دربیِ گیلان ؛ مسابقه یی که بویِ صعود نمی دهد

هفته ی بیست و هشتم رقابت های فوتبالِ قهرمانیِ لیگِ یکِ باشگاه های کشور عصرِ امروز با برگزاریِ دربیِ گیلان بین تیم های ملوان و شهرداریِ آستارا آغاز می شود .

ملوان اگر در بازی پیشین موفق به شکست هوادار در تهران می شد ، 39 امتیازی شده ، می توانست به صعود امیدوار بماند اما با قبول شکست دو بر صفر در این بازی 36 امتیازی و  در رده ی دهم جدول باقی ماند . جبران اختلاف 10 امتیازی با تیم های اول و دوم جدول در فاصله ی 7 هفته مانده به پایان بازی ها بسیار سخت و شاید هم ناممکن است به این خاطر که لیگ یک این فصل مدعیان زیادی دارد و حتی اگر تیم های اول و دوم جدول هم دچار لغزش شوند ، جدول مدعیان دیگری هم دارد که این اجازه را به ملوان نخواهند داد که به صدر جدول نزدیک شود . 

شهرداری آستارا که در دور رفت بازی ها قهرمان شده بود ، همانند ملوان امیدی برای صعود ندارد و هم اکنون با یک امتیاز کم تر یعنی 35 امتیاز در همسایگی ملوان تیم یازدهم جدول به شمار می رود . این تیم که در دور برگشت هفته ها بود نمی برد ، سرانجام در بازی پیشین با شکست دو بر یک پارس جنوبی جم از بحران عبور کرد و امیدوار است عصر امروز در دربی گیلان هم ارایه گر بازی خوبی باشد و بتواند دست کم در هفته های پایانی به سیر صعودی خود ادامه دهد . 

هم ملوان و هم شهرداری آستارا در این بازی برای دفاع از اعتبار و حیثیت خود فوتبال خواهندکرد . در یک چشم به هم زدن فصل جدید بازی ها از راه می رسد و هفته های باقی مانده ی مسابقات فرصت خوبی است که ملوانی ها برای ساختن یک تیم جدید تصمیم گیری کنند . بدون شک تجربیات تلخی که شهرداری آستارا در این فصل از بازی ها به دست آورده ، می تواند راهنمای خوبی برای ادامه ی بازی ها و در نهایت فصل بعدی باشد . این که تیمی می تواند اقتدار خود را در بازی ها حفظ کند که در اجرای تعهدات نسبت به بازیکنان و هم چنین کادرفنی صادق باشد و برای عمل به وعده اهتمام ورزد . به این دلیل که فوتبال حرفه یی شده و در فوتبال حرفه یی بدون پرداخت دستمزدها نمی توان گامی رو به جلو برداشت و موفقیت ها مقطعی و زودگذر خواهدبود .

 

"ورزش سه"

 

 

 

نوشته‌های تازه

آذر 1402
ش ی د س چ پ ج
 10
11121314151617
18192021222324
25262728293001
02030405060708
09  

بایگانی‌ها