شرایطِ مشابه ی مس و چوکا ؛ یکی برای صعود ، یکی بقا

دو تیمِ فوتبالِ مسِ کرمان و چوکای تالش 5 هفته باقی مانده ی مسابقاتِ لیگِ یک را با اهدافِ متفاوتی دنبال می‌کنند ، اما ماموریتِ مشابهی دارند .

شکست مس کرمان برابر بادران در دیدار خانگی‌یی که در ورزشگاه باهنر برگزار شد ، درنهایت به همکاری این باشگاه با رضا مهاجری خاتمه داد و آن ها البته در موقعیت بسیار سختی در 5 هفته ی پایانی برای بازگشت به لیگ برتر قرار گرفتند . در حال حاضر نارنجی پوشان کرمانی و در پایان هفته ی 29 ام رقابت های لیگ یک با 46 امتیاز در فاصله ی 4 امتیازی با دو تیم 50 امتیازی یعنی هوادار و بادران قرار دارند و اگر می خواهند پس از هفت سال به لیگ برتر بازگردند ، باید این فاصله را طی 5 مسابقه آینده جبران کنند .

در سوی دیگر چوکای تالش که با فرشاد پیوس توانسته از دو بازی اخیر 4 امتیاز به دست بیاورد ، در هفته ی گذشته اختلافش را با تیم قشقایی که رتبه ی پانزدهم جدول را در اختیار دارد ، به عدد 4 رساند . آن ها اکنون با 29 امتیاز رتبه ی شانزدهم را در اختیار دارند و اگر می خواهند سال آینده برای دومین فصل پیاپی در رقابت های لیگ یک حضور داشته باشند ، چاره یی جز کسب امتیازات لازم در مسابقات پیش رو و پشت سر گذاشتن قشقایی شیراز برای بقا در لیگ ندارند .

روز دوشنبه مسابقات لیگ یک با انجام 9 مسابقه در شهرهای مختلف هفته ی سی ام را پشت سر خواهد گذشت که در چارچوب این هفته ، مس کرمان با سرمربی جدید خود فرهاد کاظمی در انزلی دیدار بسیار سختی را مقابل ملوان پیش رو دارد و شاگردان فرشاد پیوس هم در ورزشگاه سردارجنگل رشت به مصاف استقلال ملاثانی می روند .

نارنجی پوشان کرمانی پس از مصاف با ملوان ، به ترتیب باید در 4 هفته ی باقی مانده با رایکا ، خیبر خرم آباد ، هوادار و درنهایت استقلال خوزستان مصاف بدهند ؛ نکته ی جالب این که مصاف مستقیم این تیم مقابل هوادار در هفته ی ماقبل پایانی می تواند سرنوشت فصل آن ها را تعیین کند .

blank

چوکای تالش نیز این هفته با استقلال ملاثانی بازی خواهدکرد و سپس به ترتیب با تیم های بادران ، پارس جنوبی جم ، قشقایی و گل گهر سیرجان مصاف خواهدداد . سبزپوشان نیز هفته ی پایانی مانند مس کرمان یک دیدار خانگی بسیار تعیین کننده را مقابل قشقایی شیراز پیش رو دارند .

درنهایت باید به یک نکته ی مشابه ی دیگر نیز در مورد این دو تیم اشاره کرد که آن ها در این 5 مسابقه ی باقی مانده ، 3 دیدار خارج از خانه دارند و 2 دیدار آن ها در خانه برگزار می شود .

در پایان رقابت های لیگ یک ، 2 تیم برتر به صورت مستقیم به لیگ برتر صعود می کنند و سه تیم انتهایی جدول نیز سال آینده را باید در رقابت های لیگ دسته دوم سپری کنند .

 

"ورزش سه"

 

 

 

نوشته‌های تازه

آذر 1402
ش ی د س چ پ ج
 10
11121314151617
18192021222324
25262728293001
02030405060708
09  

بایگانی‌ها