دو تا سابقه ی قهرمانی دارند و یکیشان برزیل است ...

غافلگیرکننده از جدول لیگ ، سه تیم خوزستانی در قعر !

در آستانه ی هفته ی نهم لیگ برتر و البته قبل از هشتمین بازی در لیگ فصل جاری موقعیت سه تیم خوزستانی نگران‌کننده و خطرناک به نظر می‌رسد .

با وجود این که هنوز به یک سوم ابتدایی فصل نرسیده‌ایم اما اوضاع سه تیم خوزستانی لیگ برتر اصلاً جالب نیست .

خوزستان و مازندران دو استان زرخیز فوتبالی به حساب می‌آیند و همواره مهد استعدادهای فوتبال در ایران بوده‌اند . فوتبال خوزستان همواره تیم‌های ملی فوتبال را تغذیه کرده و همیشه ستاره‌های نامداری از این خطه به سطح اول فوتبال کشور رسیده‌اند .

همین حالا تیم‌های صنعت نفت ، فولاد و استقلال خوزستان در رده‌های چهارهم ، پانزدهم و شانزدهم جدول قرارگرفته‌اند که این برای مسوولان فوتبال خوزستان یک آلارم نگران کننده خواهدبود . با این شرایط همه آن هایی که معتقدند فوتبال خوزستان ظرفیت حضور سه تیم در لیگ برتر را ندارد فعلاً موضع خودشان را برحق می‌دانند و با شرایط فعلی وضعیت برای سه نماینده ی خوزستان تا آخر فصل حساس خواهدماند .

شرایط برای تیم‌های خوزستانی در حالی نگران‌کننده شده که بدانیم همین تیم‌های استقلال خوزستان و فولاد سابقه ی قهرمانی در لیگ برتر را دارند و صنعت نفت نیز در برخی فصول تیم قابل احترامی بوده که بعضاً در نیمه ی بالایی جدول حضورپیدامی‌کرد . 

هر سه باشگاه در فصل اخیر با مشکلات عدیده ی مالی مواجه بوده‌اند و همین امروز نیز عبدالله ویسی که تا آستانه ی کناره‌گیری از هدایت صنعت نفت رفت به این موضوع اشاره کرد که تیم‌های خوزستانی روی نفت خوابیده‌اند اما از این ثروت هیچ چیز عایدشان نمی‌شود و با کم ترین میزان بودجه تیم می‌بندند اما هواداران و مسوولان در شهرهای اهواز و آبادان از آن ها انتظار رتبه ی نیمه ی بالای جدول و حتی سهمیه ی آسیایی هم دارند !

فولاد فصل قبل رتبه ی هفتم را مال خود کرد و حالا دیدن این تیم در رده ی نازل پانزدهم عجیب و غریب به نظر می‌رسد . استقلال اهواز با کلی چالش و سختی به لیگ برتر برگشت اما حالا در قعرجدول قراردارد و صنعت نفت که فصل قبل روز آخر در لیگ برتر ماندنی شد فعلاً تیم چهاردهم جدول است .

1945766

در هفته نهم صنعت نفت که هفته ی قبل در دقایق پایانی از شکست مقابل استقلال خوزستان گریخت باید در تهران مقابل پرسپولیس بازی کند که امتیاز گرفتن از این مسابقه برایش دشوارخواهدبود .

فولاد با هدایت ایگناسیو باید در رفسنجان بازی کند . این تیم هفته ی قبل در خانه به شمس آذر باخته و مس که پیکان را خارج از خانه شکست داده ، حریف خطرناکی به نظرمی‌رسد .

تنها خوزستانی میزبان این هفته استقلال خوزستان است که باید از گل گهر میزبانی کند . تیم پورموسوی در 8 بازی قبلی فقط سه گل زده و غیر از دو مساوی ، شش بازی دیگر را باخته است . با این شرایط امتیاز گرفتن برای تیم‌های خوزستانی در بازی‌های این هفته هم دشوارخواهدبود و اگر این سه تیم همچنان در سه رده ی پایانی جدول لیگ برتر بمانند ، مسوولان فوتبال خوزستان باید کلاه‌شان را بالاتر بگذارند .

نوشته‌های تازه

آذر 1402
ش ی د س چ پ ج
 10
11121314151617
18192021222324
25262728293001
02030405060708
09  

بایگانی‌ها