فرصت مجدد ملوان برای درخشش در جام حذفی کشور

تیم فوتبال ملوان بندرانزلی با حکم کمیته ی انضباطی فرصت مجددی برای ادامه ی رقابت‌های جام حذفی کشور یافته تا این شانس را داشته باشد که در این مسابقات بدرخشد .

تیم فوتبال ملوان بندرانزلی که یکی از پرافتخارترین تیم های جام حذفی کشور محسوب می‌شود ، در مرحله ی یک شانزدهم نهایی این رقابت ها در بندرانزلی مقابل نفت مسجدسلیمان قرارگرفت که در نهایت مقابل این تیم مغلوب و از گرودنه ی رقابت ها کناررفت .

اما پس از پایان این دیدار زمزمه‌هایی مربوط به استفاده ی تیم نفت مسجدسلیمان از بازیکن غیرمجاز به گوش رسید که در نهایت کمیته ی انضباطی رای خود را در این خصوص صادرکرد و نتیجه ی این دیدار به سود ملوان اعلام شد تا تنها نماینده ی باقی مانده ی گیلان در رقابت های جام حذفی ، فرصت مجددی برای حضور در ادامه ی این مسابقات داشته و حتی شگفتی‌ساز این رقابت ها شود .

با این وجود روز گذشته مراسم قرعه‌کشی مرحله ی یک هشتم نهایی این مسابقات انجام شد و ملوانان با قرعه ی بسیار سختی رو به رور شدند چون در این مرحله باید در تهران مقابل تیم استقلال پرافتخارترین تیم تاریخ مسابقات جام حذفی قرارگیرند .

نبرد تیم های پرافتخار جام حذفی مقابل هم

به طور حتم جدال ۲ تیم پرافتخار استقلال و ملوان بندرانزلی در مرحله ی یک هشتم نهایی فصل جاری رقابت‌های جام حذفی کشور می‌تواند جالب باشد ، چون استقلال که پرافتخارترین تیم این مسابقات است با توجه به وضعیتش در لیگ برتر ، به طور حتم مسوولان و کادرفنی این تیم مترصد کسب عنوان قهرمانی در رقابت های فصل جاری جام حذفی هستند تا همچنان پرافتخارترین تیم این مسابقات باقی بمانند و از طرف دیگر سهمیه ی حضور در رقابت‌های آسیا را نیز کسب کنند .

از سوی دیگر ملوانان نیز این شانس را دارند که با برتری برابر استقلال ، به جمع هشت تیم برتر این رقابت ها راه یابند و همانند دهه ی ۶۰ شگفتی‌ساز شوند و در ادامه نیز ، با درخشش در مراحل بعدی ، بتوانند جام قهرمانی را برای سومین مرتبه تصاحب کنند .

البته ملوانان پیش از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و در اولین دوره ی مسابقات جام حذفی کشور که با نام و عنوان دیگری برگزارمی‌شد ، مقام قهرمانی را کسب کرده بود اما پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی این تیم در ۲ فصل موفق به کسب مقام قهرمانی رقابت های جام حذفی کشور شد .

اما تیم فوتبال استقلال تهران با کسب هفت عنوان قهرمانی و ۶ عنوان نایب قهرمانی ، پرافتخارترین تیم در رقابت های جام حذفی کشور محسوب می‌شود که البته این تیم نیز قبل از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ، موفق به کسب مقام قهرمانی در مسابقات جام حذفی شده بود .

به هرحال با توجه به شرایط موجود و وضعیت ملوان در جدول رده‌بندی لیگ برتر و از سوی دیگر با توجه به رای کمیته ی انضباطی ، این تیم پرطرفدار شمال کشور این فرصت را یافته تا در ادامه ی رقابت های فصل جاری جام حذفی حضور داشته و با برتری برابر استقلال ، شگفتی‌ساز این مسباقات شود .

رقابت های فوتبال جام حذفی کشور با عنوان گرامیداشت آزادسازی خرمشهربه صورت تک ‌حذفی و تک بازی برگزارمی‌شود و یکی از سهمیه‌های اصلی ایران در لیگ قهرمانان آسیا ، به قهرمان جام حذفی تعلق می‌گیرد .

تیم فوتبال ملوان بندرانزلی که یکی از تیم‌های شهرستانی افتخارآفرین این مسابقات محسوب می‌شود ، در سال های ۶۵ و ۶۹ عنوان قهرمانی و در سالهای ۶۶ و ۶۷ عنوان نایب قهرمانی رقابت‌های جام حذفی کشور را کسب کرد و با ۲ قهرمانی و ۲ نایب قهرمانی ، یکی از پرافتخارترین تیم‌های کشور در مسابقات جام حذفی کشور است .

نوشته‌های تازه

دی 1401
ش ی د س چ پ ج
 111213141516
17181920212223
24252627282930
01020304050607
080910  

بایگانی‌ها