برای مردی که هیچ وقت کم‌کاری نکرد

این چند خط به نشانه ی یادآوری و تقدیر از کسی که هرگز فکر نکردیم توی زمین کوتاهی می‌کند . کسی که از ملوان به پگاه رفته و از پرسپولیس به استقلال اما آن قدر محترم بوده که امروز کسی تصویر مخدوشی از او به خاطر نداشته باشد .

اگر اولین بازی‌های پژمان نوری را یادتان هست پس یعنی کلی از عمرتان گذشته که یادتان می‌آید توی یکی از گزارش‌های رختکن نود ، بین بازیکن‌های ناشناخته ملوان یک نفر هم بود با موهای بسته و نگاه خجل از دوربین . امروز که شوت محکم سرضرب پشت هجدهش از کنار دروازه ی آلومینیوم به اوت رفت ، یاد همه ی گل‌های نزده‌اش و همه ی تلاش‌ها و خسته نشدن‌هایش افتادم که البته روزی به همین جا می‌رسید که آخر یک بازی پرتنش و پر داستان ، من بمیرم – توبمیری‌ها را پشت سر بگذارد و بگوید خداحافظ . اما لابد نه این قدر راحت که اگر این چنین بود پژمان این همه سال کوله را نمی‌بست تا با موهای پرپشت بلندش آلاخون این تیم و آن تیم شود بعد باز نفطه سرخط ؛ ملوان . جایی که سکوهای فروریخته و چمن از بین رفته و وعده‌های بی سرانجام صاحبانش بازهم تنوره ی آن عشق ازلی را کم نمی‌کند .

امروز که پژمان آن وسط می‌خروشید و تکل می‌زد و دعوا می‌کرد ، فکر می‌کردم به کیفیت نسلی که تک تک‌شان باید به یک جور دیگر بودن فکر کنند . یعنی اگر این مصیبت مکرر فوتبال دل‌شان را سیاه نکرده باشد باید بیایند و تک تک اوضاع را به سامان کنند . کاری که از پس قبلی‌ها برنیامد اما بالاخره یک نفر/ چند نفر ، این نظام کهنه را به هم می‌زنند . چیزی که اگر از آدم‌هایی مثل پژمان با ذخیره اعتباری‌شان هم برنیاید که دیگر هیچ .

این چند خط به نشانه ی یادآوری و تقدیر از کسی که هرگز فکر نکردیم توی زمین کوتاهی می‌کند . کسی که از ملوان به پگاه رفته و از پرسپولیس به استقلال اما آن قدر محترم بوده که امروز کسی تصویر مخدوشی از او به خاطر نداشته باشد . این که پژمان ، بی‌هیاهو و زحمتکش و دوست‌داشتنی باقی مانده هم چیز خاصی است . فقط کاش روز خداحافظی ، سن سیروس این قدر محقر و از ریخت افتاده نبود … که البته بازهمین هم به از این که ملوانی نباشد . ملوانی که امروز باغیرت و خون عجیبی بازی کرد ؛ شبیه‌تر از همیشه به خودِ کاپیتانِ موبلندِ عصبانی . پس به امید روزهای بهتر پژمان عزیز . روزهایی که دور بودن از آن ها به معنای ناممکن بودن‌شان نیست .

 

"پژمان راهبر - آی اسپورت"

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

شهریور 1401
ش ی د س چ پ ج
 1011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
02030405060708
09  

بایگانی‌ها