مدعیان سقوط به دسته ی اول چه تیم‌هایی هستند ؟

در فاصله ی دو هفته مانده به پایان لیگ برتر ، سه تیم در آستانه ی سقوط به لیگ دسته ی اول قرار دارند .

سه تیم سیاه جامگان ، ملوان و راه آهن سه تیمی هستند که در فاصله ی دو هفته مانده به پایان لیگ در آستانه ی سقوط به دسته ی پایین تر قرار دارند . این در حالی است که استقلال اهواز پیش از پایان لیگ سقوطش حتمی شده است و دو تیم دیگر نیز در پایان لیگ به دسته ی اول سقوط خواهند کرد که در ادامه برنامه ی بازی ها و شرایط تیم ها را بررسی خواهیم کرد .


* ملوان بندرانزلی ؛ احمدزاده و شانس بالای بقا

ملوان که با مشکلات فراوانی فصل را دنبال می کند با برد شیرین برابر سایپا اکنون توانسته شانس بالایی برای خود قایل شود و در صورت کسب یک امتیاز از دو بازی باقیمانده در لیگ حفظ خواهد شد .

ملوان در دو بازی آینده به ترتیب برابر صبا در انزلی قرار خواهد گرفت و هفته ی پایانی در مشهد حضور خواهد داشت تا برابر سیاه جامگان دیدار کند .

ملوان در بازی رفت برابر صبا در قم یک بر صفر شکست خورد و برابر سیاه جامگان نیز در انزلی به تساوی بدون گل رسید .

* سیاه جامگان ؛ امیدوار به دیدار پایانی

سیاه جامگان هفته ی آینده در اصفهان به مصاف ذوب خواهد رفت و در هفته ی پایانی در مشهد پذیرای ملوان بندرانزلی خواهد بود .

شاگردان فرهاد کاظمی در دیدار رفت برابر ذوب آهن یک بر صفر شکست خوردند و برابر ملوان نیز به تساوی رسیدند .

* راه آهن ؛ سقوط به شرط انحلال ؟

راه آهن که یکی از پرسابقه ترین تیم های ایران محسوب می شوند در فصول اخیر با توجه به خصوصی سازی صورت گرفته ، در نهایت اکنون گزینه ی اول سقوط محسوب می‌شود و دو جدال حیاتی برای بقا در پیش خواهد داشت و باید امیدوار به دیدارهای دو تیم ملوان و سیاه جامگان نیز باشد .

شاگردان توپولیدیس هفته ی آینده برابر سپاهانی قرار خواهند گرفت که با تغییرات روی نیمکت خود شرایط مثبتی به دست آورده است و در هفته ی پایانی نیز برابر پرسپولیس صف آرایی می کنند .

راه آهن که اکنون به عنوان پرسابقه ترین تیم ایران نزدیک ترین گزینه ی سقوط به حساب می آید در دور رفت برابر سپاهان به تساوی بدون گل رسید و مقابل پرسپولیس نیز با دو گل شکست خورد .

با توجه به این که سه تیم از لیگ برتر به دسته ی پایین تر سقوط می کنند ، به نظر می رسد شانس بقا در شرایط فعلی برای ملوان بیش از دو تیم دیگر باشد و سیاه جامگان در کنار راه آهن و استقلال اهواز فصل آینده را در لیگ آزادگان سپری خواهند کرد .

  • بازنشر از : ورزش سه

 

نوشته‌های تازه

فروردین 1403
ش ی د س چ پ ج
 1314151617
18192021222324
25262728293031
01020304050607
0809101112  

بایگانی‌ها