مسابقات هفته ی هفتم لیگ برتر هم در آستانه ی لغوشدن

برنامه ی بازی‌های تیم امید در بازی‌های آسیایی هانگژو و فیفادی مهرماه ممکن است سبب اعلام تعویق دوباره در آغاز لیگ بیست و سوم شود .

قرار بود لیگ برتر در دوره ی بیست و سوم از اوایل مردادماه آغاز شود ، اما به یک‌باره شب قبل از شروع مسابقات به دلیل نامعلومی رقابت‌ها به تعویق افتاد ، تا در تاریخ ١٨ مردادماه سرانجام با مصاف نساجی مازندران و پیکان فصل جدید فوتبال ایران آغازشود .

همچنین پیش از این که تیم ملی فوتبال و تیم امید به اردوهای خود عازم شوند ، قرار بر این بود که ۵ هفته از مسابقات برگزارشود که این موضوع هم به دلیل تعویقی که در شروع مسابقات شاهدش بودیم ، امکان‌پذیر نشد ، تا به احتمال فراوان در فصل جدید هم مسوولان سازمان لیگ و فدراسیون نتوانند نیم‌فصل اول را پیش از آغاز رقابت‌های جام ملت‌های آسیا تمام کنند .  

حالا اما دغدغه ی دیگری ذهن تیم‌های لیگ برتری و اهالی فوتبال را به خود مشغول کرده و ممکن است انتظارشان برای شروع دوباره ی مسابقات نزدیک به دو ماه طول بکشد .

پس از برگزاری هفته ی چهارم ، مسابقات لیگ برتر برای حضور تیم امید در مقدماتی المپیک ٢٠٢۴ و همین‌طور تشکیل اردوی جدید تیم ملی بزرگسالان در فیفادی شهریورماه بار دیگر متوقف شد ، اما حالا مسوولان سازمان لیگ در حال تمدید تعطیلات هستند و به دو دلیل شاید این وضعیت که حالا بیش از ٢٠ روز از آن سپری شده ، تا تاریخ پنجم آبان‌ماه هم طول بکشد ؛ این یعنی لیگ برتر در اقدامی عجیب از سوی مسوولان سازمان لیگ به مدت نزدیک به دو ماه تعطیل می‌شود و در این خلال فقط دو بازی میان تراکتور و هوادار و مس رفسنجان و آلومینیوم برگزار شده ، که اگر به قبل‌تر برگردیم ، این دو مسابقه هم به تعویق می‌افتاد . البته که بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا در این بین بدون وقفه و طبق برنامه‌ریزی از پیش طراحی شده ، به شکل منظمی ادامه دارد .  

1929056
هفته ی چهارم آخرین مسابقه ی اکثریت تیم‌های لیگ برتری بوده است .

بولت فولاددلایل سازمات لیگ برای این تعطیلات بلندمدت !
در حال حاضر هنوز هفته ی هفتم مسابقات به تعویق نیفتاده است . روز گذشته بود که تمامی بازی‌های هفته ی ششم که قرار بود چهارم و پنجم مهرماه برگزار شود ، با اطلاعیه ی سازمان لیگ به تعویق افتاد و دلیل آن هم حضور تیم امید در بازی‌های آسیایی هانگژو اعلام شده است . 
در واقع اگر تیم امید بتواند تا فینال بازی‌های آسیایی پیش برود ، تصمیمی که برای هفته ی ششم مسابقات گرفته شد ، برای هفته ی هفتم هم تکرارخواهدشد . 
در صورتی که چنین موفقیتی برای عنایتی و شاگردانش اتفاق بیفتد ، آن ها تا نیمه‌های مهرماه که پایان بازی‌های آسیایی خواهدبود، درگیرمسابقات می‌شوند .

بولت فولادفیفادی مهرماه و تورنمنت ۴ جانبه تیم ملی 
اگر تیم ملی تا فینال بازی‌های آسیایی برود ، لیگ برتر تا نیمه ی مهر تعطیل می‌شود و بلافاصله باید بازیکنان ملی‌پوش فیفادی مهرماه را برای حضور در تورنمنت ۴ جانبه ی اردن آغازکنند که در فاصله ی ١٧ تا ٢۵ مهرماه به میزبانی اردنی‌ها با حضور ایران ، عراق و قطر برگزارخواهدشد و اردوی بسیار مهمی برای قلعه‌نویی خواهدبود .

1929054
هفته ی پنجم که ۴ مسابقه از آن برگزار شده است .

بولت فولادتبعات تعطیلات دو ماهه ی بالاترین سطح فوتبال ایران 
همین هفته ی گذشته دیدیم  ، پرسپولیس و سپاهان که به عنوان دو نماینده ی ایران شروع بسیار خوبی در لیگ برتر داشتند ، مقابل حریفان شان به نتایجی بهتر از تساوی و شکست دست پیدا نکردند ، تا بتوان این طور نتیجه‌گیری کرد که تعطیلی مسابقات لیگ در عملکرد آن ها بی‌تاثیر نبوده است . با این شرایط آن ها فعلاً باید خودشان را با همین شرایط وفق دهند و سه نماینده ی فوتبال ایران در لیگ قهرمانان فقط در بازی‌های این تورنمنت به میدان خواهندرفت ، که اصلاً خبر خوشی برای کادرفنی و بازیکنان آن ها نخواهدبود .

از سوی دیگر باید این واقعیت را هم در نظر گرفت که سایر فدراسیون‌های کشورهای آسیایی نیز شرایط مشابهی را برای حضور تیم‌‌های ملی‌شان در فیفادی ، تیم‌های امیدشان در مقدماتی المپیک و بازی‌های آسیایی هانگژو تجربه می‌کنند ، اما از ایجاد چنین وقفه ی بزرگی در لیگ‌شان اجتناب کرده‌اند و انجام بازی‌ها به صورت فشرده را ترجیح داده‌اند . 

1929055
به نظر می‌رسد با شرایط فعلی پس از تعویق تمامی رقابت‌های هفته ی ششم ، هفته ی هفتم هم لغو خواهدشد .

با تمام این‌ها مسوولان فوتبال ایران تصمیم خودشان را گرفته‌اند و اگر تیم امید بتواند تا فینال صعودکند ، شاهد تعویق قطعی هفته ی هفتم هم خواهیم بود . البته که اگر تیم امید حذف شود ، شاید پیش از فیفادی مهرماه مسوولان بتوانند یکی-دو هفته‌یی را پیش ببرند و البته هنوز تکلیف زمان برگزاری‌های بازی‌های معوقه ی هفته ی پنجم و ششم هم مشخص نیست . تنها چیزی که مشخص است این که مسابقات لیگ برتر در دوره ی بیست و سوم تعطیلات زمستانی نخواهدداشت و بلافاصله پس از پایان جام ملت‌ها ادامه ی بازی‌های نیم فصل برگزارمی‌شود و پس از آن نیم فصل دوم شروع می‌شود .

1929070
با این وصف این احتمال وجود دارد که پس از پایان بازی‌های تیم ملی در فیفادی مهرماه از اوایل آبان شاهد از سرگیری رقابت‌های لیگ باشیم .

نوشته‌های تازه

آذر 1402
ش ی د س چ پ ج
 10
11121314151617
18192021222324
25262728293001
02030405060708
09  

بایگانی‌ها