خداحافظ قوی سپید

تیم فوتبال سیاه جامگان با دو گل فرزاد زامهران و حمیدرضا علی‌عسگری بردی استثنایی و با ارزش را مقابل ملوان به دست آورد تا در لیگ برتر ماندگار شود .

سیاه جامگان که به پیروزی 2 بر صفر مقابل ملوان احتیاج داشت ، در نیمه ی دوم 2 گل به ثمر رساند و تیم قدیمی ملوان را به دسته ی پایین‌تر فرستاد . این یک کار بزرگ دیگر از فرهاد کاظمی سرمربی سیاه جامگان بود که سال گذشته هم راه آهن را در لیگ حفظ کرده بود .

هفته ی سی ام لیگ برتر ، ساعت 18  ورزشگاه ثامن مشهد
داور : اشکان خورشیدی    کمک‌ها : محمدرضا منصوری،سعید قاسمی

سیاه جامگان :

محمدحسن عين افشار ، اولو كورده ، سيد ميثم حسيني ، بهروز افشار(66 محسن آقایی) ، حميد علي عسگري ، عليرضا نقي زاده ، مصطفي احمدي ، میلاد نوری (74 سعید واسعی) ، فرزاد زامهران ، ايمان موسوي و رضا عنايتي
سرمربی: فرهاد کاظمی

ملوان بندرانزلی :

نیما میرزازاد ، عزت ا.. پورقاز ، محمدحسین کنعانی (81 حامد نورمحمدی) ، محمد ستاری ، حسین ماهینی ، محمد آبشک ، شهاب کرمی ، مازیار زارع ، فرزاد جعفری ، رضا درویشی و جلال رافخایی (46 شنانی – 88 عزیز معبودی)
سرمربی : محمد احمدزاده

اخطار

حسین ماهینی (42) – حسین شنانی (84) از ملوان

مصطفی احمدی (53) از سیاه جامگان

شرح گل :
سیاه جامگان 1 ملوان 0 (دقیقه ی 52 ، فرزاد زامهران) : حرکت زامهران از کناره های زمین باعث شد تا او به محوطه ی ملوانی ها برسد و ضربه ی خود را از زاویه ی بسته به سوی دروازه ی ملوان بزند و این توپ با اشتباه محاسباتی مدافعان و دروازه بان ملوان به گل اول سیاه جامگان تبدیل شود .

سیاه جامگان 2 ملوان 0 (89 ، حمیدرضا علی عسگری) : در آخرین دقیقه ی بازی بازهم حمید علی عسگر به داد مشهدی ها رسید و پاس بلند یاران خودی را با ضربه یی دقیق به گل دوم تبدیل کرد .

دقایق حساس :
دقیقه ی 4 – سانتر بلند مشهدی ها با ضربه ی سر خطرناک عنایتی رو به رو شد که با فاصله ی کمی از بالای دروازه ی ملوانی ها به بیرون رفت .
دقیقه ی 11 – توپ ارسالی ایمان موسوی در محوطه ی ملوانی ها با واکنش میرزازاد و دور کردن توپ توسط او رو به رو شد .
دقیقه ی 13 – بازهم نیما میرزازاد توپ پشت مدافعان ملوان را با خروج سریع از دروازه مهار کرد .
دقیقه ی 21 – پاسکاری و حمله ی خطرناک ملوانی ها با ازسال کوتاه جعفری ادامه یافت اما این توپ توسط مدافع سیاه جامگان به کرنر فرستاده شد .
دقیقه ی 22 – کرنر ملوانی با ضربه ی سر پورقاز خطرناک ترین صحنه ی بازی را به وجود آورد اما از روی خط دروازه توسط عین افشار دور شد .
دقیقه ی 23 – حمله ی دیگری از ملوانی چیزی نمانده بود تا رافخایی را با دروازه بان حریف تک به تک کند اما این این توپ با خروج سریع عین افشار دور شد .
دقیقه ی 25 – شوت مازیار زارع از فاصله ی دور با برخورد به خط دفاعی مشهدی ها به بیرون رفت .
دقیقه ی 26 – سانتر ملوانان با ضربه ی سر دیدنی کنعانی به شدت دروازه ی سیاه جامگان را تهدید کرد اما این توپ با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت .
دقیقه ی 27 – حمله ی خطرناک دیگری از ملوانان باعث شد تا رافخایی در موقعیت خوبی قرار بگیرد و ضربه ی خود را به سوی دروازه ی حریف بزند اما این توپ با واکنش به موقع عین افشار مهار شد .
دقیقه ی 30 – رضا درویشی پس از گذر از مدافع کناری مشهدی ها با حرکتی فوق العاده خود را به محوطه ی سیاه جامگان رساند و ضربه ی خود را از زاویه ی بسته به دروازه ی عین افشار زد اما این توپ با فاصله ی کمی به بیرون رفت .
دقیقه ی 33 – پاس چیب دیدنی میلاد نوری در محوطه ی ملوانی ها عنایتی را در موقعیت خوبی قرار داد اما ضربه ی سر او با فاصله ی کمی از کنار دروازه ی میرزازاد به بیرون رفت .
دقیقه ی 35 – توپ برگشتی بیرون از محوطه ی جریمه به کورده رسید و او نیز با یک ضربه ی روپا و دیدنی دروازه ی ملوان را تهدید کرد اما میرزازاد با واکنشی به موقع توپ را به کرنر فرستاد .
دقیقه ی 40 – ضربه ی ایستگاهی ارسالی میثم حسینی با ضربه ی سر موسوی ادامه یافت اما بعد از برخورد به میدانی ها به کرنر رفت .
دقیقه ی 43 – شوت دیدنی و روپای محمد آبشک در حالی که همه به خیال گل شدن توپ بودند از روی خط دروازه به کرنر فرستاده شد .
دقیقه ی 45 – فرزاد زامهران با گذر از ملوانی ها ضربه ی خود را از زاویه ی بسته به دروازه ی ملوان زد اما این توپ توسط دروازه بان ملوانی ها مهار شد .
دقیقه ی 3+45 – ارسال نوری روی دروازه ی انزلی چی ها با پرواز میرزازاد روی سر بازیکنان دو تیم مواجه شد و باعث شد تا این توپ از روی دروازه ی این تیم دور شود .
دقیقه ی 47 – همکاری علی عسگری و عنایتی با پاس استثنایی عنایتی در بین مدافعان ملوان به فرزاد زامهران ادامه یافت اما ضربه ی زامهران با شیرجه یی توسط میرزازاد به خوبی مهار شد .
دقیقه ی 68 – ضربه ی مازیار زارع در محوطه ی جریمه ی مشهدی ها توسط عین افشار و درازکش مهار شد .
دقیقه ی 69 – کرنر ارسالی ملوانی ها با ضربه ی سر خطرناک کنعانی به بیرون رفت .
دقیقه ی 70 – حرکت دیدنی کورده در بین بازیکنان ملوان باعث شد تا او ضربه ی خود را به سوی دروازه ی این تیم بزند اما از روی خط دروازه برگشت داده شود .

