تو به اسپانیا خیانت کردی ؛ لوپتگی !

فدراسیون فوتبال اسپانیا دقایقی پیش در یک تصمیم سخت اما قابل پیش بینی لوپتگی سرمربی خود را در فاصله ی 48 ساعت تا اولین بازی لاروخا در جام جهانی کنار گذاشت .

این تصمیم یکی از عجیب ترین و شگفت انگیزترین موقعیت ها در اردوی تیم ملی کشوری ایجاد کرده که به واسطه ی توفیق های باشگاهی مثالی بزرگ برای توسعه ی فوتبال در همه کشورهاست . اما کم تر از 16 ساعت بعد از اعلام خبر توافق لوپتگی سرمربی تیم ملی اسپانیا با رئال مادرید در فصل آینده ، فدراسیون فوتبال اسپانیا در نشست مطبوعاتی امروز این مربی را از کار برکنار کرد . تصمیمی برای مراقبت از اصول اولیه یی که فوتبال بر مبنای آن بنا شده است . با این تصمیم حالا لوپتگی تبدیل به فردی شد که به پرچم اسپانیا خیانت کرده است .

رییس فدراسیون فوتبال اسپانیا این تصمیم را بلافاصله پس از ورود به سالن نشست مطبوعاتی اعلام کرد تا نشان بدهد برای او حفظ نظم و قواعد اولیه از همه چیز مهم تر است . آن ها سرمربی تیم شان را به واسطه ی عدم صداقت و ایجاد فضای نامناسب برای تیم ملی بلافاصله اخراج کردند تا انتخاب سرمربی بعدی رئال جنجالی تر از همیشه باشد . حالا رئال مادرید و شخص فلورنتینو پرس به واسطه ی مذاکره و توافق با لوپتگی مورد انتقاد شدید و بی رحمانه ی رسانه ها قرار خواهند گرفت . رییس رئال اگرچه به تصمیمات ناگهانی و عجیب شهرت دارد اما این انتخاب هزینه یی فراتر از باور را به وی و تیمش تحمیل خواهد کرد . چراکه حالا مادرید به عنوان سمبل پایتخت اسپانیا و تیمی که در اوج مناقشات استقلال طلبانه مظهر اتحاد ملی بود ، با صفت از بین برنده ی این گروه گرایی همه جانبه معرفی خواهد شد .

 صد البته لوپتگی انتخابی مناسب برای مادرید است که پس از جدایی زین الدین زیدان در جستجو برای انتخاب یک گزینه به بن بست خورده بود اما زمان تصمیم ، تاثیر این انتخاب روی فضای تیم ملی ، ایجاد دو قطبی احتمالی و البته بی توجهی به اصول ، چیزی نبود که فدراسیون فوتبال اسپانیا از آن بگذرد . آن ها البته به سرعت سرمربی جدید را معرفی خواهند کرد که ممکن است یک قهرمان ملی حتی از کاتالونیا باشد ؛ چهره یی مثل لوییس انریکه مارتینز که سابقه ی بازی در رئال و بارسا را دارد و اتفاقاً با پیراهنی شبیه پیراهن امروز اسپانیا درجام جهانی 94 گلی به یادماندنی را به ثمر رساند .

حالا لوپتگی با بار سنگین و سرزنش بی رحمانه ی هواداران اسپانیا و البته فوتبال مواجه خواهد شد ، چیزی که کار او را برای حضور در مادرید و هدایت تیمی که او را به واسطه ی تغییر نسل موفقش در تیم ملی انتخاب کرده است ، دشوار می کند . این مربی حالا در فاصله ی کم تر از نصف روز از یک چهره ی ملی مورد علاقه ، به مردی بدل شده که به تیم ملی خیانت کرد . در حال حاضر اسپانیایی ها عصبانی و شگفت زده از وضعیت پیش آمده ، نگران سرنوشت تیمی هستند که تحت نظر این سرمربی میانگین بالای سه گل زده در هر مسابقه را داشت و یکی از مدعیان جدی کسب قهرمانی به شمار می آمد . اما روحیه ی برنده و دست نیافتنی لاروخا با اقدام عجیب سرمربی با چالشی جدی مواجه شده و این مساله باعث خوشحالی رقبایی مثل پرتغال ، ایران و مراکش است که در سه بازی آینده مقابل ستاره های اسپانیا صف آرایی خواهند کرد .

تیم ملی اسپانیا تا ساعات آینده نیز در کانون خبرها خواهند بود و حالا همه منتظرند نام سرمربی تیم اعلام شود . فعلاً انریکه ، بنیتس ، هیرو و … آن ها هم مثل ما عاشق شایعه و خبرسازی و حاشیه اند ؛ پس فعلاً موج گیرنده های خود را فقط روی اسپانیا تنظیم کنید .

 "پژمان راهبر - ورزش سه"

 

 

نوشته‌های تازه

تیر 1403
ش ی د س چ پ ج
 1112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
0607080910  

بایگانی‌ها