ملوان ؛ تیمی که نشان از سقوط ندارد

ملوان بازی یک بر صفر برده در برابر استقلال را 3-1 باخت . این دومین شکست انزلی چی ها در هفته های ابتدایی بود و بدین معنی است آن ها بدون امتیاز به کار ادامه می دهند .

با وجود دو شکست در برابر پیکان و استقلال باید گفت نمایش تیم مازیار زارع در هیچ یک از این دو بازی ناامیدکننده نبود . بازی یی که اگر کمی تجربه و حرفه یی گری چاشنی آن شود ، می تواند به صعود تیم ملوان حتی به نیمه ی بالای جدول شود . خوبی تیم ملوانی که دیروز دیدیم این بود که با اعتماد به نفس بازی می کند و حتی در برابر تیم بزرگی چون استقلال هم به دنبال بازی رو به جلو و پرس از بالا بود و تلاش می کرد که برنده از میدان خارج شود و نیمه ی اول را هم با برتری یک بر صفر به رختکن رفت .

ملوان به اشتباه فکر می کرد در نیمه ی دوم هم استقلال همان تیم نیمه ی اول است و زمانی که آبی ها تغییر شیوه  و تعویض های متعدد انجام دادند ، شیوه ی بازی اش را برای مهار این تغییرات عوض نکرد و در نهایت با دریافت 3 گل ناامیدکننده زمین بازی را ترک کرد . با وجود این تفاسیر در نیمه ی دوم هم ملوان موقعیت های خوبی را به خصوص روی ضدحملات به دست آورد که اگر از آن ها استفاده می کرد شاید نتیجه ی بازی تغییر می کرد و دست کم یک امتیاز دشت می کرد .

در بازی دیروز هم همانند بازی با پیکان مازیار زارع در ترکیب اولیه اش بیشتر به بازیکنانی اعتماد کرد که در لیگ یک همراه تیم بودند ، در حالی که ملوان بازیکنان باتجربه یی از لیگ برتر را روی نیمکت دارد . شاید مازیار زارع در برابر بازیکنانی که تیم را از لیگ یک به لیگ برتر آورده اند کمی احساس دین می کند و نمی خواهد خیلی زود این تغییرات را در ترکیب تیمش به وجود بیاورد ، در حالی که به سود او و ملوان است ترکیب بر اساس مصلحت های تیم باشد نه بازیکن .

به هر صورت قضاوت در مورد ملوان زود است و حتی می توان گفت نشانی از یک تیم در حال سقوط ندارد و به طور حتم با این توانمندی و در تلاش برای ارایه ی بازی رو به جلو امتیازات مهمی را در هفته های بعدی به دست خواهدآورد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

مهر 1401
ش ی د س چ پ ج
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506
0708  

بایگانی‌ها