ملوان و زارع ؛ فرصتی که باید تکرار شود

ملوان روز گذشته و در هفته ی سی امِ رقابت های فوتبالِ قهرمانیِ لیگِ یکِ باشگاه های کشور ارایه گر بازیِ خوبی در برابرِ تیمِ مدعیِ مس بود و در نهایت یک بر صفر برنده از میدان خارج شد .

این برد اما کمکی به صعود ملوان نکرد و تنها موجب افزایش امتیازات این تیم به عدد 42 شد و اگر انزلی چی ها به این روند در هفته های پایانی ادامه دهند بدون شک به نیمه ی بالای جدول خواهند رفت و مسابقات را با مقامی بهتر از یازدهمی و با خاطره یی خوش تمام خواهندکرد . 

بدون شک ملوانی ها با همه ی کمبودها چه در بخش مالی و چه در بخش فنی به دنبال صعود به لیگ برتر بودند ، چرا که موفقیت در لیگ یک تنها با صعود به لیگ برتر معنی پیدا می کند اما می شود گفت مازیار زارع و ملوان یک فصل پر از تجربه را پشت سر گذاشتند . در بُعد نتیجه گیری مقام تیم ملوان قابل ارتقا در هفته های پایانی است و دست کم این تیم در فصل پیش رو هیچ وقت نامزد سقوط نبوده است و تا به این جای کار همپای مدعیانی چون : پارس جنوبی – خیبر و … امتیاز گرفته است . البته که این نتایج از نگاه طرفداران ایده آل نیست اما بدون شک ایده های خوبی به مازیار زارع جوان برای ساختن یک تیم بهتر در فصل آینده و برنامه ریزی برای صعود به لیگ برتر در فصل پیش رو داده است . 

ملوان و مازیار زارع ؛ فرصتی که باید تکرار شود . در یک چشم به هم زدن فصل جدید بازی ها از راه خواهد رسید و بهترین تصمیم بدون شک به دور از مسایل احساسی برنامه ریزی برای فصل آینده است . نه تنها ملوان خیلی از مدعیان هم از صعود به لیگ برتر باز می مانند . این اتفاق اکنون برای تیم هایی چون استقلال خوزستان – خیبر – پارس جنوبی جم رخ داده و اگر در نهایت تیم های هوادارا و بادران به لیگ برتر صعود کنند ، تیم های خوب دیگری چون مس کرمان – خوشه طلایی – فجرسپاسی – شاهین شهرداری بوشهر و … هم از صعود باز می مانند . اما همان طور که اشاره شد ، فوتبال ادامه دارد و تیمی برنده است که بدون ایجاد تغییرات گسترده در ترکیب چه کادرفنی و چه بازیکنان برای فصل جدید تقویت شود . 

ملوان یکی از تیم های باقی مانده در جدول بازی های حذفی است و چند مسابقه یی که در این تورنمنت پشت سر گذاشته و پشت سر خواهدگذاشت تجربیات خوبی به ملوانی ها و مازیار زارع هدیه کرده است . آن ها در برابر تیم های بزرگ چون مس کرمان برنده بودند و به این نتیجه رسیدند در فصلی که گذشت چیزی از تیم های مدعی صعود کم نداشتند اما امتیاز دهی در بازی با تیم های کم نام و نشان تر آن ها را از صعود به لیگ برتر باز داشته است . ملوان با مازیار زارع یک فصل دیگر باتجربه تر شده اند و به نظر می رسد در فصل آینده ملوان بهتری را شاهد باشیم . ملوانی که برای صعود حتماً از نظر فنی باید تبدیل به یک تیم بهتر شود .

 

"ورزش سه"

 

 

 

0 replies on “ملوان و زارع ؛ فرصتی که باید تکرار شود”

  • سیاوش
    3 تیر 1400 at 10:16 ب.ظ

    من دقیقا” یادم میاد این عناصری که امروز از مقام یازدهمی در لیگ یک بر طبل شادی می کوبند – زمانی که ملوان سوم جدول بود به رهبری مایلی کهن در کنفرانس مطبوعاتی به شکلی عصبی و خارج از تعادل روانی وی را به شدت مورد انتقاد قرار می دادند و امروز به به و چه چه می کنند . آیا میان شما کسی هست که حتی تلنگری به مدیریت و مازیار زارع بزند ؟ چرا ؟ چه گونه چنین چیزی ممکن است ؟ وقتی به این دوگانگی آشکار فکر می کنم به همه چیز شک می کنم و تاسف می خورم و برای اینان که نقاب به چهره زده اند و چشم و گوش خویش را بسته اند هیچ آرزوی خوشایندی ندارم . فقط همین .

نوشته‌های تازه

آذر 1402
ش ی د س چ پ ج
 10
11121314151617
18192021222324
25262728293001
02030405060708
09  

بایگانی‌ها