لحظاتِ تقلای بازیکنِ لیگِ یکی با مرگ (عکس)

دیروز در حاشیه ی بازی نودِ ارومیه و چوکای تالش ، اتفاقی عجیب برای بازیکنِ تیمِ نود ، او را تا آستانه ی یک حادثه ی هولناک پیش برد .

لحظاتی بعد از این که مدافع راست 22 ساله ی تیم نود ارومیه برای تازه کردن نفس و خوردن آب آشامیدنی به کنار زمین رفت ، توجه ی هواداران فوتبال به او جلب شد که روی زمین افتاده بود و به نظر نمی‌توانست نفس بکشد .

اتفاقی که چند روز پیش برای کریستین اریکسن ستاره ی تیم دانمارک رخ داد ، باعث شد تا بازیکنان و اعضای دو تیم با نگرانی خود را به علی بشیری برسانند تا از وضعیت او اطلاع پیدا کنند و موضوع زمانی نگران کننده شد که بشیری برای بیش از یک دقیقه نتوانست نفس بکشد و تقلا می‌کرد تا راه گلوی خود را باز کند اما تلاشش بی ثمر بود .

در آن لحظات کسی نمی‌دانست چه بر سر این بازیکن آمده که او روی زمین دست و پا می‌زند ، چرا که در لحظه ی خوردن آب توجه ی کسی به بشیری نبود . اما ماجرا این بود که او  پس از باز کردن در بطری و در حال استفاده از آن بود که پلاستیک تلقی دور آب معدنی جدا شده و به حلق او پریده و راه گلو را بسته بود و لحظاتی تراژیک را برای این بازیکن به وجود آورد .

blank

blank

blank

blank

پس از این که صورت بشیری کاملاً کبود شد و همه بدون این که ماجرا را بدانند ، تماشاگر لحظاتی تلخ برای این مدافع بودند ، و در شرایطی که دکتر تیم نود هم درحال بررسی صحنه بود ، پزشک تیم چوکای تالش خود را به او رساند . بشیری با ایما و اشاره به هر دو پزشک فهماند که چه اتفاقی برایش رخ داده که در این لحظه پزشک چوکا دستش را داخل حلق بازیکن نود ارومیه کرد و این پلاستیک را درآورد تا راه نفس علی بشیری باز شود و فوتبال ایران از یک اتفاق هولناک نجات پیدا کند . 

شاید او تنها لحظاتی برای بازگشت به زندگی فرصت داشت و کسی نمی‌توانست برایش کاری انجام دهد که سرعت عمل این پزشک زندگی دوباره یی به این اوت انداز معروف لیگ یک بخشید .

پس اسم قهرمانان امروز فوتبال ایران – پزشکان دو تیم را یادداشت می کنیم :

مرتضی معبودی – چوکای تالش 
حمید حقی – نود ارومیه

عکس ها از : مهدی خالقی

 

"ورزش سه"

 

 

 

نوشته‌های تازه

آذر 1402
ش ی د س چ پ ج
 10
11121314151617
18192021222324
25262728293001
02030405060708
09  

بایگانی‌ها