لیگِ یک ؛ لیگی که با 9 مدعی پیش می‌رود

تنها 6 هفته به پایانِ بازی های این فصلِ لیگِ یک باقی مانده است اما هنوز صعودِ هیچ تیمی به لیگِ برتر محرز نشده است .

تیم های هوادار و بادران شرایط بهتری برای صعود به لیگ برتر به نسبت دیگر تیم های مدعی دارند و به نوعی سرنوشت صعود به دستان خودشان است اما شرایط جدول رده بندی به گونه یی است که  شاید در پایان دو تیم صعود کننده به لیگ برتر تیم های دیگر باشند . به خصوص که امتیازات تیم ها به هم بسیار نزدیک است . 

اگر بخواهیم نگاه منطقی و واقع گرایانه به جدول رده بندی بازی های لیگ یک داشته باشیم این لیگ در حال حاضر 9 مدعی دارد . از هوادار که با 47 امتیاز در رده ی نخست جدول قراردارد تا پارس جنوبی که با 42 امتیاز در رده ی نهم جدول ایستاده است . جبران اختلاف 5 امتیازی در فاصله ی 6 هفته مانده به پایان بازی ها دور از ذهن نیست . 

در حالی که هوادار با 47 امتیاز در صدر جدول جا خوش کرده است ، بادران هم با همین تعداد امتیاز تیم دوم جدول به شمار می آید . به دلیل تفاضل گل کم تر . مس کرمان تنها تیمی است که با یک امتیاز کم تر نسبت به تیم های اول و دوم جدول در رده ی سوم قراردارد . اختلاف تیم چهارم جدول یعنی فجرسپاسی با تیم های اول و دوم سه امتیاز است . به واقع فجرسپاسی تیم 44 امتیازی جدول رده بندی به شمار می رود . خوشه طلایی و شاهین شهرداری بوشهر نیز تیم های 43 امتیازی جدول محسوب می شوند . تیم های پنجم و ششم جدول رده بندی . فاصله ی امتیازی آن ها با تیم های اول و دوم 4 امتیاز است . و بقیه ی تیم های مدعی 42 امتیازی هستند . خیبر خرم آباد – استقلال خوزستان و پارس جنوبی جم .

از این 9 تیم تنها دو تیم جواز حضور در بازی های فصل بعد لیگ برتر را به دست خواهندآورد و صرف نظر از هر اتفاقی که در پایان فصل رخ خواهدداد باید گفت این فصل تیم های شایسته یی از صعود به لیگ برتر باز می مانند . با این حال جای نگرانی برای هیچ تیمی مدعی وجود ندارد ، چرا که در یک چشم به هم زدن فصل جدید بازی ها از راه می رسد و این ماموریت می تواند دوباره تکرار شود . برای تیم های لیگ یکی ساختارسازی اگر اولویت شود ، بهتر از صعود به لیگ برتر است ، چرا که صعود به لیگ برتر برای تیم های مدعی لیگ یک بالاخره رخ خواهد داد اما تیمی که ساختار حرفه یی شدن نداشته باشد با صعود به لیگ برتر دچار چالش جدی می شود و حضورش در بازی های لیگ برتر کوتاه مدت خواهدبود . این اتفاق در گذشته به دفعات برای تیم های لیگ یکی که وارد لیگ برتر شدند ، رخ داده است .

"ورش سه"

نوشته‌های تازه

آذر 1402
ش ی د س چ پ ج
 10
11121314151617
18192021222324
25262728293001
02030405060708
09  

بایگانی‌ها