پیش‌بینیِ دیدارهای نفسگیرِ نمایندگانِ گیلان در لیگِ یک

تیم‌های فوتبال ملوان بندرانزلی ، چوکای تالش و شهرداریِ بندرِآستارا به عنوانِ نمایندگانِ استانِ گیلان در رقابت‌های لیگِ یکِ کشور ، دیدارهای سخت و سرنوشت‌سازی با حریفانِ خود پیش‌رو دارند تا در جدول رده‌بندی بازی‌ها جایگاه خوبی برای خود فراهم کنند .

هفته ی سی‌ام رقابت‌های فوتبال لیگ یک کشور از غروب دوشنبه ۳۱ خردادماه آغاز می‌شود و تیم‌های ملوان بندرانزلی و چوکای تالش در دیدارهای خانگی و شهرداری بندرآستارا در بازی خارج از خانه ، به مصاف حریفان خود خواهندرفت .

تیم فوتبال ملوان بندرانزلی در ورشگاه تختی این شهر مقابل تیم قدرتمند مس کرمان قرارخواهدگرفت و به طور حتم یکی از حساس ترین و سخت ترین بازی های هفته ی سی ام لیگ یک رقم خواهدخورد .

ملوانان ، هفته ی گذشته در یک بازی خارج از خانه مغلوب حریف خود شدند تا تنها نماینده ی بازنده ی گیلان در هفته ی بیست و نهم لیگ یک باشند و هم اکنون سودای پیروزی بر تیم خوب مس کرمان را در این بازی خانگی درسردارند .

تیم فوتبال ملوان بندرانزلی که تاکنون نتوانسته رضایت طرفداران خود را جلب کند ، اینک در نیمه ی دوم جدول رده بندی به کسب هر سه امتیاز بازی برابر تیم مس کرمان نیاز دارد تا با پیروزی در این دیدا خانگی ، شکست هفته ی گذشته را به فراموشی بسپارد .

تیم فوتبال ملوان بندرانزلی در صورت برتری بر تیم قدرتمند مس کرمان ، چند پله در جدول رده بندی صعودخواهدکرد و می تواند در نیمه ی اول این جدول حضور یابد تا با روحیه ی مناسب در بازی های آتی به میدان برود و جایگاه مناسبی در جدول رده بندی کسب کند .

البته تیم فوتبال مس کرمان که چند هفته یی در صدر جدول رده بندی رقابت های لیگ یک قرار داشت و از کادرفنی و بازیکنان خوبی نیز برخوردار است ، در این بازی خارج از خانه و برابر تیم ملوان نیز با هدف کسب امتیاز به میدان خواهدآمد تا با پیروزی احتمالی ، همچنان جزو تیم های مدعی قهرمانی و صعود به لیگ برتر باشد .

با توجه به این امر ، دیدار تیم های فوتبال ملوان بندرانزلی و مس کرمان می تواند یکی از حساس ترین بازی های هفته ی سی ام لیگ یک محسوب شود که به طور حتم طرفداران ، کادرفنی و بازیکنان ملوان در این بازی خانگی فقط چشم به پیروزی و کسب هر سه امتیاز این بازی حساس دوخته اند .

هم اینک تا پایان هفته ی بیست و نهم رقابت های فوتبال لیگ یک باشگاه های کشور ، تیم مس کرمان با کسب ۴۶ امتیاز در مکان ششم و تیم فوتبال ملوان بندرانزلی با کسب ۳۹ امتیاز در مکان یازدهم جدول رده بندی قراردارند .

چوکا و پیوس در تفکر دومین پیروزی 

تیم فوتبال چوکای تالش ، دیگر نماینده ی استان گیلان در رقابت های لیگ یک کشور در هفته ی سی ام این مسابقات همانند تیم ملوان باید در یک دیدار خانگی به میدان برود و مقابل تیم فوتبال استقلال ملاثانی قرارگیرد .

چوکایی ها که حدود دو هفته ی گذشته دوباره دست به تغییر کادرفنی خود زده و فرشاد پیوس را جانشین مهدی پاشازاده کرده اند ، در این دیدار خانگی با تفکر پیروزی به میدان خواهندآمد تا به همراه سرمربی جدید خود ، دومین پیروزی متوالی خانگی خود را جشن بگیرند .

فرشاد پیوس که پیش از این سابقه ی مربی گری تیم فوتبال چوکای تالش را داشت ، با حضور مجدد در نیمکت این تیم ، در اولین دیدار و در یک بازی خانگی موفق به پیروزی شد و هم اینک به همراه تیم خود ، چشم به دومین پیروزی خانگی دوخته است .

