تصمیمِ مهمی که ملوان را لیگِ برتری کرد

ملوان بعد از ۷ سال به لیگِ برتر بر می گردد و این یکی از بهترین اتفاقاتِ فوتبالی در فصلِ آینده خواهدبود ؛ چرا که مثلِ خیلی از تیم های شهرستانی محبوب و پرطرفدار است .

ملوان را می توان با نساجی در قایمشهر و صنعت نفت در آبادان مقایسه کرد که برای مردمان شهر چیزی فراتر از یک تیم فوتبال هستند . ملوان که در لیگ برتر باشد هر فصل می تواند معرف ستاره های زیادی به فوتبال کشور باشد ، در حالی که در لیگ یک استعدادهای این تیم خیلی به چشم نمی آیند . از جمله ستاره هایی که ملوان قبلاً معرف آن ها بوده می توان به مدیرعامل فعلی یعنی پژمان نوری و مازیار زارع سرمربی فعلی اشاره کرد . دو دوست که در کنار هم با تعریف جایگاه ها و از همه مهم تر احترام به هم زمینه ی صعود تیم ملوان به لیگ برتر را بعد از ۷ سال مهیاکردند .

اما نقطه ی صعود تیم ملوان به لیگ برتر بعد از ۷ سال کجا بود ؟ بازی شب گذشته در برابر ماشین سازی که ملوان دو بر صفر برنده شد و با ۶۵ امتیازی شدن در فاصله ی دو هفته مانده به پایان بازی های لیگ یک لیگ برتری شد ؟ یا هفته ی آغازین در برابر آرمان گهر که دو بر صفر برنده شد ؟ چرا که می گویند تیمی که می خواهد در لیگ یک اول یا دوم شود و به لیگ برتر صعود کند باید شروع خوبی داشته باشد . به نظر می رسد هیچ یک از این ها . زمانی زنگ صعود تیم ملوان به لیگ برتر به صدا در آمد که ملوان در فصل گذشته ی رقابت های فوتبال قهرمانی لیگ یک باشگاه های کشور یازدهم شد و برخی از تماشاگران تیم ملوان خواستار برکناری مازیار زارع شده بودند اما پژمان نوری تصمیم گرفت این قرارداد را تمدیدکند . در حالی که حتی مازیار زارع هم به خاطر نتایجی که با تیم گرفته بود راضی بود تا اردوی ملوان را ترک کند ، فشار تماشاگر موجب شد او از سمت خود استعفا کند ؛ اما پژمان نوری پیچش مو را دید و با علم به توانمندی های مازیار زارع در هدایت تیم ملوان به او فرصت داد تیم را تقویت کند و به ماجراجویی اش در لیگ یک ادامه دهد . این فرصت در نهایت منجر به صعود تیم ملوان به لیگ برتر در فصل جاری شد . شاید اگر حمایت پژمان نوری به تمدید قرارداد مازیار زارع منجر نمی شد ، ملوان با تدارک خوب هم فصل جاری موفق به صعود به لیگ برتر نمی شد به این  خاطر که هر فصل در لیگ یک تیم هایی هستند که با وجود تدارکات خوب به لیگ برتر صعود نمی کنند . ملوان بعد از ۷ سال به لیگ برتر صعود کرده و مس کرمان بعد از ۸ سال و این در حالی است که این تیم ها در فصول گذشته هم مدعی صعود به لیگ برتر بودند .

در این برهه از زمان باید به این نکته ی مهم هم اشاره کرد ؛ کار پژمان نوری و مازیار زارع در آینده سخت تر است . به نظر می رسد ، سقوط فجرسپاسی به عنوان قهرمان فصل گذشته ی لیگ یک به خوبی به ملوان و مس ثابت کرد که لیگ برتر مثل لیگ یک نیست و برای حضور شایسته در لیگ برتر باید هزینه های بیشتری متحمل شد و بازیکنان بهتری را به خدمت گرفت .  

“ورزش سه”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

مرداد 1401
ش ی د س چ پ ج
 1011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
0506070809  

بایگانی‌ها