آغاز فروپاشی امپراطوری ملوان

همیشه ملوان به عنوان یک باشگاه بازیکن ساز شناخته می شده و مورد تعریف و تمجید اهالی فوتبال قرار می‌گرفته است .

همیشه ملوان به عنوان یک باشگاه بازیکن ساز شناخته می شده و مورد تعریف و تمجید اهالی فوتبال قرار می‌گرفته . اسامی‌یی چون سیدجلال حسینی ، حسن اشجاری ، مازیار زارع ، پژمان نوری ، سیدجلال رافخایی، سعید عزت الهی ؛ محمد غلامی و … همچنین در گذشته بزرگانی چون مرحوم سیروس قایقران ، بهروز پرورش خواه ، محمد حبیبی ، غفور جهانی ، عزیز اسپندار و …

شاید به راستی می توان گفت ملوان بومی‌ترین تیم آن موقع سطح اول فوتبال کشور بود . وجه تشابه ی تمامی اسامی یاد شده این بود که همگی پرورش یافته ی مکتب ملوان بودند . حتی در چند سال اول لیگ برتر هم همین رویه ادامه داشت تا این که تیم متمولی در استان به نام داماش ظهور کرد . داماشی که بهترین عنوان تیم‌های گیلانی در لیگ برتر را که کسب عنوان هفتم بود به خود اختصاص داد و در جام حذفی هم به فینال صعود کرد . در همان زمان مدیران وقت ملوان تاب نیاوردند و استراتژی همیشگی این باشگاه را از بین برده و تنها هدف شان کسب مقامی بهتر از رقیب هم استانی خود بود و این شد که بازیکن سازی و استفاده از نیروهای بومی جای خود را به استفاده از بازیکنان سرباز نامی چون محسن مسلمان ، مرحوم اولادی ، کنعانی زادگان ، امیرحسین فشنگچی و همچنین خرید بازیکن خارجی چون پاشنکو داد . که غیر از این که دستاوردی برای شان نداشت ، بلکه باعث سقوط شان به دسته‌های پایین‌تر نیز بود .

 شاید اگر آن سال‌ها فقط نوک بینی را نمی‌دیدند و هدف را تغییر نمی‌دادند ، امروز ملوان خالی از اسم‌ها نبود و جایگاهی در لیگ برتر می‌داشت .

"یاسر تیموری _ آی اسپورت"

telegram

0 replies on “آغاز فروپاشی امپراطوری ملوان”

  • blank
    فرهاد مجیدی
    3 آبان 1396 at 10:03 ب.ظ

    قبول کنیم ملوان یه چارت سازمانی نداشت و هنوز هم نداره ، وگرنه این سرمایه های انسانی که تربیت میشدن به رایگان به تیم های متمول نمیرفتن . همین الان هم بازیکن پایه ی ما چون قرارداد مشخص ندارن به محض کسب تجربه و چند بازی تو لیگ برتر در باغ سبز سایر تیم ها وسوسه شون میکنن ، اونا هم سریع از تیم میرن ، دیگه نه عرقی نه تعصبی ، اما وقتی بازیکن از ابتدا پنج ساله با باشگاه ببنده و هزینه ی انتقال به تیم های دیگر گرون باشه ملوان ظرف یک دوره ی پنج ساله دوتا جام میگیره . درد ما این هاست ، مگه چه قدر آقایان صالح نیا و پورنعمت بتونن تلاش کنن ، لطفاً اساسی به داد تیم برسن ، این تیم مال مردمه ، نه کسانی که فقط برای انتخابات جور واجور بیان دستاویز سیاست قرارش بدن بهره شون رو ببرن وعده های آب دوغ خیاری بدن که گاهی اوقات چندش آوره .

نوشته‌های تازه

بهمن 1402
ش ی د س چ پ ج
 1213
14151617181920
21222324252627
28293001020304
05060708091011

بایگانی‌ها