مربعِ صعود به لیگِ برتر با تیم‌های جذاب

بازیکنانِ هم نسل اکنون در کسوتِ مربی گری در کورسِ بزرگی قراردارند و باید دید پایانِ آن به سودِ کدام یک خواهدبود .

مازیار زارع ، سهراب بختیاری زاده ، عبدالله ویسی و فرزاد حسین خانی اکنون مربع صعود به لیگ برتر را شکل داده‌اند و با اختلاف کمی در تعقیب یکدیگر قرارگرفته‌اند .

هفته ی سیزدهم لیگ یک با برتری تیم‌های مدعی پایان یافت تا نشان دهند دست از تعقیب یکدیگر برنخواهندداشت . ملوان در یک بازی سخت و در لحظات پایانی موفق شد حریف خود شمس آذر را شکست دهد . خیبر خرم آباد هم در بابل رایکا را شکست داد و مس نیز در خانه ی ویستاتوربین خوش شانس بود که در نهایت بازی خود را با برد خاتمه داد و در نهایت هم سهراب بختیاری زاده توانست شهرداری آستارا را از پیش رو بردارد .

اکنون ملوان با 27 امتیاز صدرنشین است و مس کرمان با اختلاف یک امتیازی و 26 امتیاز در رده ی دوم جاگرفته و استقلال خوزستان (25امتیاز) و خیبر خرم آباد (23امتیاز) در رده ی سوم و چهارم جاگرفته اند .

مازیار زارع هافبک اسبق ملوان ، پرسپولیس و تیم ملی ، اکنون امیدواراست حسرت چند ساله ی ملوان را برای بازگشت به لیگ برتر خاتمه دهد . اتفاقی که سهراب بختیاری زاده مدافع اسبق استقلال و تیم ملی نیز سودای آن را با استقلال خوزستان دنبال می کند . از سوی دیگر عبدالله ویسی نیز که بعد از جانشینی محسن عاشوری و در اختیار گرفتن نیمکت خیبر خرم آباد روند نتیجه گیری موفقی را دنبال کرده ، رفته رفته تیمش را به جمع مدعیان اضافه کرده و فرزاد حسین خانی نیز در جستجوی شانسی برای دستیابی به موفقیت بزرگ در این فصل است .

حسین خانی که فصل گذشته با مس نوین کرمان نتوانست این تیم را علیرغم هزینه ی زیاد به لیگ آزادگان برساند و در رقابت با ویستاتوربین سهمیه ی صعود را از دست داد ، در بازی روز گذشته هم خیلی خوش شانس بود که موقعیت‌های پیاپی حریف راهی به دروازه ی تیمش نیافت و در میان اعتراض ویستاتوربینی‌ها که معتقد بودند که پیش از ثبت گل ، روی بازیکن این تیم خطا صورت گرفته ، به یک برد ارزشمند در تهران دست یافتند . او اکنون در رده ی دوم جدول جا گرفته و کار سختی در ادامه ی مسیر پیش روی خود می‌بیند . جایی که شش امتیاز از این رقابت را با توجه به عدم حضور رقبای خود در اختیار گرفته است .

سهراب بختیاری زاده اما توانسته با تیمش روند فوق العاده‌یی را دنبال کند و از نظر شکل فوتبالی یکی از تیم‌‎های شایسته ی لیگ آزادگان محسوب می‌شود . بعد از انتقاداتی که نسبت به عدم نتیجه گیری آن ها طی هفته‌های ابتدایی صورت گرفت ، در نهایت آن ها با طی روند فوق العاده اکنون در یکقدمی صدر و در کورس صعود قرارگرفته اند و مدافع اسبق آبی‌ها امیدوار است قهرمان اسبق لیگ برتر را بار دیگر به لیگ برتر بیاورد .

باید دید رقابت مدافعان و هافبک‌های ستاره ی اسبق فوتبال ایران در نهایت با موفقیت کدام یک از آن ها در کسوت مربی گری به پایان خواهدرسید .

 

"ورزش سه"

نوشته‌های تازه

شهریور 1402
ش ی د س چ پ ج
 10
11121314151617
18192021222324
25262728293031
01020304050607
0809  

بایگانی‌ها