ایران – اسپانیا ، ملاقاتِ سه شخصیتِ یک اتفاقِ جنجالی

فردا در تقابل ایران – اسپانیا ، سه شخصیت که سابقه ی یک اتفاق جنجالی را در سال 1994 با یکدیگر دارند ، بار دیگر با هم رو به رو خواهند شد .

24 سال پیش ، دو تیم رئال مادرید و رئال سوسیداد به مصاف یکدیگر رفتند . در آن زمان ، اوسیانو کروز ، دستیار فعلی کارلوس کی روش ، در تیم سوسیداد توپ می‌زد و در حالی که این تیم ، 1-0 از رئال مادرید پیش بود ، برخورد شدیدی بین او و فرناندو هیه رو ، کاپیتان رئال مادرید رخ داد . گراسیا ردوندو که در حال حاضر ، مدیر ارتباطات تیم ملی اسپانیاست ، در آن دیدار ، داور مسابقه بود . ردوندو با مشورت با کمک خود ، تصمیم به اخراج هیه رو می‌گیرد که این موضوع ، باعث عصبانیت شدید هیه رو می‌شود .

هیه رو که نمی‌توانست خشم خود را کنترل کند ، به سمت داور می‌رود و به او می‌گوید : ” نمی‌دانی چه طور باید تیم ما را به فنا بدهی ؟” . صحبت های هیه رو به صورت اتفاقی توسط میکروفون برنامه ی رادیویی ال دیا دسپوئس که همچنان نیز در رادیو کادنا سر پخش می‌شود ، ضبط  و منتشر شد . در آن دوره ، به واسطه ی عدم وجود دوربین های متعدد در زمین ، چنین اتفاقاتی به ندرت دیده و شنیده می‌شد ولی پخش شدن صدای هیه رو توسط میکروفون این برنامه ی رادیویی ، جنجال های بسیاری را برای کاپیتان رئال در آن زمان به وجود آورد .

هیه رو پس از بازی گفته بود : ” من نمی‌خواستم اوسیانو را بزنم ، فقط می‌خواستم از شرش خلاص شوم . من هیچ گاه به هیچ حریفی حمله نکرده ام ، زیرا به رقبا احترام می‌گذارم . به نظرم اخراجم ناعادلانه بود ، نمی‌دانم به داور چه گفتم ، زیرا خیلی عصبانی بودم . “

حال پس از 24 سال ، هر سه شخصیت یعنی فرناندو هیه رو ، گراسیا ردوندو و اوسیانو کروز ، فردا شب در دیدار ایران – اسپانیا مقابل یکدیگر قرار خواهند گرفت . هیه رو به عنوان سرمربی اسپانیا ، اوسیانو کروز به عنوان مربی ایران و گراسیا ردوندو به عنوان مدیر ارتباطات تیم ملی اسپانیا . هر چند چنین تقابل هایی در فوتبال کم دیده نشده ولی تنها معجزه ی فوتبال است که می‌تواند افرادی که در یک برخورد عجیب نقش داشته اند را در شرایطی کاملاً متفاوت ، بار دیگر در کنار هم و رو به روی هم قرار دهد .

"ورزش سه"

نوشته‌های تازه

تیر 1403
ش ی د س چ پ ج
 1112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
0607080910  

بایگانی‌ها