حق با کی‌روش است : جام جهانی بعد صعود می‌کنیم

سرمربی تیم ملی ایران در پایان بازی آمریکا در پاسخ به سوالات خبرنگاران تاکیدکرد ایران باید بازی های بعدی خود را ببرد .

درحالی که به اعتقاد اکثریت کارشناسان صعود ملی‌پوشان از این گروه نشدنی نبود و این گروه را بهترین بخت ایران برای صعود به دور حذفی می‌دانستند . اما نمایش تیم ملی در این دوره نتوانست توقعات را برآورده کند  و در حالی که می‌توانستند برعکس دوره ی گذشته ی جام جهانی با ۴ امتیاز هم به دور حذفی صعود کنند اما این مهم در بازی آخر مقابل آمریکا محقق نشد . 
با پایان کار ایران در این جام طبیعتاً ایران باید به دنبال تورنمنت های بعدی باشد که مهم ترین آن ها جام ملت های آسیا 2023 و جام جهانی بعدی است . 
بیست و سومین دوره ی جام جهانی در شهرهای سه کشور آمریکا ، کانادا و مکزیک برگزارخواهدشد . از میان این سه کشور تنها کانادا تاکنون تجربه ی میزبانی در این جام را نداشته است و مکزیکی‌ها دو بار و آمریکایی‌ها یک مرتبه میزبان جام جهانی بوده‌اند . یکی از بزرگ ترین تغییرات این جام جهانی ۴۸ تیمی شدن آن است و دیگر جام با این فرمت برگزار نمی‌شود . این تصمیم انتقادات زیادی را روانه ی فیفا کرده است و کارشناسان معتقدند ۴۸ تیمی شدن جام جهانی بر کیفیت تورنمنت اثر منفی می‌گذارد . با این حال قرار است تیم‌ها در ۱۶ گروه ۳ تیمی با هم رقابت کنند و از هر گروه دو تیم اول به مرحله ی حذفی صعودخواهندکرد . البته فیفا هنوز مشخص نکرده که برای تعیین جایگاه تیم‌ها در صورت برابری امتیازات تفاضل گل را مدنظر قرارمی‌دهد یا بازی رو در رو را بررسی می‌کند .

با این اقدام فیفا باید گفت که حق با کی‌روش است ، چرا که دیگر صعود به دور حذفی رویاپردازی نخواهدبود و با توجه به این که تیم‌های ضعیف‌تر هم به مسابقات راه پیدا خواهندکرد ، بعید است در دوره ی آینده تیم ملی ایران به دور حذفی صعود نکند .

نوشته‌های تازه

دی 1401
ش ی د س چ پ ج
 111213141516
17181920212223
24252627282930
01020304050607
080910  

بایگانی‌ها