خسته از بیانیه‌نویسی‌ها ؛

تمام کنید این نمایش عوام فریب را

آرزو به دل ماندیم که یک روز ، سرمربی استقلال ، پرسپولیس ، حتی خیلی از تیم‌های شهرستانی وقتی می‌بازند ، وقتی آچمز می‌شوند و تیم‌شان صدرجدول را از دست می‌دهد ، بزند تخت سینه ی خودش ، سرش را بالا بگیرد و با صدای رسا بگوید : «مقصر این ناکامی منم» .

مردیم اما ندیدیم که در همه ی جار و جنجال‌هایی که به راه می‌اندازند ، در میان همه ی هیاهوهای کنار زمین یک بار غرنزنند و از دلایل فنی ناکامی برای هواداران‌شان بگویند ؟ نمی‌شود تا وقتی که تیم دارد می‌برد و همه چیز بر وفق مراد است و ایام به کام ؛ تفکرات تاکتیکی آقایان سرمربی نقش اصلی را داشته است ! اما روزی که تیم نتیجه نمی‌گیرد …

بیایید آدرس غلط به هواداران‌تان ندهید .گوش فوتبالی شهر از داور و وزیر و وکیل و خدم و حشم پر است . اصلاً نمی‌خواهم مصداقی حرف بزنم اما چرا تا وقتی که پیروز هستید قهرمانی رقیب پاک است و همه داوران بهترین قاضیان جهان ؟

کاری به جوسازی‌های موجود در فضای مجازی ندارم (که خیلی‌ها هم در همان فضای مجازی خیلی از نکات را می‌دانند) اما هوادار واقعی استقلال ، هوادار واقعی پرسپولیس و هوادار واقعی هر تیمی ؛ آن هایی که برد و باخت‌های تیم برای‌شان از نان شب واجب‌تر است بهانه را قبول نمی‌کنند . آن ها پس از هر بازی منتظر توضیحات فنی شما به دلیل از دست دادن امتیازهای حساس هستند . واقعاً دیگر نخ‌نما شده بازی با القابی مثل تیم حکومتی ، داور ، سایت‌های شرط‌بندی و از همه مهم‌تر بیانیه‌نویسی .

آقایان پرسپولیسی ، حرفی برای گفتن مقابل ملوان داشتید ؟ اصلاً از این گفتید که چرا دو حمله ی درست و حسابی روی دروازه ی این تیم نداشتید ؟ به جایش تا دل تان بخواهد در همه ی این چند سال اخیر بهانه گرفته‌اید ، بیانیه داده‌اید و انگشت اتهام را به سمت رقبا نشانه گرفته‌اید . استقلالی‌ها هم که انگار «کپی – پیست» کرده‌اند از روی شما . این ها را بگذاریم کنار ، در لابه‌لای همه غرهایی که دارید می‌زنید و حس بد «حق خوری» از سوی عوامل خارجی را به خورد مخاطب می‌دهید اگر دوزار از قراردادتان کسر شود که دیگر خدا را بنده نیستید !

بیایید ؛ بیایید تمام کنید این بازی‌های بچگانه را . بیایید پس از هر بازی به جای این که داوران را سینه ی دیوار قرار بدهید ، به دستکاری قراردادهای حریف گیر بدهید و یا قهر کردن‌های آقای سرمربی را اسباب تمسخر قراربدهید ، از نتایجی که گرفته یا نگرفته‌اید ، حرف بزنید . از استقلال ، از پرسپولیس و از ناکامی‌ها در بازی‌های بزرگ . حرف‌هایی که منطق پشت‌‎شان باشد و فاصله‌شان تا هیجان زیاد ! بیایید تمام کنید این جوسازی‌های مسموم را و دلایلی فراتر از احساسات برای شکست‌های‌تان داشته باشید . بیایید به فوتبال کمک کنید .

مرتضی رضایی

نوشته‌های تازه

آذر 1402
ش ی د س چ پ ج
 10
11121314151617
18192021222324
25262728293001
02030405060708
09  

بایگانی‌ها