نکات آماری از لیگ دسته اول

تیم فوتبال اکسین البرز بهترین نتایج را در بازی‌های خانگی‌اش در لیگ دسته اول گرفته و این در حالی است که این تیم در دیدارهای خارج از خانه عملکرد ضعیفی دارد .

تیم فوتبال اکسین البرز در پایان هفته ی نوزدهم رقابت‌های لیگ برتر با ۲۹ امتیاز در رده ی هشتم جدول قرار دارد . این آمار نشان می‌دهد نمی‌توان شانس زیادی برای صعود این تیم به لیگ برتر قایل بود اما در عین حال نباید آن ها را بدون شانس هم دانست . 

نقطه ی اوج عملکرد اکسین نتایج آن ها در بازی‌های خانگی شان است . درست برخلاف بازی‌های خارج از خانه که آن ها ضعیف ترین عملکرد را بعد از راه آهنی دارند که مقتدرانه به قعر جدول تکیه زده است !

اکسینی‌ها ۱۰ بار در این فصل در خانه ی خود به میدان رفته‌اند که از این ۱۰ بازی با ۷ پیروزی و ۳ مساوی بدون آن که شکستی در خانه تجربه کرده باشند و با کسب ۲۴ امتیاز دارای بهترین عملکرد در بین ۱۸ تیم حاضر در این مسابقات هستند . این تیم در دیدارهای خانگی‌اش ۱۶ بار گلزنی کرده و ۷ بار هم گل خورده است .

نزدیک ترین عملکرد را در بازی‌های خانگی نساجی به اکسین دارد . نساجی نیز مثل اکسین ۱۰ بار در ورزشگاه خانگی‌اش به میدان رفته و با ۷ پیروزی ، ۲ مساوی و یک شکست و کسب ۲۲ امتیاز دومین تیم موفق در بازی‌های خانگی محسوب می‌شود . نفت مسجدسلیمان با ۹ بازی خانگی و کسب ۲۰ امتیاز از این تعداد بازی خانگی در رده ی سوم قرار می‌گیرد .

دو تیم راه آهن و صبا که در جدول حقیقی این مسابقات هم در دو رده ی انتهایی قرار دارند ، ضعیف ترین عملکرد را در بازی‌های خانگی دارند . عملکرد این دو تیم تاحدود زیادی در بازی‌های خانگی به هم شباهت دارد . هر دو تیم ۱۰ بار در خانه به میدان رفته اند و با ۴ مساوی و ۶ شکست نه تنها با ۴ امتیاز در رده‌های هفدهم و هجدهم قرار می‌گیرند ، بلکه تنها تیم هایی هستند که در خانه ی خود پیروز نشده‌اند .

اکسینی‌ها در بازی‌های خارج از خانه عملکردی کاملاً متفاوت با بازی‌های خانگی دارند و در جدول فرضی خارج از خانه تنها راه آهن پایین تر از این تیم قرار می‌گیرد . راه آهن با ۹ شکست از ۹ بازی خارج از خانه ، بدون امتیاز در انتهای جدول قرار دارد و اکسین که تیم صدرنشین بازی‌های خانگی است ، با کسب ۵ امتیاز از ۹ بازی خانگی در رده ی هفدهم این جدول قرار می‌گیرد . اکسین خارج از خانه یک بار پیروز شده ، ۲ بار میزبانانش را متوقف کرده و ۶ بار هم با شکست از میدان خارج شده است . آن ها ۴ بار خارج از خانه گل زده اند و ۹ بار هم گل خورده‌اند .

در بازی‌های خارج از خانه نفت مسجدسلیمان با ۲۲ امتیاز از ۱۰ بازی بهترین عملکرد را دارد ، بادران با ۱۷ امتیاز از ۱۰ بازی و آلومینیوم اراک با ۱۵ امتیاز از ۱۰ بازی در رده‌های بعدی قرار می‌گیرند . 

"علی خلف _ خبرگزاری مهر"

telegram

نوشته‌های تازه

تیر 1403
ش ی د س چ پ ج
 1112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
0607080910  

بایگانی‌ها