ملوان و شهرداری آستارا فرصتِ صدرنشینی را از دست دادند

تیم های فوتبالِ ملوانِ بندرانزلی و شهرداری بندرِآستارا با عدمِ نتیجه گیریِ مناسب در هفته ی نهمِ لیگِ یک ، فرصتِ صدرنشینی را از دست دادند .

هفته ی نهم رقابت های فوتبال لیگ یک باشگاه های کشور با انجام ۹ بازی پیگیری شد که در جریان این رقابت ها ، تیم فوتبال ملوان بندرانزلی با دو گل مغلوب فجرسپاسی شیراز شد ، تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا مقابل آرمان گهر سیرجان به نتیجه ی مساوی یک بر یک دست یافت و تبم چوکای تالش نیز در یک بازی خارج از خانه مقابل تیم شاهین شهرداری بوشهر به نتیجه ی مساوی رسید .

شکست تیم فوتبال ملوان بندرانزلی و همچنین کسب نتیجه ی تساوی خانگی تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا باعث شد تا این دو تیم گیلانی فرصت صدرنشینی رقابت های لیگ یک را در پایان هفته ی نهم از دست بدهند .

با توجه به کسب نتیجه ی مساوی استقلال خوزستان و همچنین شکست تیم پارس جنوبی جم که این دو تیم به همره ملوان جزو تیم های صدرنشین لیگ بودند ، اگر تیم ملوان و یا حتی تیم شهرداری بندرآستارا برابر حریفان خود پیروز می شدند ، هم اینک یکی از صدرنشینان جدول بودند اما با توجه به کسب نتایج ضعیف توسط این دو تیم در هفته ی نهم ، هم اینک فاصله ی تیم های ملوان و شهرداری بندرآستارا با صدر جدول بیشتر شد .

تیم فوتبال ملوان بندرانزلی در هفته ی نهم این رقابت ها در شیراز رو در روی تیم فوتبال فجرسپاسی قرار گرفت که در نهایت با نتیجه ی دو بر صفر برابر حریف خود مغلوب شد تا دومین شکست فصل جاری را تجربه کند .

در این دیدار تیم فوتبال ملوان بندرانزلی نتوانست یک بازی قابل قبولی را ارایه دهد و با وجود این که با یک گل از حریف خود عقب بود ، در دقایق تلف شده ی این بازی دومین گل را نیز دریافت کرد تا با شکست از شیراز بازگردد .

ملوانان که تا قبل از این بازی و طی چند هفته ی اخیر نتایج بسیار خوبی را کسب و در رتبه ی دوم جدول رده بندی قرار داشتند ، با پیروزی برابر فجرسپاسی می توانستند به تنهایی در صدر جدول قرار گیرند اما با شکست در این بازی ، چهار پله در جدول رده بندی سقوط کردند .

به هر حال تیم فوتبال ملوان در دیدار برابر فجرسپاسی بازی ضعیفی را ارایه داد و در نهایت نیز متحمل شکست شد اما این تیم همانند سایر تیم ها ، بازی های زیادی را پیش رو دارد و می تواند دوباره با کسب نتایج مطلوب ، به جمع تیم های صدر جدولی بازگردد و حتی در صدر جدول قرار گیرد و همچنان یکی از مدعیان اصلی صعود به لیگ برتر باشد .

تیم فوتبال ملوان بندرانزلی که یکی از تیم های قدیمی و پرطرفدار شهرستانی در کشور محسوب می شود ، امسال رقابت های لیگ یک را به خوبی آغاز و به جز هفته ی اول ، در سایر دیدارها نتایج قابل قبولی را کسب کرد اما در هفته ی نهم نیز مغلوب شد تا کادرفنی و بازیکنان تیم با تمرکز و دقت بیشتری در بازی های آتی حضور یابند .

اما تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا دیگر نماینده ی استان گیلان در رقابت های لیگ یک ، در هفته ی نهم این مسابقات در ورزشگاه سردارجنگل رشت میزبان تیم آرمان گهر سیرجان بود که در نهایت این بازی با نتیجه ی مساوی یک بر یک خاتمه یافت .

با توجه به عدم پیروزی تیم های صدر جدولی ، تیم شهرداری بندر آستارا بهترین فرصت را داشت تا با پیروزی در این بازی ، به جمع تیم های صدر جدولی بپیوندد و در مکان دوم جدول قرار گیرد اما در نهایت مقابل حریف نه چندان مطرح خود به نتیجه ی مساوی دست یافت .

البته به دلیل ناآماده بودن زمین ورزشگاه وحدت آستارا ، بازی های خانگی تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا همانند دیدارهای خانگی چوکای تالش در ورزشگاه سردارجنگل رشت برگزار می شود که به طور حتم این امر به ضرر دو نماینده ی گیلان است و در صورت آماده شدن و مرمت ورزشگاه های تالش و بندرآستارا ، تیم های چوکا و شهرداری آستارا در زمین خانگی خود بهتر می توانند برابر حریفان خود ظاهر شوند .

