سر به گل سوم ایران بدل کرد .
یک دقیقه بعد «امیرحسین حسین زاده» می توانست در موقعیتی تک به تک دروازه ی آلمان ها را برای بار چهارم باز کند که توپ وی با بدشانسی از کنار دروازه به اوت رفت .
اما این پایان آتش بازی نوجوانان ایران نبود و در دقیقه ی 76 «وحید نامداری» بازیکن تعویضی ایران که به جای دلفی وارد زمین شده بود ، با یک فرار استثنایی در موقعیت تک به تک با دروازه بان آلمان قرار گرفت و دروازه ی ژرمن ها را برای بار چهارم گشود .
تیم ایران با این پیروزی شش امتیازی شد و به تنهایی در صدر جدول گروه سوم ایستاد . تیم آلمان با وجود شکست برابر ایران با 3 امتیاز در رده ی دوم قرار گرفت و تیم های کاستاریکا و گینه با یک امتیاز و به دلیل تفاضل گل به ترتیب در رده های سوم و چهارم جدول گروه سوم در پایان دیدار دوم قرار گرفتند .
دیدار تیم های فوتبال نوجوانان کره شمالی و برزیل در چارچوب گروه چهارم نیز با نتیجه ی 2 بر صفر به سود زردپوشان برزیلی پایان یافت .
قضاوت این دیدار را «ژایر ماروفه» از آمریکا برعهده داشت .
«عباس چمنیان» سرمربی تیم فوتبال نوجوانان ، علی غلام زاده ، امیرحسین اسماعیل زاده ، طاها شریعتی ، احمد جلالی ، علی ستاوی ، محمد غبیشاوی ، محمد شریفی ، محمد قادری ، یونس دلفی ، امیرحسین حسین زاده و الهیار صیادمنش را در این بازی به میدان فرستاده بود .

"ایرنا"

telegram

نوشته‌های تازه

تیر 1403
ش ی د س چ پ ج
 1112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
0607080910  

بایگانی‌ها