چوکایی ها هفته ی گذشته نیز در یک بازی خارج از خانه مقابل حریف خود به نتیجه ی مساوی دست یافتند تا پیوس از ۲ بازی ، چهار امتیاز کسب کند و اینک طرفداران چوکا منتظرند تا این تیم با هدایت پیوس در سومین بازی به پیروزی دست یابد و دومین پیروزی متوالی خانگی خود را جشن بگیرد .

به هرحال تیم فوتبال چوکا با تغییر سرمربی خود و به خدمت گرفتن پیوس که چهارمین سرمربی این تیم در رقابت های فصل جاری لیگ یک محسوب می شود ، در ۲ بازی گذشته بهتر ظاهر شد و با کسب چهار امتیاز ، تا حدی از انتهای جدول فاصله گرفت .

اگر چوکای تالش در این دیدار خانگی موفق به شکست تیم استقلال ملاثانی شود ، نه تنها فاصله ی خود از ۲ تیم انتهای جدولی را افزایش خواهد داد ، بلکه با کسب سه امتیاز خانگی ، فاصله ی خود را با تیم های میانه ی جدول کاهش داده و از خطر سقوط دور خواهدشد .

تا پایان هفته ی بیست و نهم رقابت های فوتبال لیگ یک باشگاه های کشور (جام آزادگان) ، تیم استقلال ملاثانی با کسب ۳۶ امتیاز در مکان سیزدهم و تیم فوتبال چوکای تالش با کسب ۲۹ امتیاز در مکان شانزدهم جدول رده بندی قراردارند .

شهرداری آستارا مترصد کسب امتیاز از دیگر تیم شمال کشور

تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا دیگر نماینده ی استان گیلان در لیگ یک کشور در هفته ی سی ام این مسابقات باید در دیداری خارج از خانه در بابل مقابل تیم فوتبال رایکا دیگر تیم و نماینده ی استان های شمال کشور قرارگیرد .

تیم شهرداری آستارا که هفته ی گذشته طعم شیرین پیروزی را چشید و تنها نماینده ی پیروز گیلان در هفته ی بیست و نهم این رقابت ها بود ، با روحیه ی مناسب مقابل رایکا قرارخواهدگرفت و طرفداران  شهرداری آستارا امیدوارند این تیم با کسب امتیاز به خانه باز گردد .

این در حالی است که تیم شهرداری آستارا در دور رفت این رقابت ها بسیار قدرتمند ظاهر شد و عنوان صدرنشینی و قهرمانی نیم فصل لیگ را به خود اختصاص داد اما با توجه به مشکلات مالی و جدایی چند بازیکن ، نتوانست در دور برگشت نتایج خوبی کسب کند .

با این وجود و با توجه به پیروزی هفته ی گذشته این تیم ، طرفداران تیم فوتبال شهرداری آستارا امیدوارند روند رو به رشد این تیم در دور برگشت رقابت های لیگ یک تداوم یابد و در چند بازی باقی مانده همانند بازی های دور رفت بدرخشد .

البته شکست های متوالی شهرداری آستارا در دور برگشت مسابقات باعث شد تا نه تنها با صدر جدول و تیم های مدعی فاصله بگیرد ، بلکه هم اینک در نیمه ی دوم جدول رده بندی قرارگرفته و نیارمند کسب امتیاز در همه ی بازی های خود است تا در پایان لیگ ، جایگاه مناسبی در جدول رده بندی داشته باشد .

اینک تا پایان هفته ی بیست و نهم رقابت های فوتبال لیگ یک باشگاه های کشور ، تیم شهرداری بندرآستارا با کسب ۳۸ امتیاز در مکان دوازدهم و تیم فوتبال رایکای بابل با کسب ۳۴ امتیاز در مکان چهاردهم جدول رده بندی قراردارند .

در رقابت های فوتبال لیگ یک باشگاه های کشور (جام آزادگان) ، ۱۸ تیم در یک گروه به صورت دوره یی و رفت و برگشت با هم رقابت می کنند و تیم های فوتبال ملوان بندرانزلی ، چوکای تالش و شهرداری بندرآستارا نمایندگان گیلان در این لیگ هستند . 

 

 

نوشته‌های تازه

آذر 1402
ش ی د س چ پ ج
 10
11121314151617
18192021222324
25262728293001
02030405060708
09  

بایگانی‌ها