آمارِ عجیب و باورنکردنی در لیگِ یک

علی‌رغم مشخص شدنِ تکلیفِ ۲ تیمِ سقوط کننده به لیگِ دو ، رقابتِ نزدیکی برای تعیینِ سرنوشتِ تیمِ سوم وجود دارد .

برخلاف فصول گذشته که رقابت تیم‌ها برای صعود به لیگ برتر نزدیک و جذاب دنبال می‌شد ، در فصل جاری تیم‌های مس کرمان و ملوان بندرانزلی توانسته‌اند فاصله ی مطمئنی با رقبای‌شان ایجاد کنند و بخت اول صعود هستند و دیگر رقبا شانس کم‌رنگی برای رسیدن به لیگ برتر دارند .

هر چه در بالای جدول کورس رقابتی وجود ندارد ، در قعر جدول برای سقوط به لیگ دو تیم‌ها رقابت نزدیکی باهم دارند ؛ بعد از مسجل‌شدن سقوط دو تیم بحران‌زده ی ماشین‌سازی و شاهین شهرداری بوشهر ، حالا روی کاغذ ۱۲ تیم خطر سقوط به لیگ دو را احساس کرده و احتمال دارد نام‌شان به عنوان سومین تیم سقوط کننده به لیگ دو به ثبت برسد !

رایکای بابل با ۳۲ امتیاز فعلاً در منطقه ی خطر است و شاگردان پیروز قربانی ۴ هفته ی سرنوشت‌ساز را در پیش دارند ؛ ویستاتوربین و سایپا با ۳۵ امتیاز بالاتر از رایکا برای بقا می‌جنگند و استقلال ملاثانی با پیروزی شب گذشته کمی از منطقه ی خطر فاصله گرفت اما آن‌ها هم با ۳۶ امتیاز کماکان خطر سقوط را احساس می‌کنند .

قشقایی شیراز با ۳۷ امتیاز ، شمس آذر قزوین و شهرداری همدان با ۳۸ امتیاز ، شهرداری آستارا و استقلال خوزستان با ۳۹ امتیاز ، مس شهربابک با ۴۱ امتیاز ، خوشه طلایی ساوه با ۴۲ امتیاز و پارس جنوبی جم با ۴۴ امتیاز حداقل روی کاغذ احتمال سقوط‌شان مطرح است تا ۴ هفته ی پایانی لیگ یک با توجه به فاصله ی کم تیم‌ها در کورس بقا ، در اوج حساسیت و هیجان دنبال شود .

گفتنی است که در این بین تقابل‌های ۶ امتیازی همچون مصاف رایکا-سایپا که در هفته ی سی و دوم برگزارخواهدشد ، می‌تواند در تعیین سرنوشت تیم سقوط کننده به لیگ دو بسیار حایزاهمیت باشد .

“ورزش سه”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

مرداد 1401
ش ی د س چ پ ج
 1011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
0506070809  

بایگانی‌ها