فصل سخت لیگ یکی‌ها

رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال در فصل ۹۸-۹۷ در حالی روز دوشنبه قرعه‌کشی می‌شود که ۵ تیم حاضر در این رقابت‌ها شرایط مناسبی ندارند .

رقابت‌های لیگ دسته اول روز دوشنبه ۲۵ تیرماه قرعه کشی می‌شود و تیم‌ها حریفان خود را شناسایی می‌کنند . لیگ دسته اول اگرچه از نظر نظم برگزاری مسابقات بسیار مناسب است و  در دو سه فصل اخیر نیز از نظر کیفی پیشرفت خوبی داشته و مربیان سرشناس و تحصیلکرده‌یی در آن حضور دارند اما این لیگ هم مشکلات خاص خود را دارد . به خصوص فصل آینده لیگ ۱۸ تیمی دسته اول روزهای سختی را پیش‌رو خواهد داشت . یکی از بزرگ ترین‌ مشکلات رقابت‌های فصل آینده شرایط نا به سامان تیم‌هاست . 

حداقل ۵ تیم وضعیت مناسبی در رقابت‌های فصل آینده ی لیگ یک ندارند .

نفت تهران ، فصل گذشته حتی در لیگ برتر هم وضعیت بدی داشت و بارها در لیگ برتر مالک و مربی عوض کرد ! چنین تیمی قطعا در لیگ دسته اول وضعیتش فاجعه‌بار‌تر خواهد بود . مگر این که مالکی دلسوز پیدا شود و این تیم قدیمی و ریشه‌دار فوتبال ایران را سامان بدهد که خیلی بعید به نظر می‌رسد . شاید نفت تهران هم اگر به حال خود رها شود در آخر فصل راه تیم صبای قم را طی کند و دیگر اثری از این باشگاه قدیمی نباشد و این تیم هم مثل راه آهن تهران در مسیر نابودی قدم بگذارد .

سیاه‌جامگان ؛ این تیم که حتی نامش هم چندین و چند مرتبه در لیگ برتر تغییر کرد ، در لیگ دسته اول شرایط بدتری خواهد داشت . مشکی پوشان مشهد یا سیاه جامگان یا هر نام دیگری روزگار سختی در لیگ یک خواهد داشت . وضعیت مالی این باشگاه خصوصی هم در لیگ یک خوب نیست و باید دید این تیم می‌تواند هزینه‌های زیاد تیمداری در لیگ یک را تامین کند یا سیاه جامگان هم  مانند ابومسلم مشهد رو به نابودی می‌گذارد .

ماشین‌سازی تبریز ؛ این باشگاه هم سابقه ی حضور در لیگ برتر را دارد و شهرداری تبریز از ماشین‌سازی حمایت می‌کرد که بعید است فصل آینده از این باشگاه حمایت مناسبی صورت بگیرد . بحث فروش امتیاز این تیم قدیمی هم چندباری در رسانه‌ها مطرح شد و اکنون این تیم قدیمی و ریشه‌دار هم وضعیت نامشخصی در لیگ یک فصل آینده خواهد داشت .

خونه به خونه ی بابل ؛ خونه به خونه دو فصل پیاپی است که در روزهای آخر از رسیدن به لیگ برتر بازمی‌ماند . این باشگاه خصوصی هم شاید فصل آینده در لیگ دسته اول حضوری تمام و کمال نداشته باشد و مالک خصوصی باشگاه دیگر تمایل زیادی به هزینه ی زیاد در لیگ یک نداشته باشد . شاید دیگر خونه به خونه مثل یک مدعی وارد رقابت‌های این فصل نشود . زیرا مدیران این باشگاه هنوز امیدوارند که به لیگ برتر بیایند !

استقلال جنوب تهران ؛ این تیم تازه به لیگ دسته اول آمده هم شرایطش نامشخص است و مدت‌هاست موضوع فروش امتیاز این باشگاه نقل محافل ورزشی است . یک روز گفته می‌شود این تیم فروخته شد و روز دیگر می‌گویند خریدار هنوز پول نداده ! تکلیف مدیریتی و مالکیتی این باشگاه هم نامشخص است .

به هر حال ۵ تیم از ۱۸ تیم لیگ دسته اول وضعیت خوبی در فصل آینده ندارند اما برخی دیگر از تیم‌ها نیز تمرینات خود را جدی پیگیری می‌کنند و خود را مدعی صعود می‌دانند و به همین دلیل انتظار می‌رود در لیگ یک فصل آینده نیز شاهد مسابقات جذابی باشیم . 

 

"خبرگزاری فارس"

 

 

نوشته‌های تازه

تیر 1403
ش ی د س چ پ ج
 1112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
0607080910  

بایگانی‌ها