نداشتن امکانات ، سهمیه‌ ی صعود تیم‌های لیگ یک را کم کرد

سعید فتاحی گفت : هیات رییسه ی فدراسیون فوتبال به دلیل امکانات ضعیف تیم‌های لیگ یکی تصمیم گرفت نیم سهمیه ی صعود این تیم‌ها را به لیگ برتر کم کند .

سعید فتاحی در مورد تصمیم هیات رییسه ی فدراسیون فوتبال مبنی بر لحاظ کردن 2 سهمیه برای صعود تیم‌های لیگ دسته اول گفت : « کمیته ی مسابقات سازمان لیگ نظرش روی تعداد 2/5 سهمیه ی صعود تیم‌های لیگ دسته اول بود و پیشنهاد این تعداد سهمیه را هم به هیات رییسه ی سازمان لیگ ارسال کردیم . پیشنهاد ما مورد موافقت هیات رییسه ی سازمان لیگ هم قرار گرفت و برای تصویب نهایی به هیات رییسه ی فدراسیون فوتبال ارسال شد . اما اعضای هیات رییسه ی فدراسیون با این پیشنهاد مخالفت کردند و تعداد 2 سهمیه را برای صعود و سقوط تیم‌ها در لیگ دسته اول و لیگ برتر درنظر گرفتند . »

وی ادامه داد : « در 10 سال گذشته که پلی آف صعود به لیگ برتر برگزار می‌شد ، فقط یک دوره یک تیم لیگ یکی موفق شد از سد تیم لیگ برتری بگذرد که آن تیم هم پیکان بود که در آن سال 4 میلیارد هزینه کرد و فجرسپاسی که به عنوان تیم لیگ برتری از پیکان شکست خورد ، 2/5 میلیارد هزینه کرده بود . ما هم اطلاع دقیق داریم که تیم‌های لیگ یکی در بازی پلی‌آف شانس زیادی مقابل تیم‌های لیگ برتری ندارند اما همین که تعداد سهمیه 2/5 باشد ، انگیزه ی زیادی در تیم‌های لیگ یک ایجاد می‌شود و به جذابیت بازی‌ها می‌افزاید . »

مسوول برگزاری مسابقات سازمان لیگ در مورد دلایل اعضای هیات رییسه ی فدراسیون برای کم کردن سهمیه ی صعود تیم‌های لیگ یک بیان کرد : « اعضای هیات رییسه امکانات کم تیم‌های لیگ یکی را دلیل اصلی کم کردن سهمیه عنوان کردند . آن ها اعتقاد دارند ، تیم‌هایی که از لیگ یک به لیگ برتر صعود می‌کنند ، امکانات لازم را برای حضور در سطح اول فوتبال کشور ندارند . به عنوان مثال در این فصل دو تیم تازه صعود کرده ، هنوز بعد از 8 هفته نتوانسته‌اند امکانات ورزشگاه خودشان را به حد معقول برسانند و من بالای 10 بار به رشت و جم سفر کردم تا مشکل ورزشگاه‌های این دو تیم حل شود اما هنوز این مشکل برطرف نشده است . »

"خبرگزاری آنا"

telegram

نوشته‌های تازه

اسفند 1402
ش ی د س چ پ ج
 11
12131415161718
19202122232425
26272829010203
04050607080910
11  

بایگانی‌ها