دو مربیِ جدید به فوتبالِ ایران اضافه شدند

خوشبختانه در پایانِ هر فصل و با صعودِ دو تیم از لیگِ یک به لیگِ برتر مربیانِ جدید که غالباً جوان هستند به لیگِ برتر معرفی می شوند .

واقعیت امر چرخه ی ورود مربیان جوان به لیگ برتر به کندی حرکت می کند و حتی گاهی از حرکت می ایستد . در پایان هر فصل از لیگ برتر جای مربیان در باشگاه‌ها تنها با هم عوض می شود و خیلی به ندرت شاهد اعتماد باشگاه ها به مربیان جوان خواهیم بود که این آزار دهنده است . ورود مربی جدید به تیم های لیگ برتری می تواند موجب ورود تفکر نو به مسابقات باشگاهی و ایجاد انگیزه شود و جای شکرش باقی است در پایان هر فصل دو تیم از لیگ یک به لیگ برتر صعود می کنند و در صورت اعتماد این تیم ها به مربیان خود در لیگ یک شاهد ورود دو مربی جدید به لیگ برتر خواهیم بود . البته هر مربی جوان که به لیگ برتر ورود می کند لزوما با کیفیت نیست اما فعال بودن چرخه ی ورود مربیان به تیم های لیگ برتر موجب می شود فوتبال باشگاهی هر فصل از بین مربیان ورودی صاحب یکی دو مربی خوب شود .

این فصل در فاصله ی چند هفته مانده به پایان بازی های لیگ یک ، مس کرمان با هدایت فرزاد حسین خانی که پیش‌تر بازیکن و کاپیتان این تیم بوده و با ۶۲ امتیاز صدرنشین است و ملوان هم با همین تعداد امتیاز اما تفاضل گل کم تر در رده ی دوم جول قراردارد . سرمربی تیم ملوان هم مازیار زارع است . مربی یی که در این تیم سال ها بازی می کرد و به خاطر شوت های از راه دورش با سیروس قایقران فقید مقایسه می شد و بعد از ملوان پیراهن تیم های بزرگی از جمله پرسپولیس و حتی تیم ملی را برتن کرد .

فصل گذشته مازیار زارع در شروع مربی گری اش در تیم ملوان کمی ناامیدکننده ظاهر شد تا جایی که برخی به او انتقاد کردند و حتی استعفا هم داد اما باشگاه ملوان با اشراف به مشکلات تیم و این که مازیار زارع در ابتدای راه است در یک تصمیم درست از او حمایت کرد و این حمایت امروز جواب داده است و به نظر می رسد با توجه به اختلاف ۸ امتیازی ملوان با تیم سوم جدول و این که تنها ۴ هفته به پایان بازی ها باقی مانده ، قوی سپید در کنار مس به لیگ برتر صعودخواهدکرد . مس هم بعد از ناامید شدن از مربیان غیربومی سرانجام تصمیم گرفت هدایت تیمش را به مربی یی از جنس مس واگذار کند . فرزاد حسین خانی که به نظر می رسید بی دلیل نبود که برای مربی گری در تیم دوران بازیگری اش عطش داشت . او و تیمش با ۸ گل خورده در ۳۰ مسابقه بهترین تیم در فاز دفاعی هستند و در فاز تهاجمی هم با ۳۵ گل زده نشان از یک تیم خوب دارند و این آمار و عملکرد نشان می دهد حضورشان در صدر بی دلیل نیست .

مس و ملوان ؛ فرزاد حسین خانی و مازیار زارع . به این دو اعتماد کنید . ماجراجویی این دو مربی بدون شک در فصل آتی لیگ برتر هم ادامه خواهدداشت .

“ورزش سه”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

مرداد 1401
ش ی د س چ پ ج
 1011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
0506070809  

بایگانی‌ها