ملوان و جالی خالی مازیار که حس نشد

تیم فوتبال ملوان بندرانزلی از ابتدای فصل تاکنون با عملکرد خوبی که برابر مدعیان قهرمانی داشت ، نشان داد که با رفتن مازیار زارع هم می‌تواند در روزهای اوج قراربگیرد .

تیم فوتبال ملوان بندرانزلی دو فصل گذشته با مدیریت پژمان نوری و سرمربی گری مازیار زارع پس از سال‌ها به لیگ برتر برگشت و انزلی‌چی‌ها در پایان فصل گذشته با ۲۷ امتیاز در رده ی دوازدهم جدول قرارگرفتند و توانستند بقای خود را در لیگ برتر تضمین کنند .

اما در پایان فصل مالک باشگاه تصمیم بر تغییر در کادرفنی این تیم گرفت و نوری و زارع از این تیم جدا شدند . با رفتن زارع سرمربی که ملوان را از خطر سقوط از لیگ برتر نجات داده بود ، همه تصورمی‌کردند شرایط این تیم در فصل جدید بدترخواهدشد ، چنان چه حتی احمد دنیامالی رییس مجمع باشگاه ملوان به نوری پیشنهاد سرمربی گری قوهای سپید را داد که با مخالفت نوری مواجه شد .

در نهایت پس از کش و قوس‌های فراوان و مشکلات مالی که گریبانگیر این باشگاه بود ، مهدی تارتار سرمربی فصل گذشته ی ذوب آهن هدایت این تیم را برعهده گرفت . در هفته ی اول و دوم لیگ برتر فوتبال انزلی‌چی‌ها تجربه ی شکست برابر تیم‌های ذوب آهن و استقلال را داشتند و از هفته ی سوم روزهای بدون باخت و تساوی این تیم آغازشد .

ملوان از هفته ی سوم به بعد توانست فولاد را با چهار گل و پیکان را با ۲ گل و نساجی را با یک گل و حتی سپاهان که مدعی قهرمانی است و کم تر کسی تصور می‌کرد زور انزلی‌چی‌ها به این تیم برسد ، ۳ بر ۲ در اصفهان شکست دهد . قوهای سپید برابر تیم‌هایی چون گل گهر سیرجان و صنعت نفت آبادان به تساوی یک بر یک و مقابل پرسپولیس مدافع عنوان قهرمانی به تساوی بدون گل دست یافتند .

در واقع ملوان در کارنامه ی خود تا هفته ی نهم لیگ برتر با دو باخت ، سه تساوی و چهار برد عملکرد موفقی از خود نشان داد و با ۱۵ امتیاز خود را به رده ی سوم جدول رساند .

تیمی که تصور می‌شد با رفتن زارع نمی‌تواند روزهای موفقی داشته باشد ، توانست با هدایت تارتار به تساوی و برد برابر تیم‌های مدعی چون پرسپولیس و سپاهان دست یابد و جای خالی زارع را بهتر از او پُرکند .

نوشته‌های تازه

آذر 1402
ش ی د س چ پ ج
 10
11121314151617
18192021222324
25262728293001
02030405060708
09  

بایگانی‌ها