وضعیت وخیم دو تیم شمالی

رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های ایران درحالی به روزهای پایانی نیم فصل نزدیک می‌شود که تیم شاهین شهرداری بوشهر ، صدرنشین است و سه تیم را در تعقیب خود می بیند .

هفته ی سیزدهم رقابت های لیگ دسته اول کشور با انجام ۴ بازی به اتمام رسید که ماحصل این بازی ها ، معرفی شاهین شهرداری بوشهر به عنوان صدرنشین تازه ی مسابقات بود .

شاهین شهرداری بوشهر که وارث تیم قدیمی و پُرهوادار شاهین بوشهر است ، در حالی به عنوان مدعی جدی صعود به لیگ برتر خود را معرفی کرد که اولین فصل حضورش در این مسابقات را تجربه می کند .

شاگردان محمود فکری در یک بازی خارج از خانه توانستند تیم خوب قشقایی شیراز را با یک گل شکست دهند تا با شایستگی به صدر جدول صعود کنند . از آن جایی که فکری فصل گذشته هم توانست با نفت مسجدسلیمان به لیگ برتر صعود کند ، به نظر می رسد با استفاده از تجربه ی فصل گذشته در این فصل هم شانس خوبی برای صعود داشته باشد .

گل گهر یکی دیگر از مدعیان این فصل که از شانس خوبی برای صعود به لیگ برتر برخوردار است ، در این هفته نتوانست برابر میزبانش شهرداری تبریز پیروز شود و این تساوی باعث شد تا آن ها شانس رسیدن به صدر جدول را از دست بدهند . هرچند این تیم نسبت به مس کرمان و شاهین بوشهر یک بازی کم تر دارد .

مس کرمان که تا هفته ی گذشته صدرنشین این مسابقات بود ، با گلی که در دقیقه ی ۹۲ از ملوان در بندرانزلی خورد ، ۲ امتیاز حساس از دست داد و با یک پله تنزل به رده ی دوم جدول سقوط کرد .

سرخ پوشان پاکدشت هم به لطف نتایج درخشانی که در هفته های اخیر با فرهاد کاظمی گرفتند ، به رده ی سوم جدول صعود کردند تا حالا رسماً در صف مدعیان قرار داشته باشند .

فکری با شاهین ، دست نشان با مس ، کاظمی با سرخ پوشان و وینگو با گل گهر مربع قدرت در لیگ را تشکیل داده اند و کم کم خرج شان را با بقیه ی تیم های حاضر در این مسابقات جدا می کنند . نزدیک ترین تیم به این ها آلومینیوم اراک است که با یک بازی بیشتر نسبت به گل گهر و سرخ پوشان ، ۳ امتیاز کم تر دارد و بعد از آن ، فاصله ی دیگر تیم ها از جمله اکسین و قشقایی و … با کورس صدرنشینی زیاد می شود . 

در انتهای جدول هم شرایط دو تیم شمالی خونه به خونه و ملوان خوب نیست و آن ها با ۶ امتیاز در حال حاضر فانوس به دستان جدول هستند . ضمن این که دو تیم شهرداری ماهشهر و رفسنجان با ۱۰ ، نود ارومیه با ۱۱ و فجرسپاسی با ۱۲ امتیاز شرایط چندان مستحکمی در جدول ندارند . 

 

"علی خلف - خبرگزاری مهر"

 

 

 

اسفند 1402
ش ی د س چ پ ج
 101112
13141516171819
20212223242526
27282901020304
050607080910  

بایگانی‌ها