به هرحال تیم شهرداری بندرآستارا در دیدار برابر آرمان گهر سیرجان به نتیجه ی مساوی یک بر یک دست یافت و این در حالی است که این نتیجه ی مساوی در لحظات پایانی به ثبت رسید تا تیم شهرداری بندرآستارا از یک شکست خانگی رهایی یابد .

البته این دیدار نیز حاشیه هایی داشت که می توان به درگیری کادرفنی و نیمکت نشینان تیم فوتبال آرمان گهر سیرجان با مسوولان برگزاری و مسوولان هیات فوتبال استان گیلان و همچنین درگیری آنان با کادرفنی تیم شهرداری بندرآستارا اشاره کرد .

مهم ترین موضوع درگیری نیز ، اعتراض های گسترده و بی مورد مسوولان تیم آرمان گهر سیرجان به گروه داوری و نحوه ی قضاوت آنان ، اعتراض به داور چهارم و نماینده ی فدراسیون بود که آن اعتراضات باعث وقفه های زیادی در بازی شد .

همچنین در این دیدار تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا صاحب یک ضربه ی پنالتی شد که نیمکت نشینان و بازیکنان تیم فوتبال آرمان گهر سیرجان به شدت به اعلام این ضربه ی پنالتی نیز معترض بودند که این امر باعث وقفه در جریان بازی شد ولی به هرحال این دیدار ادامه یافت و در نهایت با نتیجه ی مساوی یک بر یک خاتمه پیداکرد .

در نیمه ی اول این دیدار تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا با برتری محسوسی نسبت به حریف خود ظاهر و بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشت و فرصت های مناسبی نیز به دست آورد اما در نهایت این نیمه با نتیجه ی مساوی بدون گل خاتمه یافت .

در نیمه ی دوم نیز تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا به دلیل میزبانی ، برتر از حریف خود ظاهر و حتی صاحب یک ضربه ی پنالتی شد اما بازیکنان این تیم نتوانستند از این موقعیت عالی سود برده و این پنالتی را دروازبان آرمان گهر سیرجان مهار کرد .

در ادامه ی این نیمه نیز ، تیم آرمان گهر سیرجان در دقیقه ی ۸۰ به گل برتری دست یافت و توانست دروازه ی تیم شهرداری بندرآستارا را باز کند اما در دقایق تلف شده ی این دیدار ، تیم شهرداری بندرآستارا به گل مساوی دست یافت تا از یک شکست خانگی رهایی یابد .

اما تیم فوتبال چوکای تالش دیگر نماینده ی استان گیلان در رقابت های لیگ یک در دیداری همزمان در هفته ی نهم ، در یک بازی خارج از خانه رو در روی تیم فوتبال شاهین شهرداری بوشهر قرار گرفت که در نهایت برابر حریف خود به نتیجه ی مساوی دست یافت .

تیم فوتبال چوکای تالش که تاکنون نتوانسته در رقابت های لیگ یک نتایج قابل قبولی را کسب کند و جزو تیم های انتهای جدولی محسوب می شود ، در این بازی سخت خارج از خانه توانست برابر حریفش به نتیجه ی مساوی بدون گل دست یابد تا با کسب یک امتیاز به خانه بازگردد .

کسب نتیجه ی مساوی ، آن هم در بوشهر و برابر تیم قدرتمند و باتجربه ی شاهین شهرداری بوشهر ، نتیجه ی بدی برای چوکا محسوب نمی شود و این مساوی می تواند برای این تیم نیز ارزشمند باشد و با کسب یک امتیاز از این دیدار سخت خارج از خانه ، بازیکنان چوکا با روحیه ی بهتر در دیدار آتی خود به میدان بروند .

به هرحال در هفته ی نهم رقابت های فوتبال لیگ یک کشور ، نمایندگان گیلان نتایج ضعیفی را کسب کردند و می توان گفت که فقط تیم چوکا با کسب نتیجه ی مساوی آن هم در دیداری خارج از خانه ، بهترین نتیجه را بین نمایندگان گیلان در این هفته کسب کرد .

تا پایان هفته ی نهم رقابت های فوتبال لیگ یک باشگاه های کشور جام آزادگان با حضور ۱۸ تیم ، شهرداری بندرآستارا و ملوان بندرانزلی با کسب ۱۵ امتیاز و به دلیل تفاضل گل به ترتیب در مکان های پنجم و ششم و تیم فوتبال چوکای تالش با کسب ۶ امتیاز در مکان هفدهم جدول رده بندی قرار دارند .

 

 

"ایرنا"

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

مهر 1401
ش ی د س چ پ ج
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506
0708  

بایگانی‌ها