کی‌روش به دنبال سامان قدوس

بازیکن ایران الاصل تیم ملی سوئد تلاش دارد تا با تغییر تابعیت بتواند لباس تیم ملی ایران را بپوشد .

یک بازیکن دو تابعیتی دیگر در آستانه ی حضور در تیم ملی ایران قرار دارد .

سامان قدوس بازیکن 23  ساله و ایرانی الاصل تیم اوسترسند در لیگ برتر فوتبال سوئد بعد از بازی برای تیم ملی سوئد مورد توجه ی کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی ایران قرار گرفته و تمایل دارد که در تیم ملی ایران بازی کند .

سایت اکسپرسن سوئد در بخش ورزش خود درباره ی سامان قدوس و شرایطش در تیم ملی فوتبال سوئد نوشت : « بعد از جدایی آربر زنلی که بازی در تیم ملی کوزوو را انتخاب کرد ، تیم ملی سوئد در آستانه ی از دست دادن یکی دیگر از بازیکنان خود قرار دارد . » این سایت نوشت که سامان قدوس بازیکن 23 ساله ی تیم ملی این کشور درخواست تغییر تابعیت کرده و قصد دارد به تیم ملی ایران بپیوندد .

سامان قدوس در گفت و گو با این سایت گفته است : « بله من در سفارت ایران بودم . » سامان قدوس با ده گل در 27 بازی فصل گذشته یکی از پدیده های فوتبال سوئد به شمار می آید . او در تور ژانویه به تیم ملی سوئد دعوت شد و در اولین بازی مقابل ساحل عاج به میدان رفت . او در دومین بازی ملی اش در برابر اسلواکی توانست اولین گلش را برای تیم ملی سوئد به ثمر برساند . او در لیگ امسال سوئد در دوازده بازی 3 گل به ثمر رسانده است اما آمارش در جام حذفی مانند تیم ملی سوئد آماری خیره کننده است . او در هفت بازی جام حذفی 7 گل برای تیمش زده است .

اما این تمام اخبار جالب راجع به مهاجم جوان و پرانرژی ایرانی – سوئدی نیست ، چرا که او در بازی میان اوسترسند و گالاتاسرای در لیگ اروپا گل  اول تیمش را به ثمر رساند ، یک پاس گل داد و در بازی برگشت نیز یک خطای پنالتی برای تیمش گرفت تا  در موفقیت تیمش در این دو بازی رفت و برگشت اروپایی نقشی ایفا کرده باشد .

blank

ایرانی ها به دنبال قدوس
سایت ها و رسانه های سوئدی منتشر کرده اند که ایرانی ها گروهی را برای انجام کارهای سامان قدوس و تغییر تابعیت او تشکیل داده اند ، چرا که کی روش می خواهد این بازیکن را همراه خود به جام جهانی 2018 روسیه ببرد . شاید همین موضوع علاقه ی کی روش باشد که باعث شده سامان قدوس پایش را برای گرفتن تابعیت ایران در یک کفش بکند . او حتی در گفت و گویی که با یکی از رسانه های سوئد داشت ، درباره آینده اش در فوتبال ملی گفت : « هنوز هیچ چیزی مشخص نیست و همه چیز 50-50 است اما آن چه مشخص است فقط یک تیم ملی وجود دارد . من سوئد را خیلی دوست دارم و خوشحالم که در این کشور زندگی می کنم . اما پدر و مادرم ایرانی هستند و خون آن ها در رگ های من وجود دارد . پس من هم ایران را دوست دارم . »

تا آگوست به ایران بیا
مسوولان فوتبال ایران به سامان قدوس گفته اند که هرچه سریع تر کارهای مربوط به تغییر تابعیت و حضور در تیم ملی ایران را انجام دهد . بر اساس این خبر فدراسیون ایران و مسوولان تیم ملی از این بازیکن جوان خواسته اند تا پایان ماه آگوست (حدود یک هفته دیگر) اقدامات لازم را انجام دهد .

blank

سامان می تواند به ایران بیاید ؟
سامان قدوس از آن جایی که برای تیم ملی سوئد در بازی های دوستانه به میدان رفته است ، هنوز فرصت دارد که با تغییر تابعیت به عضویت تیم ملی ایران درآید . او بازی های تیم ملی و فوتبال ایران را زیر نظر دارد ، بازیکنان ایرانی را به خوبی می شناسد . قدوس درباره ی این که چه قدر شانس دارد تا برای تیم ملی ایران بازی کند ، گفت :« هنوز می توانم برای تیم ملی ایران بازی کنم . برای من افتخار بزرگی است که برای ایران بازی کنم و پدر و مادرم به من افتخار خواهند کرد . » نکته ی جالب این جا است که بهرنگ صفری دیگر بازیکن ایرانی- سوئدی از سامان قدوس خواسته که برای تیم ملی بازی کند و اشتباهی که او مرتکب شد را انجام ندهد . بهرنگ به دلیل بازی برای تیم ملی سوئد هرگز نتوانست برای تیم ملی ایران بازی کند .

قدوس گمشده ی کی روش ؟

سامان قدوس یک بازیکن مستعد و جوان است که در صورت گرفتن تابعیت ایرانی شاید یکی از مهره های تاثیرگذار کارلوس کی روش در جام جهانی باشد . او یک مهاجم مرکزی است و خودش پست شماره ی ده و هافبک تهاجمی را ترجیح می دهد . نکته ی جالب این جا است که تیم ملی ایران در این پست به بازیکنی با کیفیت بالا برای مسابقات جام جهانی نیاز دارد . قدوس بازیکنی دوپا با قدرت بدنی ، سرعت و تکنیک بالا و البته دارای شم و قدرت گلزنی است . بازیکنی که در این مدت کوتاه توانسته خودش را به عنوان یکی از پدیده های فوتبال سوئد مطرح کند . او موفق شده که در تیم ملی سوئد که یکی از بهترین تیم های فوتبال جهان است بازی کرده و گل بزند . او همراه تیم اوسترسند که به تازگی از لیگ های پایین تر سوئد به لیگ برتر آمده ، علاوه بر کسب جام حذفی سوئد در مسابقات باشگاهی اروپا هم درخشید . او در تیم باشگاهی اش بیشتر در پست وینگر سمت چپ بازی می کند ، هرچند توانایی بازی در سمت راست و مهاجم مرکزی و هافبک تهاجمی پشت مهاجم را دارد .

"ورزش سه"

telegram

نوشته‌های تازه

بهمن 1402
ش ی د س چ پ ج
 1213
14151617181920
21222324252627
28293001020304
05060708091011

بایگانی‌ها