ثبات در نیمکت مربیان حلقه ی گمشده ی فوتبال کشورمان

۱۲ سرمربی تاکنون از لیگ برتر فوتبال کناررفته‌اند که این موضوع نشان‌دهنده ی عدم ثبات در نیمکت مربیان است .

مسابقات لیگ بیست و سوم فوتبال در حالی به علت بازی‌های تیم ملی  برای مسابقات انتخابی جام جهانی متوقف شد و تیم‌ها به استراحت می‌پردازند که تاکنون ۱۲ مربی از قطار لیگ برتر پایین آمده‌اند که این موضوع نشان می‌دهد ثبات در نیمکت فنی برخی از تیم‌ها وجودندارد و مدیران نتیجه گرا بعد از چند شکست تیم خود تصمیم به جابه جایی مربیان خود می‌گیرند . همچنین تیم‌های فولاد و صنعت نفت آبادان بیشترین تغییرات را در نیمکت فنی خود داشته اند ، اما شوکی به این تیم‌ها وارد نشده و همچنان در قعرجدول حضوردارند .  

اوسمار جانشین گل محمدی شد 

تیم فوتبال پرسپولیس با هدایت یحیی گل محمدی فصل را شروع کرد ، اما بعد از پایان نیم فصل اول ، گل محمدی استعفایش پذیرفته شد و اوسمار دستیار اول گل محمدی  جایگزینش در نیمکت سرخ پوشان شد .  

اوسمار در همان ابتدای فعالیتش با انتقاداتی از سوی هواداران و پیشکسوتان مواجه بود ، اما بعد از شکست پرسپولیس برابر تیم آلومینیوم ورق برگشت و سرخ پوشان چند بُرد متوالی داشتند و با تیم استقلال برای قهرمانی رقابت تنگاتنگی دارند . اکنون اوسمار به مربی محبوب پرسپولیسی‌ها تبدیل شده است .  

مس رفسنجان با نویدکیا متحول شد 

تیم مس رفسنجان با سرمربی گری ساکت الهامی بازی‌های لیگ برتر را شروع کرد ، اما الهامی به خاطر مشکلات مالی استعفاداد و از سوی مدیران باشگاه پذیرفته نشد و او تا پایان نیم فصل به کار خود ادامه داد .  

به هر حال ساکت الهامی با توافق صورت گرفته از تیم مس رفسنجان کناررفت و محرم نویدکیا جانشین او در این تیم کرمانی شد .  

نویدکیا توانسته تیم مس رفسنجان را متحول کند و تاکنون  نتایج خوبی در لیگ برتر کسب کرده‌اند و حتی تیم استقلال را در جام حذفی شکست دادند و راهی مرحله ی بعدی شدند ، اما همچنان مشکلات مالی این تیم وجود دارد . حتی نویدکیا بعد از بُردن استقلال اعلام کرد تا زمانی که مطالبات بازیکنان پرداخت نشود به این تیم برنمی گردد که مدیران باشگاه بخشی از قرارداد بازیکنان را دادند تا رضایت نویدکیا را برای بازگشت جلب کنند .  

عنایتی با پیکان به دنبال حضور در میانه‌های جدول 

تیم پیکان با هدایت رسول خطیبی بازی‌های لیگ برتر را شروع کرد و حتی با وجود نتایج ضعیف قرارداد خطیبی با خودورسازان تمدیدشد ، اما مدیران تصمیم گرفتند که رضا عنایتی را جایگزین رسول خطیبی کنند .  

در ابتدا عنایتی نتوانست نتایج خوبی با پیکان بگیرد و حتی یک بُرد هم در نیم فصل اول کسب نکرد ، اما این تیم با جذب چند بازیکن برای نیم فصل دوم تقویت شد و ۲ برد ارزشمند برابر تیم‌های سپاهان و ملوان به دست آوردند و تنها برابر تیم پرسپولیس شکست خوردند .  

