مایلی کهن : خدا را شکر که ممنوع‌التصویر شده‌ام !

یکی ، دو روزی است خبری غیررسمی اهالی فوتبال را متعجب کرده است . گفته می‌شود ، محمد مایلی‌کهن و مهدی مهدوی‌کیا به دلیل صحبت‌های شان در دفاع از احسان حاج‌صفی و مسعود شجاعی ممنوع‌التصویر شده‌اند .

محمد مایلی‌کهن هفته ی گذشته در مصاحبه ی مفصلش با روزنامه ی شهروند ضمن دفاع از این دو ملی‌پوش انتقادهایی به مسابقه‌ندادن ورزشکاران ایرانی با ورزشکاران اسراییلی وارد کرد . سرمربی پیشین تیم ملی در گفت‌وگوی کوتاهی با «شرق» درباره ی موضعش در قبال این اتفاقات توضیحاتی داد .

-آقای مایلی‌کهن شنیده شده شما و مهدی مهدوی‌کیا به دلیل دفاع تان از شجاعی و حاج‌صفی ممنوع‌التصویر شده‌اید . آیا این خبر صحت دارد ؟

من اطلاعی ندارم . شما که خبرنگارید ، باید بروید ببینید من ممنوع‌التصویر شده‌ام یا خیر .

 –حالا خود شما اطلاعی در‌این‌باره ندارید . رسمی یا غیررسمی چیزی به شما اعلام نشده است ؟

به من چیزی اعلام نشده . اگر این خبر درست باشد و ممنوع‌التصویر شده باشم که خدا را شکر ، اگر هم نشده باشم ، باز هم خدا را شکر .

-در موضوع حاج‌صفی و شجاعی به غیر از شما و مهدوی‌کیا چندین چهره ی دیگر هم از آن ها دفاع کردند و از نوع برخورد فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش با این دو انتقاد کردند . فدراسیون و وزارت ورزش به جای این که برای همه توضیح بدهند این دو مجبور به بازی شدند ، کاری کردند که این موضوع تبدیل به یک بحران ملی و حتی فراملی شود .

فدراسیون در واقع خواست با این کار خودش را خلاص کند . خیلی جاها فدراسیون فوتبال می‌آید و می‌گوید ، این کار دخالت دولت در امور فوتبال است ؛ اما این جا می‌آید توپ را در زمین وزارت ورزش می‌اندازد ؛ وگرنه این دو (شجاعی و حاج‌صفی) مگر چه نوع بی‌مبالاتی انجام دادند ؟

-دفاع شما از این دو ملی‌پوش با سایر افراد کمی متفاوت بود . شما در کل به نحوه ی برخورد با ورزشکاران اسراییلی انتقاد داشتید .

ما باید تکلیف خود را روشن کنیم . ما تابع قوانین بین‌المللی هستیم یا نیستیم ؟ آیا ما عضو سازمان ملل هستیم یا نه ؟ وقتی هستیم ، طبعاً باید به قوانین احترام بگذاریم . مگر در جلسات سازمان ملل نماینده ی اسراییل حضور ندارد ؟

-بله حضور دارد .

بنده گفتم مگر در سازمان ملل وقتی نماینده ی اسراییل در مجمع عمومی حاضر است ، نماینده ی ما از جلسه خارج می‌شود ؟ بنده عرض کردم باید در این موضوع تابع قانون باشیم . ٢٠ سال است ورزش کشور دارد از این موضوع ضربه می‌خورد . چه فرصت‌هایی را از دست دادیم ؛ به‌هر‌حال باید این موضوع حل شود . من یک سوال دارم : ٣٠ سال پیش مگر ویدیو ممنوع نبود ؟ الان ممنوع است ؟

-نه آزاد است .

بیشتر از آزاد است . ماهواره چه طور ؟

-مردم استفاده می‌کنند .

یک روز داشتن ضبط ، داخل ماشین ممنوع بود . آیا توانستیم جلوی ویدئو ، ماهواره و ضبط را بگیریم ؟ باید تفکرمان عوض شود . چه قدر ما در گذشته در این زمینه‌ها مشکل داشتیم . یک نفر اگر ویدیو داشت ، پدرش را در‌می‌آوردیم . یک نفر اگر در ماشینش ضبط داشت ، ماشینش را می‌خواباندیم ، خودش را هم بازداشت می‌کردیم ، شلاقش هم می‌زدیم .

-در واقع اعتقاد شما این است که در زمینه ی رویارویی ورزشکاران ایرانی با ورزشکاران اسراییلی نباید این روند ادامه پیدا کند و باید در قواعد کنونی بازنگری بشود ؟ آقای علی مطهری هم چند روز پیش چنین صحبتی را مطرح کرده بودند .

صحبت ایشان را من خواندم . این یک واقعیت است . چه قدر باید کشور از این بابت لطمه بخورد . من عرضم این است که ٤٠ سال است از این بابت لطمه خوردیم ، دیگر بس است .

-آقای مایلی‌کهن برخی از کارشناسان هم که با شما هم‌نظرند ، عنوان می‌کنند وقتی ورزشکاران ما در مسابقات جهانی از رویارویی با ورزشکاران اسراییلی امتناع می‌کنند ، دلیل این مسابقه‌ندادن هم بعضا مصدومیت یا بد‌بودن وضعیت مزاجی اعلام می‌شود تا ورزشکار ما محروم نشود . در واقع ما نمی‌توانیم آرمان‌های مان را در سطح جهانی مطرح کنیم و فایده ی ایده‌آلی از این اقدام نمی‌بریم .

حتی چندین بار عنوان شد که ورزشکار ما مختصر فوتی هم کرده است (خنده) . صحبت من در مصاحبه‌های قبلی این بو ، الان هم عرض کردم که ادامه ی این موضوع به ورزش کشور لطمه می‌زند و باید تابع قوانین باشیم .

"روزنامه ی شرق - نقل از : آی اسپورت"

telegram

0 replies on “مایلی کهن : خدا را شکر که ممنوع‌التصویر شده‌ام !”

  • blank
    mehranneusha
    4 شهریور 1396 at 5:17 ب.ظ

    و ما ملت بيچاره … سال هاست که موش آزمایشگاهی امثال شما هستیم آقای مایلی کهن !

نوشته‌های تازه

تیر 1403
ش ی د س چ پ ج
 1112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
0607080910  

بایگانی‌ها