درباره ی انتخاب سامان / فرصت‌طلبی یا تعصب ؟

به انتخاب سامان خوشبینانه نگاه کنیم و از این که ایران را انتخاب کرده خوشحال باشیم .

از وقتی سامان قدوس تیم ملی ایران را برای بازی کردن انتخاب کرد ، نظرات متفاوتی درباره ی انتخاب او مطرح شده است . عده‌یی با بدبینی معتقدند ، او به دلیل قطعی بودن حضور ایران در جام جهانی روسیه و احتمال کمِ رسیدن سوئد به این مسابقات ، ایران را انتخاب کرده است . حتی کار به بررسی شانس صعود سوئد و بازی‌های باقی‌مانده ی این تیم در انتخابی جام جهانی هم کشیده و عده‌یی معتقدند که سامان حساب همه چیز را کرده و ایران را انتخاب کرده تا در جام جهانی روسیه حضور داشته باشد . عده‎یی اما خوش‌بین‌تر هستند و انتخاب ایران را به حساب علاقه و تعصب او به وطن گذاشته‌اند . اما واقعاً کدام نگاه درست‌تر است ؟

در نگاه اول به نظر می‌رسد ، حق با بدبین‌ها باشد . بازی در ترکیب ایران راحت‌تر از بازی در ترکیب سوئد است و جام جهانی هم در راه است و ایران یکی از نخستین تیم‌هایی است که به جام جهانی راه یافته است ، پس انتخاب ایران انتخاب بهتر و آسان‌تری خواهد بود . اما آیا واقعاً قدوس فقط و فقط جام جهانی روسیه را هدف گرفته است ؟

واقعیت این است که فوتبال ایران برنامه ی بلندمدت مشخصی ندارد . برای اولین بار در تاریخ در دو جام جهانی متوالی حضور دارد و هیچ تضمینی وجود ندارد که در جام جهانی قطر هم حضور داشته باشد . فوتبال ایران سال‌هاست با قدرت‌های برتر جهان رو به رو نشده و بعید است در چند سال آینده هم این اتفاق بیفتد . انتخاب این کشور برای بازی واقعاً ریسک بزرگی است اما وضعیت فوتبال سوئد کاملاً متفاوت است . بازی در تیم ملی سوئد فرصت‌های بزرگ‌تر و بیشتری برای درخشش و دیده شدن سامان قدوس در اختیار او می‌گذاشت . سوئد در هر تورنمنت اروپایی مثل انتخابی جام جهانی و جام ملت‌های اروپا و حتی بازی‌های تدارکاتی بارها و بارها با قدرت‌های فوتبال جهان رو به رو شده و خواهد شد ولی این شانس برای او در ایران وجود ندارد . او قطعا در تیم ملی سوئد بیشتر رشد می‌کرد و بیشتر شناخته می‌شد . فراموش نکنیم که او هنوز 25 ساله است و فرصت حضور در چند تورنمنت بزرگ جهانی و اروپایی دیگر را دارد . با در نظر گرفتن این شرایط به نظر می‌رسد ، انتخاب سوئد برای او انتخاب بهتر و درست‌تر و حتی فرصت‌طلبانه‌تری بود اما او ایرانی را انتخاب کرد که حتی در برگزاری و قطعی کردن بازی تدارکاتی مقابل توگو با رنکینگ 130 جهان ، به مشکل می‌خورد ! بنابراین شاید بهتر باشد که به انتخاب سامان خوشبینانه نگاه کنیم و از این که ایران را انتخاب کرده خوشحال باشیم و برایش در تیم ملی ایران آرزوی موفقیت کنیم .

"آی اسپورت"

telegram

نوشته‌های تازه

اسفند 1402
ش ی د س چ پ ج
 11
12131415161718
19202122232425
26272829010203
04050607080910
11  

بایگانی‌ها