چالش‌های لیگِ یک در فصلِ آینده

لیگِ یکِ فوتبال در فصلِ آینده از 2 آذرماه قرار است شروع شود ، این در حالی است که برخی تیم‌های تازه صعود کرده ، ورزشگاه استاندارد برای میزبانی ندارند .

مسابقات لیگ یک فصل آینده از روز یکشنبه 2 آذر ماه شروع خواهد شد اما این لیگ با چالش‌های زیادی مواجه خواهد بود .

به جز مشکلات مالی بسیاری از تیم‌ها که در فصول گذشته نیز شاهد آن بوده‌ایم ، در فصل آینده شاهد یک چالش جدید و عجیب هم خواهیم بود این که برخی از تیم‌های صعود کرده به لیگ یک ورزشگاه استاندارد برای حضور در مسابقات ندارند .

سه تیم تازه صعود کرده ی چوکای تالش از استان گیلان ، استقلال ملاثانی از استان خوزستان و شهرداری آستارا از استان گیلان به دلیل نداشتن ورزشگاه مناسب و استاندارد مجبور هستند در شهرهای دیگر استان به مصاف حریفان خود بروند . در واقع این تیم‌ها حق میزبانی در ورزشگاه‌هایی که فصل گذشته در آن بازی کرده‌اند را ندارند و باید ورزشگاهی جدید برای خود انتخاب کنند .

چوکا که قهرمان لیگ دسته دوم فصل گذشته است و ورزشگاه خانگی‌اش زمانی به قلعه‌ی عقاب‌ها نیز معروف بود و در آن ورزشگاه با تیم‌هایی مثل استقلال و پرسپولیس هم بازی کرده ، اکنون به دلیل کوچک بودن زمین چمنش نمی‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد ! چوکا قرار است در شهر رشت و ورزشگاه سردارجنگل میزبان حریفان خود باشد .

استقلال ملاثانی هم که از یکی از شهرهای استان خوزستان خود را به لیگ یک رسانده نیز در شهر و ورزشگاه خانگی فصل گذشته ی خود حق میزبانی ندارد و باید در ورزشگاه تختی اهواز میزبان حریفان در لیگ یک باشد . 

شهرداری آستارا هم در تلاش است که ورزشگاه خانگی فصل گذشته‌اش را برای میزبانی آماده کند و احتمالاً در دو هفته ی اول مسابقات در ورزشگاه تختی انزلی به مصاف حریفان خواهد رفت . 

با توجه به شرایط کرونا و غیبت تماشاگران به نظر می‌رسد که این تیم‌ها خیلی با مشکل بزرگی مواجه نیستند زیرا تمامی ورزشگاه‌ها خالی از تماشاگر است اما اگر شرایط کرونا بهبود پیدا کند آیا هواداران این تیم‌ها از غیبت تیم‌ محبوب‌شان راضی خواهند بود ؟! یا اگر کرونا نبود آیا هواداران این تیم‌ها حاضر می‌شدند به همین راحتی از دیدن بازی‌های خانگی تیم‌شان محروم شوند ؟!

مشکل بزرگ دیگری که برخی از تیم‌های لیگ یک در فصل آینده با آن مواجه هستند بلاتکلیفی مالکیتی و مدیریتی است . شاخص ترین تیم در این زمینه کارون اروندخرمشهر است تیمی که امتیازش را به داماش گیلانیان فروخت و به دلیل این که خریداران به تعهدات مالی خود عمل نکردند امتیاز به تیم کارون اروند بازگشت . با این حال هنوز وضعیت کارون اروند برای حضور در مسابقات خیلی مشخص نیست ! شاید اصلاً خرمشهری‌ها نخواهند دوباره این تیم را روانه ی مسابقات کنند و از سویی دیگر داماش گیلانیان که فینالی پرسروصدا مقابل پرسپولیس را همین دو سه سال پیش مقابل پرسپولیس برگزار کرد ، اکنون دیگر در لیگ دسته دوم هم حضور ندارد .

این شرایط به هیچ عنوان زیبنده ی مسابقات لیگ یک ما نیست ، لیگی که قرار است باشگاه‌هایش به استانداردهای حرفه‌یی نزدیک و نزدیک‌تر شوند اما در عمل می‌بینیم که در برخی از این تیم‌ها حتی از اصول اولیه ی فوتبال آماتور هم فاصله گرفته‌‌ایم !

 

 

"خبرگزاری فارس"

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

مهر 1401
ش ی د س چ پ ج
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506
0708  

بایگانی‌ها