تغییرات زیاد مربیان در تیم فولاد 

فولاد خوزستان جزو تیم‌هایی هست که تغییرات زیادی روی نیمکت فنی خود داشته است . این تیم فصل را با علیرضا منصوریان شروع کرد ، اما ۴ باخت متوالی باعث شد که منصوریان برکنارشود و مارتینز سرمربی اسپانیایی هدایت این تیم خوزستانی را برعهده بگیرد .  

در ادامه مارتینز هم نتوانست تیم فولاد را از بحران خارج کند و این مربی در پایان هفته ی هجدهم لیگ برتر از هدایت سرخ پوشان اهوازی کناررفت و احمد آل نعمه به عنوان سرمربی موقت انتخاب شد . البته آل نعمه نتوانست تیم فولاد را نجات بدهد تا عبدالله ویسی جانشین آل نعمه در این تیم اهوازی شود .  

نتایج خوب هوادار با سرمربی گری مسعود شجاعی 

تیم فوتبال هوادار لیگ بیست و سوم  را با محمود فکری شروع کرد ، اما نتایج این تیم مورد قبول مدیران باشگاه قرارنگرفت و محمود فکری در پایان هفته ی سیزدهم بعد از شکست سنگین تیمش برابر تیم سپاهان از سمتش کناررفت و مسعود شجاعی هدایت این تیم را برعهده گرفت .  

تیم هوادار با وجود این که توانسته نتایج خوبی در لیگ برتر بگیرد ، اما مسعود شجاعی نتوانسته این تیم را از انتهای جدول نجات بدهد و در آخرین بازی لیگ هم با شکست یک بر صفر برابر تیم استقلال در رتبه ی سیزدهم قرار گرفته است .  

بازگشت ساکت الهامی  به نساجی 

تیم فوتبال نساجی بازی‌های لیگ بیست و سوم را با سیدمهدی رحمتی شروع کرد ، اما او نتوانست انتظارات هواداران نساجی را برآورده کند و این مربی بعد از باخت سنگین برابر تیم استقلال استعفاداد و مدیران باشگاه با قبول استعفایش ، لوکاس آلکاراز را به عنوان سرمربی تیم خود انتخاب کردند .  

آلکاراز سرمربی اسپانیایی نساجی هم نتوانست این تیم را از انتهای جدول فراری بدهد به همین خاطر این مربی بعد از شکست ۳ بر صفر برابر تیم مس رفسنجان از هدایت نساجی برکنار شد و ساکت الهامی که در نزد هواداران نساجی از محبوبیت خاصی برخوردار است دوباره هدایت نساجی‌ها را برعهده گرفت .  

ساکت الهامی تاکنون نتوانسته تیم نساجی را از بحران خارج کند و  این تیم شمالی با ۱۵ امتیاز و قرارگرفتن در رتبه ی پانزدهم جدول رده بندی یکی از گزینه‌های سقوط به لیگ یک است .  

کار سخت فراز کمالوند برای خروج نفت از منطقه ی خطر 

تیم صنعت نفت آبادان هم همانند تیم فولاد خوزستان بیشترین تغییرات را در نیمکت فنی خود داشته است . این تیم آبادانی با ویسی فصل را شروع کرد ، اما این مربی نتوانست رضایت هواداران را جلب کند و در هفته ی پنجم از سرمربی گری نفت آبادان استعفاداد ، اما این استعفا مورد موافقت قرارنگرفت و او تا پایان هفته ی پانزدهم سرمربی این تیم آبادانی باقی ماند . البته ویسی بعد از آن تصمیم گرفت که از تیم صنعت نفت جداشود .  

سهراب بختیاری زاده هدایت تیم صنعت نفت آبادان را برعهده گرفت ، اما این مربی هم نتوانست تیم آبادانی را از منطقه ی خطر سقوط به لیگ یک خارج سازد و این تیم با ۱۳ امتیاز در رتبه ی شانزدهم و پایانی جدول لیگ برتر فوتبال قراردارد . البته مدیران نفت آبادان در تعطیلات هم بیکار ننشستند و فراز کمالوند را جانشین بختیاری زاده کردند .  

نوشته‌های تازه

فروردین 1403
ش ی د س چ پ ج
 1314151617
18192021222324
25262728293031
01020304050607
0809101112  

بایگانی‌ها