اتفاق ویژه :
چه اتفاقی ویژه تر از ماندگاری در دقیقه ی 89 ؟ سیاه جامگان در دقیقه ی 89 این بازی موفق شد دروازه ی ملوان را برای دومین بار باز کند و خود را در لیگ برتر ماندگار کند . آن ها نیاز به گل دوم خود داشتند و همین اتفاق در آخرین دقیقه ی بازی افتاد و آن ها به لیگ شانزدهم رسیدند .

بهترین بازیکن :
حمیدرضا علی عسگری بازیکن ناجی مشهدی ها بود ، او علاوه بر بازی تاثیرگذار خود در آخرین دقیقه ی بازی نیز گلزنی کرد تا کار خود را به نحو احسن به پایان برساند ، علاوه بر علی عسگری باید از رضا عنایتی با تجربه نیز نام برد که بارها مدافعان ملوان را آزار داد .

 • بازنشر از : “ورزش سه”

0 replies on “خداحافظ قوی سپید”

 • محسن
  24 اردیبهشت 1395 at 5:12 ب.ظ

  سرانجام آن چه كه اهل فن پيش بيني مي كردند ، به وقوع پيوست ؛ دلسوزان واقعي ملوان تذكر مي دادند كه ممي توانايي و صلاحيت سرمربي گري حتي تيم دست يكمي را هم ندارد چه رسد به تيم ليگ برتري ! بدترين كارنامه ی يك سرمربي در تاريخ فوتبال متعلق به احمدزاده است ، سقوط تيم هاي ليگ برتري ؛ پيكان، فجر شيراز ، برق شيراز ، گهر ،… ملوان در نوع خود ركوردي است!!!
  كه قابل ثبت در كتاب ركورد گينس است!
  جاي تعجب نيست در باشگاهي كه حتي يك آدم فوتبالي با كارنامه در هيات مديره اش حضور ندارد ؛ انتخاب احمدزاده به عنوان سر مربي در هفته ی 22 رقم بخورد!
  محجوب كه آن همه به او انتقاد مي كرديم وقتي خطر سقوط ملوان را احساس كرد ، بدون توجه به نظر اين افراد ، كار را به كاردان سپرد و از فيروز كريمي باتجربه استفاده كرد ، اين در حالي بود كه محجوب را به خاطر غير بومي بودن به عدم تعصب و احساس مسووليت به ناحق متهم كرديم!!!
  الان چه كسي پاسخگوي مردم اندوهگين يك شهر خواهد بود ؟
  اگر يك جو احساس مسووليت داشته باشند همين امروز همگي اعضای هيات مديره باتفاق بايد ضمن استعفا از هواداران ملوان به خاطر بي كفايتي شان عذرخواهي كنند.
  در غير اين صورت و ادامه ی همين روند شوم بده بستان هاي آقايان سال بعد مثل داماش بايد شاهد سقوط ملوان به دسته ی دوم ليگ باشيم.

تیر 1403
ش ی د س چ پ ج
 1112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
0607080910  

بایگانی‌ها