معضلِ جدیدِ پیش روی گیلانی‌های لیگِ یک (عکس)

نورِ محلِ میزبانیِ سه تیمِ ملوانِ بندرانزلی ، چوکای تالش و شهرداریِ آستارا با استانداردهای سازمانِ لیگ مطابقت ندارد و در صورتی که مشکلات مرتفع نشود ، آن ها باید ورزشگاه دیگری را برای میزبانی معرفی کنند .

آن طور که در نامه ی حیدر بهاروند رییس سازمان لیگ فوتبال ایران آورده شده است ، دو ورزشگاه سردارجنگل رشت و تختی انزلی شرایط موردنظر را برای میزبانی در شب ندارند و همین موضوع برگزاری بازی ها در ماه رمضان که باید زیر نور انجام شود را در ابهام فرو برده است .

در نامه ی سازمان تاکید شده ، برخی از پروژکتورهای دو ورزشگاه سردار جنگل و تختی انزلی از کار افتاده و برای این که مجوز میزبانی در این دو ورزشگاه استان گیلان صادر شود ، باید میزان نور این دو ورزشگاه ها با ترمیم پروژکتورها حداقل به 1000 لوکس برسد .

در بخش پایانی این نامه هشدار دهنده ی سازمان لیگ فوتبال ایران برای سه باشگاه چوکای تالش ، ملوان بندرانزلی و شهرداری آستارا هم این طور نوشته شده است : « در صورت عدم رفع مشکلات فوق الاشاره این سازمان نسبت به برگزاری مسابقات آن تیم در ورزشگاهی استاندارد و در زیر نور در خارج از استان گیلان اقدام خواهد کرد . »

 

پیش از آغاز ماه رمضان بازی ها زیر نور آفتاب انجام شده و حالا ملوان بندرانزلی باید نسبت به ترمیم ورزشگاه تختی برای ادامه ی میزبانی ها در انزلی اقدام کند .

همچنین تیم فوتبال شهرداری آستارا نیز که پس از بازسازی ورزشگاه آستارا به شهر خود بازگشته بود به دلیل مهیا نبودن نور ورزشگاه آستارا باید بار دیگر در ورزشگاه سردارجنگل بازی کند که حالا استانداردهای این ورزشگاه نیز مورد تایید سازمان لیگ قرار ندارد .
در این بین شاید بدشانس تر از همه چوکای تالش باشد که در فصل جاری به دلیل مشکلات ورزشگاه پوریای ولی تالش فرصت بازی در خانه را پیدا نکرده و در صورتی که مسوولان فوتبال گیلان از جمله رییس اداره ی ورزش و جوانان و همین طور هیات فوتبال استان گیلان نسبت به بهبود نور ورزشگاه سردارجنگل اقدام نکنند ، باید حتی برای برگزاری بازی های خانگی از استان گیلان خارج شود .

گفتنی است ، شب گذشته تیم فوتبال بادران در ورزشگاه سردارجنگل به مصاف شهرداری آستارا رفت و در شرایطی موفق شد با نتیجه ی 3 بر صفر این تیم را از پیش رو بردارد که نور ورزشگاه برای انجام بازی کافی نبود و با اعتراض تیم میهمان رو به رو شد ؛ ماجرایی که سبب شد سازمان لیگ امروز نامه یی به محتوای اشاره شده به سه باشگاه گیلانی لیگ و همین طور دو باشگاه چوکای تالش و شهرداری آستارا که در ورزشگاه سردارجنگل بازی می کنند ، ارسال کند .

 

 

نوشته‌های تازه

تیر 1403
ش ی د س چ پ ج
 1112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
0607080910  

بایگانی‌ها